Dhunohet një efektiv i forcave ‘Shqiponja’ në Laprakë, mes autorëve një polic nga Vlora

24 Shtator 2023, 14:48Kronika TEMA

Dhunohet një efektiv i forcave ‘Shqiponja’ në

Një efektiv i forcave “Shqiponja” është dhunuar në zonën e Laprakës në Tiranë, mëngjesin e kësaj të diele. Sipas burimeve, mësohet se patrulla e policisë ka ndaluar një mjet për kontroll, brenda së cilës ndodheshin tre persona.

Ndër të tjera mësohet se ata nuk i janë bindur urdhrit të policisë dhe kanë nisur fillimisht të debatojnë me fjalë me ta e më pas të goditen edhe me grushta.

Ndërkaq sipas burimeve nga policia mësohet se drejtuesi i mjetit u shoqërua në komisariat dhe rezultoi të ishte punonjës policie në Vlorë, efektiv tek njësia “Shqiponja”.

Për shkak të situatës së krijuar dhe kundërshtimit që u ka bërë kolegëve të Tiranës, bashkë me 2 miqtë vlonjatë që e shoqëronin, në ndihmë kanë shkuar edhe 7 patrulla policie, të cilat kanë neutralizuar situatën.

Efektivit nga Vlora i është sekuestruar arma e shërbimit që e kishte me vete në makinë dhe një thikë.

Agjensia e Mbikqyrjes Policore ka nisur verifikimet për të zbardhur rrethanat e plota të ngjarjes.

6 Komente

 1. P
  Polici zbaton Ligjin !

  Cubu Polic nga Vlora e paska patur per Ofendim ti ndaloje Kolegeve te tije me Uniforme dhe ne Detyre ! Pleher njeri ,,hiqeni nga puna menjehere kete Polic palaco... Cdo Punonjes Policie ne Detyre ka te drejte te ndaloje secilin Qytetare qofte edhe spe je Polic vete akoma me keqe qe kundershton ! Mire e ka z.Balla Minsitri avash avash do te pastrohen edhe Policia nga keta pacavure qe humbin nje Vend te nderuar Pune !

  1. P
   Polici zbaton Ligjin !

   Cubu Polic nga Vlora e paska patur per Ofendim ti ndaloje Kolegeve te tije me Uniforme dhe ne Detyre ! Pleher njeri ,,hiqeni nga puna menjehere kete Polic palaco... Cdo Punonjes Policie ne Detyre ka te drejte te ndaloje secilin Qytetare qofte edhe spe je Polic vete akoma me keqe qe kundershton ! Mire e ka z.Balla Minsitri avash avash do te pastrohen edhe Policia nga keta pacavure qe humbin nje Vend te nderuar Pune !

   1. P
    Polici zbaton Ligjin !

    Cubu Polic nga Vlora e paska patur per Ofendim ti ndaloje Kolegeve te tije me Uniforme dhe ne Detyre ! Pleher njeri ,,hiqeni nga puna menjehere kete Polic palaco... Cdo Punonjes Policie ne Detyre ka te drejte te ndaloje secilin Qytetare qofte edhe spe je Polic vete akoma me keqe qe kundershton ! Mire e ka z.Balla Minsitri avash avash do te pastrohen edhe Policia nga keta pacavure qe humbin nje Vend te nderuar Pune !

    1. P
     Polici zbaton Ligjin !

     Cubu Polic nga Vlora e paska patur per Ofendim ti ndaloje Kolegeve te tije me Uniforme dhe ne Detyre ! Pleher njeri ,,hiqeni nga puna menjehere kete Polic palaco... Cdo Punonjes Policie ne Detyre ka te drejte te ndaloje secilin Qytetare qofte edhe spe je Polic vete akoma me keqe qe kundershton ! Mire e ka z.Balla Minsitri avash avash do te pastrohen edhe Policia nga keta pacavure qe humbin nje Vend te nderuar Pune !

     1. P
      Polici zbaton Ligjin !

      Cubu Polic nga Vlora e paska patur per Ofendim ti ndaloje Kolegeve te tije me Uniforme dhe ne Detyre ! Pleher njeri ,,hiqeni nga puna menjehere kete Polic palaco... Cdo Punonjes Policie ne Detyre ka te drejte te ndaloje secilin Qytetare qofte edhe spe je Polic vete akoma me keqe qe kundershton ! Mire e ka z.Balla Minsitri avash avash do te pastrohen edhe Policia nga keta pacavure qe humbin nje Vend te nderuar Pune !

      1. S
       Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes.....

       Hahahaha, fajin e ka serbi dhe greku...... allah uakbar

       Lini një Përgjigje