EMRAT/ Kërcënimet nga bandat kriminale, 6 prokurorë dhe 1 gjyqtare janë marrë në mbrojtje të posaçme

3 Tetor 2023, 12:01Kronika TEMA

EMRAT/ Kërcënimet nga bandat kriminale, 6 prokurorë dhe 1

Rrëfimi i të penduarit Artan Tafani për planin e grupit të Laert Haxhiut për eliminimin e prokurores së SPAK, Doloreza Musabelliu, dhe prokurores së shkarkuar në vetting të Lushnjës, Merita Selimi, ka ngritur në këmbë institucionet kryesore të drejtësisë dhe sigurisë në vend.


6 prokurorë, 5 brenda sistemi dhe 1 prokurore e shkarkuar nga vetingu në shkallën e parë, janë marrë në mbrojtje të Posaçme. Po ashtu mësohet se edhe gjyqtarja Etleva Deda është marrë në mbrojtje.

Prokurorët në mbrojtje:

Kreshnik Ajazi, Elbasan

Ritvan Sulkaj, Elbasan (denimi burg perjete per Capjat)

Albert Kuliçi, Vlore, i vendosen tritol ne makine

Arjan Muça, ndihmës në KLP, tritol në parkimin ku linte makinën në Tiranë

Në mbrojtje se fundi:

Doloreza Musabelliu, SPAK, e kërcënuar nga hetimet për Laert Haxhinë, dëshmia e të penduarit

Merita Selimi (e shkarkuar nga KPK, në pritje të vendimit të KPA), ne Lushnje, ka hetuar fillimisht Laert Haxhinë para se dosja të transferohej në SPAK

Gjyqtare në mbrojtje:

Etleva Deda, marrë në mbrojtje për shkak të vendimeve që ka dhënë nga çështjet që ka shqyrtuar vitet e fundit.

Lini një Përgjigje