Dëshmitë e Artan Tafanit: Si u vra Artur Bresha në 2019 dhe iu plagos i vëllai

28 Shtator 2023, 10:33Kronika TEMA
Dëshmitë e Artan Tafanit: Si u vra Artur Bresha në 2019 dhe iu

Dëshmitë e Artan Tafanit kanë hedhur dritë në një prej atentateve të bujshme që kanë tronditur vendit.

Bëhet fjalë ekzektuimin mafioz të Artan Breshës, i cili punonte si roje në një pike inertesh.

Ai u qëllua për vdekje me kallashnikov në mbrëmjen e 4 dhjetorit 2019.

Autori i ngjarjes, që besohet të jetë identifikuar nga Tafani, pas ekzekutimit gjakftohtë të Artan Breshës drejtohet për në banesën e viktimës.

Aty gjen të vëllain, Artan Breshën, të cilin e plagos me dy plumba.

Plumbat fatmirësisht nuk rezultuan fatal për këtë të fundit, i cili u plagos nga tentativa për vrasje.

Lini një Përgjigje