Caktohet data e seancës së parë të gjyqit ndaj Fredi Belerit

3 Tetor 2023, 12:30Kronika TEMA

Caktohet data e seancës së parë të gjyqit ndaj Fredi Belerit

Gjykata e Posaçme cakton datën 12 tetor, ora 09:00 për seancën e parë të gjyqit ndaj Alfred Belerit. 


Kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës do të ulet në tavolinën e të pandehurve, si i akuzuar nga SPAK për “korrupsion në zgjedhje”.

Çështja në ngarkim të tij do të shqyrtohet nga gjyqtari i posaçëm Erjon Çela.

Më 14 shtator, Gjykata e Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, vendosi të kalojë për gjykim çështjen e Belerit, i arrestuar me akuzën e Korrupsionit aktiv në zgjedhje.


Beleri u arrestua dy ditë përpara zgjedhjeve vendore të 14 majit. Sipas prokurorisë, ai ka ofruar para në këmbim të votave në favor të tij.

4 Komente

 1. Y
  Ylli

  Ky Bejleri parimisht dhe ligjërisht duhet të futet në burg. Ka mjaft gjynahe Shqipërisë. Bota është me Shqipërinë që të dënohen blerësit e votave. Beleti ço të jetë burrë duhet ti kërkojl të falur Shqipërisë se vrau djemtë e Shqipërisë Këtë Belerin nuk e do as vetë Greqia për të cilin janë hapur shpesh cështje penale ndaj ti. Belerin e do vetëm Dulja dhe Sali cjapi plak Serb dhe spiuni IM.

  1. U
   Undefined

   Shkerdhe......robt 20 vjet bastardit.....qe ti vij mendja verdalle....bucesh ......

   1. P
    Poseidon

    BELERI DO DENOHET PATJETER PER KORRUPSION ZGJEDHOR , POR KA DOSJEN PER TERRORIZEM NE SHQIPERI PER KRIME NDAJ SHQIPERISE .............PO TE QE VETEM PER KORRUPSION DO ISHTE LIRUAR ,POR DOSJA TJETER ESHTE AKOMA DHE PRANDAJ NUK U LIRUA EDHE ME NDERHYRJEN E GERQISE........SIDOMOS TE JANULLATOSIT QE KA FRIKE DOSJEN TJETER.........SI DUKET KA NJE MARREVESHJE PER TE MOS E NXJERE DOSJEN KU PERFSHIHET DHE KISHA ORTODOKSE.........

    Lini një Përgjigje