Alma Kaçi: Sakrifikova për videon me Safet Gjicin, ndryshe s'do më besonin. Ajo video ia vlejti. Më punësoi dikush, pastaj më dekonspiruan dhe….

25 Shtator 2023, 09:27Kronika TEMA
Alma Kaçi: Sakrifikova për videon me Safet Gjicin, ndryshe s'do

Alma Kaçi e përfshirë në video-skandalin me ish-kryebashkiakun Safet Gjici, i ka kërkuar ndihmë shtetit.

Në një intervistë për emisionin ‘Breaking’ në Top News, Kaçi ka deklaruar se e gjithë barra, po i bie djalit të saj 12 vjeç.

Gazetarja: E ke theksuar disa herë se ishte një vetësakrifikim kjo video nga ana jote që të demaskohen të gjithë pushtetarët që abuzojnë me pushtetin dhe që kryejnë ngacmime seksuale në zyrë. Megjithatë sot që bën një balancë a ja vlejti ky sakrifikim, në kushtet kur një grua, një nënë sheh njëher më shumë interesin e fëmijës së saj sesa interesin publik?

Alma K: Ja vlejti, si Safeti mund të them që ka qindra. Por nuk mund të them se janë kryetarë bashkie, janë nëpër institucione të ndryshme, ke ish-drejtor ALUIZN-I në Durrës që të dashurat e veta i kanë patur sekretare aty, ndërkohë me diploma të blera tek Vitrina që ka qenë universiteti në atë kohë, ndërkohë që ka qenë dhe me precedent penalë dolën në arrest shtëpie dhe sot i ke drejtoresha në Tiranë. 

D.m.th që këto abuzime ndodhin por me këto gjëra le të merret SPAK, sepse ka plot të tilla. Por, sakrifica, është dicka nëse nuk do të arrihej kjo video, do të dilte Alma me fjalë goje do të thonte që Safeti bën kshu kshu në zyrë, asnjë s’do ta besonte.

Gazetarja: Po pse zgjodhe të shkoje deri në konsumimin e aktit seksual. Mund të shfaqej në video ngacmimi seksual që kryente ish-kryebashkiaku i Kukësit. Pse u zgjodh që të denigroheshe në këtë nivel?

Alma K: Ishte e pamundur, sepse ai ishte objektivi  tij, nëse sdo arrinte atë do më nxirrte jashtë, madje unë rrezikoja që mund të më kapte dhe kamerën aty. Kshu që ishin shumë faktorë. Askush nuk do që të arrijë deri në atë stad, por ishte dicka që…

Gazetarja: E keni thënë dhe më herët që keni kryer investigime. Puna jote fokusohet tek investigimet. Janë të të njëjtës trajtë dhe investigimet e mëhershme dhe pse nuk janë bërë publike?

Alma K: Ka të ndryshme, ka të ndryshme Dolën shumë emra, edhe në Instagram gjatë këtyre viteve, ndoshta dhe gaboj me 100 personazhe por absolutisht. Thjesht m’i vodhën fotot nga rrjetet sociale dhe kaq.

Gazetarja: Pse nuk zgjodhët që ta denonconit këtë fenomen dhe më pas vetë strukturat e shtetit të mund të filtronin një agjent për të kapur këtë fenomen?

Alma K; Atëherë… Ka qenë për punë investigimi…

Gazetarja: Jeni paguar për këtë punë investigimi?

Alma K: Paguar, tani normalisht unë për shkak të hetimeve s’mund ta them këtë. Por mua më dekonspiruan, në kuptimin që ta dhashë ty për ta parë dhe u bë virale, e kupton? Se normalisht unë nuk u nisa për të demaskuar veten time.

Gazetarja: Kur e inicuat idenë për të patur një video të tillë për të demaskuar?

Alma K: Përderisa u dekonspirua unë nuk mund të flas më tepër sepse janë hetimet e hapura.

Gazetarja: A jeni mërzitur që nuk ju kanë mbështetur ata që ju dërguan? Ndjeheni në faj për situatën ku jeni?

Alma K: Nuk ka lidhje faji, thjesht është një dekonspirim, kaq. S’mund të fajësoj askënd, përkundrazi kam shumë respekt… (për ata që e kanë punësuar)

Gazetarja: Gjithmonë aq informacion sa mund të japësh, është qarkulluar dhe ideja që është paguar një gjobë e majme për këtë video për të mos u publikuar?

Alma K: Po dolën 500 thashetheme kështu që unë nuk di gjë…

Gazetarja: D.m.th ti thua që kjo video u bë falas, u bë thjesht për idealizëm?

Alma K: Dëgjo, u bë falas, kjo pyetja që më drejton sikur u bë falas, duket sikur i jemi vënë atij për t’i vënë një gjobë. Absolutisht… Unë kam qenë e punësuar diku edhe kaq. Dekonspiroi nga një pakujdesi dhe nuk u bë as për t’i vënë gjobë, as për të paguar askush. E rëndësishme është që të zhduket fenomeni i korrupsionit, që dmth nëse një femër shkon për një vend pune, nuk marrim vetëm anën seksuale. Këtu nëse nuk jep lekë, nëse s’ke të njohur nuk mund të fillosh në një vend pune. Korrupsioni hyn gjithkund.

27 Komente

 1. F
  Flamuri nga Durrsi

  Mos e degjoni se nuk esht e vertet per ish drejtorin e Aluiznit ne Durres, ai esht burr flori.

  1. k
   k

   Prostitutẽ serioze dhe profesionale.

  2. t
   tata luigji

   Alma shija e spermes Safet gjicit do ta kesh gjate ne gojen tuaj pavarsisht qe kjo nuk ishte hera e par, ishe nje profesioniste ne kete zanat, justifikimet qe nxjerr tani jane pa vlere mjafton qe shqiperia me ze dhe figur te ndoqi live perfshire dhe djalin tend qe u ndje krenar per nje mami qe shkelqeu ne profesion. Alma fuck u self now

   1. K
    Kazani

    Se kuptoj ku është sakrifica këtu. Ti marrësh Safetit k.... në gojë!

    1. N
     Noci

     Sakrificë e madhe te hapesh shallet per shantazh dhe para.Je me e keqe se prostituta qe e ben per te jetuar,kurse ti per te bere sherr dikujt.Per mua duhet te hysh ne kategorinë e njerezve te rrezikshem qe ke nevoje te riedukohesh pak ne burg dhe duke qene e re aty meson metoda te reja nga nevojtarët e burgosura

     1. L
      Latif Dreqi

      Keta "porositesit, apo pagatoret", sa bukur! Punesojne nje kurve per te luftuar kurverine qe eshte profesioni me i vjeter ne bote. Bie era Sali kjo kurva.

      1. L
       Lulka

       Turp te maresh ne interviste nje plere si kjo????????????????????????????????????????

       1. P
        Preshi I lushnjes

        kar I qelbur o cmenduri ta futesh ne bythe gjithe mut dhe pastaj ne goje

        1. s
         sokol

         Kjo baxhella ka sakrifikuar duke bere gojore,....o Zot pse i mban gjalle keto mostra ne ndyra....

         1. T
          Trapajane hesapi

          Safeti duhet te lirohet nga burgu.Vendin ne Burg duhet ta zere Alma K...(sa i shkon germa k si mbiemer).Pse?Ajo pranon hapur veprimin me shtytje,te organizuara,kundrejt Pageses.Ajo hedh poshte vete ceshtjen e korrupsionit per qente e kuksit.Pra vajtja nga Durresit ne kukes eshte teresisht e qellimeshme ,e programmare.Eshte ajo qe jà Ka marre ne goje,nuk eshte ai qe ia futu me Zorr,me dhune,Duke i thene:-merre ,te te jape.Pra ,ajo rrezin akuzen e korrupsionit pasiv te Safet Gjicit.Ajo mund te akuzohet Edhe per shpifje .Akuza se zyra perdoret per orgji duhet vertetuar,se sekretaret Jane Kurva (dhe kjo e ndershem investigatrice)duhet vertetuar.Eshte kjo qe Ka ushtruar dhune ndaj Safetit.

          1. P
           Patronazhisti sufllaqexhi

           Kjo e ka fajin ashtu ju do partia te dhjerë por krenarë

          2. K
           KOLONEL PESIONIST

           Nëse Prekurori i shtrëngon pak vilat në dorë,Kjo do tregoi të vërtetën se kush e dërgoi në Kukës te KB Safet Gjici e jo psh..Lali Eri në Tiranë. -Dihej që bashkia e Tiranës nuk fitohej kurrë nga FOLTORJA DHE 100 FOLTORE BASHKË.Ndaj BABALJA nr.2 u sajua nga berishizmi në Kukës,si bastion i PD dikurshme. Por mesa shihet Kuksi po i var teveqenë Saliut dhe Mulit..2 Spiunat e UDB në vite.

           1. K
            Kot fare

            Kjo qenka me keq se kurva.Lufton korrupsionin me karin ne goje kete nuk e degjon ne asnje tregim te lexuar te treguar as ne vargje relacione zyrash e dokumentash se si duke u kenaqur atij mikut i bien pendet.O debile gjeja me e mire per ty ishte heshtja ndodhi dhe kaq,por ti si nje lavire e kapur ne vend te vesh vetulla nxjerr syte gjynah per ate femije qe te rritet duke mbartur mbi shpine hajdarin e Safetit.

            1. A
             Alma gojorja

             Ordinere.Rat i thone ne gjuhen ruse???? Do te ngele gjith jeten Alma gojorja si nofke.Me mire te te therisnin kurve si me perpara

             1. N
              Nazmi

              Kjo k do e rregulloj tani

              1. L
               Loni

               Zonja gazetare, perse keni frike te pyesni: Ka ndonje lidhje vizita juaj ne zyren e Sali Berishes me viziten tuaj pak dite me vone ne zyren e kryebashkiakut socialist? Me keqardhje e them por nuk meritoni te paguheni si gazetare!

               1. Z
                Zaho

                Tamam,me llafe goje nuk te besonte njeri,kurse me vepra goje je me bindese,

                1. P
                 Pickaxhiu

                 Bravo Alma k per sakrificen... po te kishte ca gojojorse si ty do te zhdukej korrupsioni ne Shqiperi

                 1. A
                  Asllan

                  Nje shprehje popullore nga Fieri e cila eshte tipike per keto raste eshte KnP dhe DnC (redaktuar per ato qe jane dobet nga zemra)

                  1. A
                   Agron

                   Ja pame sherrin kesaj me kete veprim te organizuar ndaj ish kryebashkiakut dhe humbem me keq

                   1. e
                    elitex

                    Jam edhe une i korruptuar, si i behet te me investigosh dhe mua?

                    1. a
                     a.a.

                     .... EPO PUNE TE MBARE MOJ CUPE. demaskoji te gjithe si puna e Gjicit... TU VIJE TURP QE I BENI JEHONE NJE PALACOJE SI KJO. NEJSE AJO MENDON SE NJERZIT JANE BUDALLENJ; TA PROVOJ TE THEM BRROCKULLA MBASE ME BESOJNE....

                     1. L
                      Lajthiza

                      Per mua eshte shume turp.

                      1. A
                       Askushi

                       Nuk eshte vetem kjo eeeh sa jane kudo ndodhe sidos keto veprimet behen neper zyrat.

                       1. A
                        Atipik

                        Dyshoj tek vetja me duket se jam i korruptuar o Alma hajde me provo jam i tille apo jo?

                        1. A
                         Arbeni

                         Ku ka sy e surrat kjo BUÇE e del në faqe të dheut duke dhënë edhe intervista !!!! Ajo është kurvë me K të madhe,një rrugaçe e pështirë.Shprehem kështu sepse ajo është aq e ulët sa nuk i bën përshtypje që ja ka marrë në gojë Safetit.Turp e faqja e zezë!!!

                         1. A
                          Arbeni

                          Ku ka sy e surrat kjo BUÇE e del në faqe të dheut duke dhënë edhe intervista !!!! Ajo është kurvë me K të madhe,një rrugaçe e pështirë.Shprehem kështu sepse ajo është aq e ulët sa nuk i bën përshtypje që ja ka marrë në gojë Safetit.Turp e faqja e zezë!!!

                          Lini një Përgjigje