EMRAT: Kush janë 10 personat e arrestuar për kokainën e kapur në Fier, mes tyre një vajzë

25 Nëntor 2022, 12:08Kronika TEMA

EMRAT: Kush janë 10 personat e arrestuar për kokainën e kapur

Zbardhen emrat e 10 shqiptarëve të arrestuar për kokainën e kapur në Frakull të Fierit, e fshehur në thasët me pleh kimik të gjetura në oborrin e banesës së Viktor Cervanakut, ish kreu i komunës së Frakullit dhe aktualisht drejtor i administratës në OST.

Në pranga kanë rënë:

Viktor Çervanaku 

Zenel Çervanaku

Denson Çervanaku

Enxhi Ferhati

Nikolin Gjolena

Klajdi Vrioni (Kodra)

Julian Malaj

Redion Meshi

Bledar Matoshi

Marildo Rona

Në kërkim është një shtetas kolumbian i cili do të bënte pastrimin e kokainës nga plehu, të mbushur në thasë për t’u kamufluar.

Sipas Prokurorit te SPAK, Adnan Xholi, mes plehut artificial te ngarkuar nga Kolumbia, dyshohet se ndodhet nje sasi prej 430 kg kokaine e cila kap vleren 40 milionë euro.

Lini një Përgjigje