Emrat e të arrestuarve në Angli, morën peng fierakun dhe kërkonin 400.000 paund

2 Tetor 2022, 19:20Kronika TEMA

 

Emrat e të arrestuarve në Angli, morën peng fierakun dhe

Shumica e të arrestuarve janë një grup kriminal nga Vlora që kontrollonte disa shtëpi bari ngritur Mancester dhe qytete të tjera të Anglisë.

Zyra e shtypit në Metropolitan Police, i Top Channel se për pengmarrjen e të riut nga Fieri, emigrant në Angli, akuzohen këta persona:

Nekid Arapi 26 vjeç banues ne Atterbury Road, Haringey, akuzohet për rrëmbim person, burgosje të rreme, posedim me qëllim shitje lëndë narkotike kanabis dhe kërcënim për të vrarë.

Xhon Guveli 28 vjeç, akuzohet për rrëmbim person, burgosje të rreme.

Fation Arapi 27  vjeç, banues ne New Road, Peterborough, akuzohet për rrëmbim person, burgosje te rreme.

Armando Brahashaj 26 vjeç banues në Aylestone Avenue, Brent, Londër, akuzohet për rrëmbim person, burgosje te rreme.

Eduart Cepele 30 vjeç, banues në Barrington Street, Mancester, akuzohet për rrëmbim person, burgosje te rreme.

Emanulea Arapi 28 vjeçe, banuese në Barrington Street, Mancester akuzohet për burgosje të rreme.

Të gjashtë të arrestuarit iu komunikuan akuzat në gjykatën Willesden Magistrates.

28 tetor ata do të dalin përpara gjykatës së krimeve Harrow Crown Court.

Mësohet se 30-vjeçari u mbajt peng për 12 ditë dhe pak përpara se të mbaronte afati për të paguar 400.000 stërlina u arrestuan.

Për lirimin e tij, u përfshi Policia e Shtetit, duke bashkëpunuar me NCA- FBI-n britanike dhe Policinë Metropolitane londineze.

Top Channel e disponon emrin e personit të marrë peng, por në kushtet kur ai është viktimë e një krimi të tillë, rezervohet t’i publikojë emrin.

Pas lirimit, 30-vjeçari i marrë peng ndodhet në spital, nën ruajtjen e policisë. Mësohet se ai ka dëmtime të shumta trupore pas një dhune të fortë gjatë kohës kur u mbajt peng ne lindje të Londrës.

12 Komente

 1. S
  Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes.....

  Mitsotakis (inglizeve): cqiani kolotripida -n tourkalvanoseve...... Gjithe plehrat tourkalvanoi qe (30 vjt) u ngopem zorren me buke ne token tone do tua dergojme ne London.... allah uakbar

  1. O
   Oh sa turp me qënë shqiptar

   Perbindesha… Njerzë që hanë dhe dhjesin. Komb qe nuk i ka dhënë asgjë shoqërisë njerzore te planetit. Kanë lindur vetem per tê berë të paligjshmen. Perfajqesojne vetem regresin. Farë e keqe.

   1. T
    Terrorista të pa bes

    Keta o zotri jane terrorista, Talibane. Shteti Ku do si në Anglie si në Shqiprie keta terrorista duhet që të kalben në burg.

    1. T
     Titi

     O SA MIR ME KEN SHQIPTAR O HEJ O HEJ.RRACE ARIANE E PASTER.

     1. M
      Mos e beso po deshe, por eshte e vertete.

      Shoke te Gazetes tema nuk ka nevoje te na jepni emrin e nje rrugaci tjeter bashkepunetor i atyre te gjateve qe u arrestuan. Keto pengmarrje ndodhin per pazare te prishura, mos i qani hallin "viktimes" nga Fieri, te jete i gezuar qe eshte gjalle, por pas koke do t'a kete me vone.

      1. Q
       Qirsi i Malokve Sali Brisha.

       Te Gjithe Malok 100% Karat

       1. A
        Arabt shqiptare, pellazgt ariane te Ballkanit, byr

        Nuk ka ma ner me kan skiptar!

       2. T
        T

        Ku jane keta komentusit e ndershem qe Der dje cdo gje ne angli,ja faturonin kuksianeve. Kush Jane shpellaret ne kete rast o legena njerez qe per cdo gje do Beni krahinizma.

        1. D
         Drilon

         Shkojne ne Angli legenat dhe kerkojne te bejne sic bejne ne Shqiperi. Nuk ka faj Anglia qe ka kete opinion negativ per ne.

         1. N
          Niku

          Burg te perjetshem per te gjithe peng marresit do te ishte denimi minimal

          1. U
           Unik

           Pse o daku ti do ja falje 500 milion lek tjetrit . Ju nuk t falni 100 lekshen na rruafshi karin

           1. U
            Unik

            Pse o daku ti do ja falje 500 milion lek tjetrit . Ju nuk t falni 100 lekshen na rruafshi karin

           Lini një Përgjigje