Droga e Tivarit përpunohej në banesën e ish-kryeplakut të fshatit në Fier

24 Nëntor 2022, 21:20Kronika TEMA

Droga e Tivarit përpunohej në banesën e ish-kryeplakut të

Një sasi droge, ende e pakonfirmuar ishte fshehur në 400 kilogramë pleh kimik në Tivar.

Lënda narkotike dyshohet se përpunohej në Frakull të Fierit. Laboratori u gjet në banesën e ish-kryeplakut të fshatit,  Viktor Çervanaku.

Për kokainën janë arrestuar edhe disa persona si financues. Krahas kontrolleve në Fier, janë ushtruar kontrolle edhe në Tiranë dhe Kolonjë.

Deri më tani janë arrestuar 15 persona, 4 prej të cilëve në Tiranë, si rezultat i përgjimeve dhe vëzhgimeve të policisë.

1 Komente

  1. G
    Gazetari, opinionit dërrdërrist, i pavarur krejt..

    Po Klodiana këtë gjë e dinte prej, o huuu, nuk mbahet mënd që kur e dinte...... Pa le kur të dalë Tani e të thotë që ky nuk ishte kryetar fshati, por ish kryetar komune, por edhe ish polic........ Ehe sa ka zanati.........

    Lini një Përgjigje