DETAJET e Policisë: Kush janë 12 të arrestuarit për vrasjet e bujshme, mes tyre edhe dy femra

28 Shtator 2023, 10:35Kronika TEMA
DETAJET e Policisë: Kush janë 12 të arrestuarit për vrasjet

Policia e Shtetit ka dhënë detaje nga megaoperacioni ku u lëshuan 15 urdhër arreste ku u ekzekutuan 12 prej tyre.

Drejtori i Policisë, Muhamet Rrumbullaku, deklaroi: “Janë zbardhur 6 vrasje, 3 raste të vjedhjes me dhunë, kanosjes së punonjësit të policisë si edhe zbardhjen e dy vrasjeve të kryera në tentativë.

Prokuroria e Elbasanit ka lëshuar 15 urdhra ndalimi, janë ekzekutuar 12 ndërsa 3 shtetas janë shpallur në kërkim. Artan Tafani, dyshohet se ka kryer disa ngjarje kriminale, vrasje nga viti 2021-2023

Prokuroria e Elbasanit ka nisur 15 urdhra ndalimi, janë ekzekutuar 12 ndërsa 3 shtetas janë shpallur në kërkim. Laert Haxhiu, organizator dhe porositës i dy vrasjeve në Athinë.”

Të arrestuar

Artan Tafani

Erisiana Abedini

Lulzim Spahia

Ligor Romaçka

Bujar Abedini

Bledar Berberi

Mariglen Topuzi

Enriko Xhahysa

Klea Xhafo

Idriz Manaj

Fatjon Veliu

Leart Haxhiu

Në kërkim 

Lorenc Lala

Firdeus Berberi

Kristi Bizheku

 

5 Komente

 1. S
  SPAK.

  Nuk eshte zbardhur ngjarja pse qihej me te tjere gruaja Mero Bazes. Pse rrefuzonte tja jepte Meros se shkrete

  1. I
   I nderçmi Sali Ram Brrisha

   "SPAK"! Paske nje fjalor shume te "kuruar". Bravo te qofte per TURPIN qe e ke te rrenjosur qe ne familje.

   1. m
    mateo

    O i paemër, pse e ndyn gojën mor çun? Ç'të ka bërë Meroja? Shih vamiljen tënde e lëri te tjerët në punën e tyre. Nuk ta zuri ngoje njeri familjen tënde. Tregoje atë çik edukatë qe ke marrë në amilje e në shkollë.

   2. B
    Bledari

    Duhet shkuar te financuesit kryesor te Laertit qe jan Sajmir Taullau,Jul Sula dhe Dash Labi. Lul Qori ishte shok me Sajmirin por u prishen per pazare heroine ndaj u vra nga kta. Arjan Alico hasmi i Jul Sules ndaj Laerti ka qelluar banesen e ktij te fundit. Te dali Qamil Haxhiu te thot te kunderten tani....

    1. L
     Landa

     Qamil Haxhiu kur do japesh intervista prap ?

     Lini një Përgjigje