Erzen Breçani, 'besniku' i Sali Berishës me poste të larta në polici, që shfaqej si analist e ekspert nëpër studio televizive

21 Nëntor 2023, 10:56Kronika TEMA
Erzen Breçani, 'besniku' i Sali Berishës me poste të

Erzen Breçani, është arrestuar nga policia, me urdhër të SPAK, pasi akuzohet për pastrim parash dhe për përkrahje të autorit të krimit. Por emri i tij nuk është i panjohur për qytetarët. 

Pavarësisht lidhjeve të qarta politike dhe tani dyshohen edhe lidhje me krimin, Breçani është paraqitur shpesh nëpër studio televizive si ekspert dhe opinionist i pavarur!

Erzen Breçan, ish-drejtuesi i Policisë së Tiranës, pas largimit të qeverisë Berisha, 2013, u përqendrua në aktivitetin e tij të një Security privat, ndërsa emri i tij spikati në debatin me ish- ministrin Samir Tahiri teksa kërkohej të largoheshin nga pallati banorët tek rruga "Margarita Tutulani". Në zgjedhjet parlamentare të 2013 ai u shfaq në listën e kandidatëve të PD-së.

Erzen Breçani u shfaq sërish në publik në ngjarjen e Babales, strumbullar i politikës në 2018-2019 dhe një nga dëshmitarët që dekonspiroi skenarin e PD të “Babale”. 

Asokohe Shqiptarja.com zbardhi ekskluzivisht përgjimet e bisedës telefonike mes ish-zv.drejtorit të policisë së Tiranës Erzen Breçani dhe kunatit të Babales, Fredi Alizoti, si dhe konfirmimin që i ka bërë kësaj bisede në prokurori, vetë Erzen Breçani.

Ky i fundit ishte telefonuar nga Fredi Alizoti duke i shpjeguar se ai përgjim ka qenë i sajuar dhe fals, por në mënyrë që ai të mos fliste duhet të bëhej pagesa e premtuar sipas tij nga Salianji. 

Erzen Breçani njihet si një ndër besnikët e Sali Berishës që e ka shoqëruar në çdo protestë dhe aksion politik në Tiranë. (Shqiptarja.com)

34 Komente

 1. v
  vendi hajduteve dhe skuthave

  grupi ciftelia eshte i lidhur i gjithi me krimin dhe i perkrahur e financuar nga kryekrimineli sali e shkerdhen sypeshkaqeni.Sa me shume te germoni,aq me shume plehra do gjeni.Ku jane gjin gjonat e saliut

  1. l
   lamja

   Nuk permendin vjedhjen ne Rinas nga hajdutet nen survejimin e "Security privat"! E ç'fare i kane betre kesaj toke keto mosntra ku as metalurgjiku nuk i shkrin dot!

   1. U
    Unë

    Ja sherri me Tahirin????. Më bythqir burrë se bon nona! Po akoma nuk po del ndonjë burrë me bole që t'ia hedhi çelsat në det këtyre monstrave, e t'ua sekuestrojë të gjithë pasuritë që i kanë vu me dallavere e duke e vjedhur kët popull të mjerë. https://youtu.be/xBM0OCaDbBs?si=AV4y30GvGQODQzAJ

    1. K
     Kalec Dega

     talibani i Salihut si koke tava i Librazhdit apo shfatari i Gramshit, me saje qorrin e tigrin e financave Ahmetaj, lol

    2. l
     libofsharaku

     Djali i ktij kellires, qe eshte ne kerkim, sakatoi nje vajz be mes te tiranes kur makina e tij doli nga rruga per shkak te shpejtesise. Ky gelbaza dilte neper televizione dhe shante policine per pasiguri ne rruge.

     1. K
      Krahu I armatosur po izolohet

      Mos. .I iku Berishes grupi i kamuflazhit, nje ekspert tripoli dhe vjedhes I furgonave te bankave Po tani ku te mbytet?

      1. z
       zalli

       Populli thote,"E zënt e vetja",gjithqka pa mund e djers, nuk gezohet,po ne keto raste ka dhe diçka me shum...........,.......!

       1. K
        Ky Krminel ka Vrare Kosta Trebicken

        Prse nuk Hetohet Krminel nga Spak kurva per vrasjen e Kosta Trebickes ?

        1. Z
         Zaza

         Dhe olldelen ne krrabe i futi nje sopate ne koke me urdher te zenit e saliut sigurisht. Se er zeni ka qene cope gamor peqini ????

        2. k
         k

         Malokët në Tiranë tragjedia më e madhe kombëtare të gjetha kohërave. Janë armiqtë e betuar të kombit,përparimit,shtetit ligjor,lulëzimit shoqëror,edukatës,kulturës, etikës,bashkëjetesës,shpresës,harmonisë,tolerancës,respektit,qytetarisë,etj.

         1. U
          Unë

          Fiks e ke thënë, mos fol më se e prish!????????????

          1. M
           Muharem Kaso

           Zdrypi malokeria ne qytet atdheu ne rrezik

          2. L
           Leon

           O sa mire me qe ken Shqipetar, dhe Jo kollovar????????????????

           1. A
            Arti

            Keta te Saliut flasin gjithmon mafia droga ,me duket se jane keta komandatet e droges.

            1. L
             Leon

             Shume ka honger mut ky legeni! Edhe shume t'kqija ka bo, Rraseni mrena Zagarin e Saliut!

             1. s
              surrat Kafshe Shpellash .Autori is krimive

              Ky ka ds Krme ne Dosjen e tij ne interes te salih berishes .Kosta Trebicka .Komunari Kuksit (PS) Deputeti Kurjanit (Te dy vrare naten ne Prite nga ky putane e pabese ) pa harruar Halkjat

              1. f
               ferizi

               Do ta lirojne dhe kete pordhacet e SPAKUT si Malltezin.

               1. M
                Manuela

                Cdo gjej qe ndodh thone Saliu Saliu merruni me hajdutin qe e keni me afer Ramen ku i gjeti sarajet ja ka leme babai apo mamaja

               2. r
                raul

                Ky trafikanti i foltores se vicidolit eshte shfaqur dhe ne Elbasan me grupin e armatosur te uniformave kafe gjoja per ruajtjen e votes nen komanden e Gaz Bardhit apo Baz gardh sumkapucit qe ekzekutuan ne zgjedhjet e 2021 ne mes te Elbasanit dr. Xhuvanin, tik tak, tik tak , me shpejt o Spak. Se ky hunderri trafikant i foltores Brecani na bente dhe ekspertin e luftetarit kunder trafikut te droges, hajde mafioz hajde, eksperti i midhjes nje mafioz i neveritur na ngeli cdo nate ne ekrane per te maskuar fytyren e vertete te nje mafiozi dhe drogmeni, fundi i botes , bravo , SPAK,.

                1. a
                 aleks

                 keta talibane malokerie as qe duhen te arestohen fare, ketyre shpellareve duhet tju merret pasuria dhe te ekzekutohen nje nga nje, e perse shqiptaret duhet te paguajne akoma per keta barbone shpellash, qe kurre nuk do te behen njerez, ejani edhe pas 1000 vjetesh ne tirane , keta barbone nuk do jen bere akoma njerez, e kane ne dna e tyre malokerine, nuk rrine dot pa vrare njeri-tjetrin, spiunuar njer-tjetrin, vjedhur pronen e tjetrit. kane mijera vjet qe e bejne, qe nga koha e leke dukagjinit dhe per ironi te fatit e quajne edhe si tradite shqiptare dhe krenohen me besen e tyre, keta shpellare prandaj te kerkojne besen ,sepse e dine qe jane te pabese, perse nuk kerkohet besa ne shqiperine e mesme e poshte, sepse nuk jemi te pabese

                 1. f
                  follota

                  Mos kini merak se brenda javes do ta nxjerin njelloj si pleren Malltezi se e njejta rrace jane.

                  1. T
                   T

                   Do ta coj arrest shtepije kjo Olldashka,gjyqtarja e Sali kriminelit qe liroj dhendrin e tij,Malltezin e Argites.

                   1. Z
                    Zaza

                    Plehera Boli dhe zeni ervis martini Spaku mos u mer me pastruesin e produktit meru me zenin tani

                    1. Z
                     Z

                     Do ta lirojn,kot i kemi Olldashkat ne gjykaten e Aspakut.

                     1. B
                      B

                      Ja dhe Dumani i dha duman puneve,grepin e paska vetem per sardelet e socialisteve,jo per peshqit e PD-es.

                      1. V
                       V

                       Spak leshi,sa te jet Saliu Spaku eshte skrap.Kjo Olldashka qe ne e leroj Malltezin ka te bej me Olldashin e PD?!

                       1. S
                        Sali lushaj grua qim

                        Ky bandit duhet te denohet te pakten me burg te perjetshem

                        1. D
                         D

                         Eh me ta lumsha Sali,zullumi yt DHA rezultat,Olldashka jote ja coj Malltezin Argites ne krevat. Kjo eshte drejtesi,e ka thene avokat Ngjela,Aspakun e drejton Amerika. Saliu vetem monitoron.

                         1. D
                          Daullxhiu

                          USA ver dore tek keta te tredhur! Tridhi usa ose te qerohen me gjithe ato rrogat e majme qe marrin. TURPI TE MBULOFT O KAPS, mire jua ben saliu qe sju qi fare.

                          1. N
                           Nallbati i pd

                           Nje te tille kemi dhe elizabeta imeraj nje moldave qe sistemi i drejtesis e nxorri te korruptuar dhe na del ne cdo tv qe paguan non grata dhe flet per ligje dhe korrupsion

                           1. M
                            Manuela

                            Merruni me Ramen ku i gjeti sarajet qe ka ja ka leme babai apo ne ngelet duke thene fajet i ka Saliu Saliu ka 10 vjet qe Saliu Nuk është ne pushtet

                            1. J
                             Jamarber malltezi sapo i liruar nga burgu

                             Anal-ist i thirrur ne TV Klan ku pronar eshte nje malok pleh tjeter , mirditori Aleksander Frangaj, kryehajdut.

                             1. S
                              Sqepari

                              Jo Besnik bre, e ka nip!

                              1. 3
                               3D

                               Si shifet akuza kufizohet vetëm tentativ në vrasje dhe asgjë ma tepër

                               Lini një Përgjigje