Arrestimi i Breçanit jashtë stadiumit, gazetari: Policia ishte e paralizuar, ndjehej frika se dikush mes tyre mund ta kishte rradhën

28 Nëntor 2023, 09:31Kronika TEMA
Arrestimi i Breçanit jashtë stadiumit, gazetari: Policia ishte e

Gazetari i Report Tv, Sokol Dema ka dhënë detaje lidhur me operacionin ku u arrestua edhe ish-drejtori i policisë së Tiranës Erzen Breçani teksa ndodhej në hyrje të stadiumit ‘Air Albania’ për të ndjekur ndeshjen kundër Ishujve Faroe.

I ftuar në studion e emisionit “5 pyetjet”, Dema tha se ditën që u krye ky operacion, policia ka qenë pothuajse e ‘paralizuar’, duke shtuar se ndjehej një lloj frike mes efektivëve që mund të kishin marrë pjesë në aktivitete kriminale.

“Ditën që u krye operacoioni i SPAK-ut për arrestimin e Breçanit policia e shtetit ka qenë e paralizuar. Dallohej në ajër që kishte një frikë se mos “ndoshta e kam rradhën unë”. 

Rasti konkret, ka marrë 2-3 oficerë të operacionales pa u treguar se kë do arrestojnë dhe vetëm i kanë drejtuar gishtin duke u thënë të arrestohet.

Ndjehej në ajër që kishte një frikë nga ana e policisë.  Në sky kanë dalë më shumë se 200 punonjës policie por disa prej tyre janë thjesht përmendur aty”- tha gazetari.

8 Komente

 1. D
  Drejtesia e munguar

  Shoqëri kriminale. Domosdo që do ketë frikë nga drejtësia.

  1. R
   Real

   Shtet kriminal deri ne palce i sponsorizuar nga hipokriti dhe kryehajni i ripjelljes

   1. S
    Sala

    O te qifte kina nenen...o funderinat e Sali funderines; Brecanji eshte fund e krye kokra e kriminelit, ty te vjen keq.

   2. t
    tefiku

    Po gazetar leshi e nuhati ne ajer friken, megjithese policet nuk e dinin kush do arrestohej.

    1. N
     Na ishte nje here nje ish Polic !

     Erzen Brecani eshte viktime e radhes ngaqe u bashkua me Kriminelin Sali per Interesat po te Kriminelit Sali..( normal edhe pake lidhja Familiare )...pastaj i hypi vetja ne qefe pake me Titujt qe mori avash avash per Detyrat qe mori ne Polici.... haroje geshtenjat qe mblidhte dikur ne Bjeshket e malisese te Bukur te Valbones.. ,,zbriti nga Fierza ne Tirane,, normal dhe nje role te madhe ka luajtur dhe Asfalti i rrugeve te Tiranes ,,,dhe perfitimi nga Kontratat qe mori nga Firma Siguriti !!! pastaj erdhi ketu ku eshte sote ,nga mendjelehtesia e tije dhe ngaqe dhe djali i tije u perzie me Aktivetet e Droges...dhe ketj i pelqyhen pake ato Eurote qe dhe kishte nevoje ...per Tercin qe po ndertonte ! Turbinat i mungonin ! dhe keshtu sic thoshte dhe vete : qe eshte nje shprehje per secilin qe meret me Aktivitete Kriminale..askush nuk i ka gezuar dhe askush nuk i gezon nje Jetet te lire hde te qehte po ashtu dhe Pasurite... Besoje qe mbasi te mbaje Burgun dhe kure te dalin nga Burgu do bhete nje shembull i mire dhe do te Edukoje shume Rinine qe gabojne..

     1. N
      Na ishte nje here nje ish Polic !

      Erzen Brecani eshte viktime e radhes ngaqe u bashkua me Kriminelin Sali per Interesat po te Kriminelit Sali..( normal edhe pake lidhja Familiare )...pastaj i hypi vetja ne qefe pake me Titujt qe mori avash avash per Detyrat qe mori ne Polici.... haroje geshtenjat qe mblidhte dikur ne Bjeshket e malisese te Bukur te Valbones.. ,,zbriti nga Fierza ne Tirane,, normal dhe nje role te madhe ka luajtur dhe Asfalti i rrugeve te Tiranes ,,,dhe perfitimi nga Kontratat qe mori nga Firma Siguriti !!! pastaj erdhi ketu ku eshte sote ,nga mendjelehtesia e tije dhe ngaqe dhe djali i tije u perzie me Aktivetet e Droges...dhe ketj i pelqyhen pake ato Eurote qe dhe kishte nevoje ...per Tercin qe po ndertonte ! Turbinat i mungonin ! dhe keshtu sic thoshte dhe vete : qe eshte nje shprehje per secilin qe meret me Aktivitete Kriminale..askush nuk i ka gezuar dhe askush nuk i gezon nje Jetet te lire hde te qehte po ashtu dhe Pasurite... Besoje qe mbasi te mbaje Burgun dhe kure te dalin nga Burgu do bhete nje shembull i mire dhe do te Edukoje shume Rinine qe gabojne..

      1. N
       Na ishte nje here nje ish Polic !

       Erzen Brecani eshte viktime e radhes ngaqe u bashkua me Kriminelin Sali per Interesat po te Kriminelit Sali..( normal edhe pake lidhja Familiare )...pastaj i hypi vetja ne qefe pake me Titujt qe mori avash avash per Detyrat qe mori ne Polici.... haroje geshtenjat qe mblidhte dikur ne Bjeshket e malisese te Bukur te Valbones.. ,,zbriti nga Fierza ne Tirane,, normal dhe nje role te madhe ka luajtur dhe Asfalti i rrugeve te Tiranes ,,,dhe perfitimi nga Kontratat qe mori nga Firma Siguriti !!! pastaj erdhi ketu ku eshte sote ,nga mendjelehtesia e tije dhe ngaqe dhe djali i tije u perzie me Aktivetet e Droges...dhe ketj i pelqyhen pake ato Eurote qe dhe kishte nevoje ...per Tercin qe po ndertonte ! Turbinat i mungonin ! dhe keshtu sic thoshte dhe vete : qe eshte nje shprehje per secilin qe meret me Aktivitete Kriminale..askush nuk i ka gezuar dhe askush nuk i gezon nje Jetet te lire hde te qehte po ashtu dhe Pasurite... Besoje qe mbasi te mbaje Burgun dhe kure te dalin nga Burgu do bhete nje shembull i mire dhe do te Edukoje shume Rinine qe gabojne..

       1. S
        Shqiptar

        Sa do kete te tjere si ky drejtori, dhe populli pret te mbrohet nga keta.

        Lini një Përgjigje