"Do bëj tatuazh portretin e Brilantit", flet taksisti fans i Martinajt: Kam parandjenjë se mbreti është gjallë

28 Shtator 2022, 20:06Kronika TEMA

"Do bëj tatuazh portretin e Brilantit", flet taksisti fans i

Taksisti Uljan Kolgjegja ka folur për zhdukjen e mbretit të lojërave të fatit, Ervis Martinaj dhe vrasjen e kushëririt të tij Brilant Martinaj.

I njohur si një fans i tyre, ai ka treguar se ka parandjenjë që Martinaj është gjallë dhe se nëse ai ka vdekur, Kolgjegja nuk do të ketë më jetë.

Ndër të tjera, Kolgjegja ka treguar se pas tatuazheve me inicialet dhe emrin e Ervis Martinajt, tani do bëj tatuazh edhe portretin e Brilant Martinajt.

“Brilantin e kam pasur si vëllain e vogël. Visin e kam mbretin tim. Pa Visin nuk kam frymë. Atë ditë që do vdesë Visi, atë ditë do jem edhe unë në botën tjetër. Kam parandjenjë që Visi do jetë mirë.

Brilantin e kam vëlla të vogël. Sa kam mbushur 18 vjeç e kam çuar me taksi në Europë, në Amsterdam. Atë që i kanë bërë për Brilantin…Zoti vonon por nuk harron. E takoja shpesh. Herën e fundit folëm për punët tona, nuk thuhen ato gjëra. Gjëra çunat.

Është parandjenja ime që nuk e ka gjetur gjë. Komunikoj javë për javë. Iki tek Brilanti, shkoj edhe tek ata. Mediat nxjerrin gjëra, kuptoje vetë si janë bërë. Unë u jap kurajo.

Unë Visin e kam bërë tatu tek dora para 2 viteve. Brilanti thoshte ma bëj edhe mua tatuazh. Këmbëngultë gjithmonë, edhe ka qenë prezent edhe Stresi.

Do e bëj portret Brilantin. Ata që i kanë prerë ëndrrën e Brilantit kanë bërë shumë gabim. Zoti vonon por nuk harron, për ata të tre e kam. Do marrin dënimin që meritojnë. Dënimin e marrin nga shteti,” ka thënë ai për emisionin "Shqipëria Live".

6 Komente

 1. 1
  19

  Bej dhe nje mamit te cicat debil

  1. A
   Albina

   Po ky nuk ka asnjë faj, megjithëse harron se pushka t'vret dhe .ari t'q.n.......................................................... Fajin e kanë këta të Top Channel që ftojnë lloj-lloj halabaku në emision, sidomos ajo Erjona....

  2. L
   Lani

   Përse na i nxirrni keta?! Per te treguar sa te qyteteruar jemi?! ????

   1. M
    Maria

    Jo, per te treguar se Evisi dhe Stresi jane gjalle dhe haku i Brilantit do te merret trefish!

   2. 1
    1

    Mos u jepni hapesire mediatike te semureve psiqike.Urgjentky do kuruar se do bej dem

    1. ?
     ????????????????????????

     cop kari

     Lini një Përgjigje