"Eduarti ka paketuar..", gruaja nga Fieri padit burrin, i tregoi policisë për drogën e bashkëshortit

18 Shtator 2023, 17:10Kronika TEMA

"Eduarti ka paketuar..", gruaja nga Fieri padit burrin, i tregoi

Gruaja e Eduard Mehmetaj, njërit nga personat e shpallur në kërkim gjatë operacionit antidrogë në Fier, ku policia sekuestroi 30 kg hashash dhe 500 gramë kokainë, rezulton të ketë bashkëpunuar dhe treguar në polici për aktivitetin kriminal të burrit të saj.

Gjatë këtij aksioni të kryer 10 ditë më parë, u arrestua Osmën Mehmetaj, babai i Eduardit dhe Panajot Shahaj, komshiu i personit të shpallur në kërkim Eduard Mehmetaj. Në dosje, del se mjaft të dhëna për identifikimin e personave ka dhënë gruaja e Eduardit, shtetasja Elsa Mehmetaj.


Sipas saj, automjeti tip “Volvo” ku policia gjeti lëndën narkotike, është i rregjistruar në emër të burrit të saj Eduartit, por nuk e ka blerë ai vetë. Sipas dëshmitares mjetin e kanë blerë shokët e burrit, për të cilët nuk ka dijeni se, si quhen dhe se nga janë. “…automjeti ka rreth dy muaj i parkuar dhe nuk ka lëvizur që nga dita që është parkuar. Në lidhje me makinerinë e presimit nuk e di se e kujt është, por atë e ka sjell Eduardi në shtëpi me mjetin e tij tip “Audi”, rreth dy muaj më parë….

Me makinerinë e presimit të pakove me lëndë narkotike, Eduarti ka paketuar në 7 shtator 2023 së bashku me Asqeri Shahaj i cili është gjitonë i lagjes tonë…”, ka rrëfyer Elsa Mehmetaj.

Kjo e fundit ka vijuar dëshminë e saj në polici se lëndën narkotike Eduarti e ka sjellë një ditë para, se në shtëpi të shkonte policia. Po atë natë ka bërë paketimin dhe vendosjen në makinën “Volvo” të pakove së bashku me Asqeri alias Panajot Shahaj.

Eduard Mehmetaj, merrej me izolimin e soletave të shtëpive dhe lyerjen e makinave. Persona të tjerë kanë çuar në servisin e tij një automjet “Volvo”, duke e kontraktuar atë të kryejë modifikimet e mundshme me qëllim fshehjen e 30 kg hashash dhe 500 gramë kokainë, me qëllim trafikimin e saj në drejtim të Greqisë.

Por në dijeni të këtij plani është vënë dhe policia e Fierit, duke arritur të zbulojë makinën dhe sasinë e drogës. Për këtë ngjarje është arrestuar babai dhe komshiu i Eduard Mehmetaj./Ora

4 Komente

 1. s
  student

  Polici MUTI, Prokurori HALE. Ju nxirni informatorin ne prite o hajvane per te justifikuar friken tuaj.

  1. K
   Kritiku

   Me kete lajm qe sillni ju sapo rrezikuat jete e asaj gruaje. Jeni ne vete ju shpellare te gazetarise? E kuptoni ju se ku eshte kufiri juaj? Kur duhet dhe kur nuk duhet te nxirren sekretet policore? Ju duhet te denoheni me maksimalisht siç e parashikon ligji, se bashke me ata idiotet ne polici qe per pak leke shesim materiale per mediat, qe nuk duhet te dalin fare nga zyrat e policise. Nuk keni skrupull fare, por nxirrni njerezit qe bashkepunojne me policine, me emer dhe mbiemer. Ju keshtu beni qe me pak njerez te bashkepunojne kunder krimit, sepse iu vihet jeta ne rrezik. Bastarde gazetare se bashku me ata qe ju kane punesuar!

   1. R
    Realisti

    Në radhë të parë duhen flakur nga puna ata që kanë dhënë dosjen te gazetarët. Ndërsa këta gazetarë që nxjerrin këtë informacion kaq të klasifikuar u do fue një shkop I trashë nga poshtë e tu dalë nga goja e tyre e pështirë. Shtet I mbaruar! Taulant Balla të dhjefsha në policinë e shtetit.

    1. M
     Mbeshtetesi...nga prapa

     O palla,e shoqja eshte mar ne mbrjojtje,,ikni fshini byt,,,

     Lini një Përgjigje