Fati i Ervis Martinajt- Foto të reja të "mbretit të kumarit" dhe përgjimet e bisedave që shtuan misterin për zhdukjen e tij

30 Shtator 2022, 12:33Kronika TEMA

Fati i Ervis Martinajt- Foto të reja të "mbretit të

Pas fotografisë në ambientet e jashtme të një klubi të njohur nate në Dusseldorf të Gjermanisë, i njohur si ‘Peshqirat’ ku ofrohen shërbime seksuale, një tjetër foto e Ervis Martinaj është publikuar nga mediat, fati i të cilit vijon të mbetet i mbuluar me mister dhe me një mjegull thashethemesh.

Njeriu më i kërkuar nga drejtësia dhe më i lakuar që nga mesi i muajit gusht, shfaqet në natyrë, ku duket se sapo ka ngenë.

Nuk dihet se kur është bërë fotoja, por nga veshja duket vjeshtë dhe nuk përjashtohet mundësia që fotoja të jetë bërë në Gjermani. Në Shqipëri, analistët, gazetarët, opinionistët dhe qytetarët janë ndarë në dy kampe sa i takon fatit të Vis Martinaj.

Njëri kamp mendon se Martinaj mund të jetë rrëmbyer dhe më pas vrarë nga kundërshtarët e tij të rrezikshëm dhe të shumtë.

Kampi tjetër mendojn se zhdukja mund të jetë një inskenim për t’i shpëtuar ndjekjes nga kundërshtarët dhe mbase për të përgatitur një hakmarrje. 

Transkriptet e të burgosurve 'VIP' që kanë shtuar misterin për fatin e Martinajt:

Policia dyshon se Ervis Martinaj kishte shkuar në Shijak për të lidhur aleancë me një grup të fuqishëm të zonës. Këto dyshime mbështeten edhe në transkriptet e bisedave mes personazheve të botës së krimit që disponohen nga autoritetet ligjzbatuese.

“Mos ti kishte thënë për V. Do ishte gjallë akoma. Hajde i kishin thënë e kam gati. Ky peshku kishte vajt. Dhe e kishin marrë peng. E kanë hedh në det. Ca peshku. Atë e kanë humb atë natë”.

Por, pavarësisht bisedave të shkëputura që janë administruar, duhet theksuar se nuk është bërë verifikimi i tyre me prova mbështetëse. Informacionet në fjalë janë marrë me rezerva nga grupi hetimor. Ajo që bën përshtypje janë edhe qëndrimet e kundërshtarëve të Martinajt pas informacioneve për zhdukjen e tij që dalin në transkriptime

“Ky është një nga problemet më reale që ka shteti shqiptar tani. Flasim për eliminimin e njeriut, më të fortë dhe më të pasur në radhët e krimit. Kur u godit ky njeriu më i pasur, një organizim i tillë sot të heq qafe gjithkënd, shefin e opozitës kryeministrin. Pra është një organizim që është bërë shumë i fortë që ti e le të bëhej, tani krimi ka shkuar edhe në mbështetje me biznesin”, u shpreh gazetari Ferdinand Dervishi.

Kujtojmë se Ervis Martinaj së fundi nuk kërkohej vetëm nga armiqtë, por edhe nga shteti që për 1 dekadë e kishte mbajtur larg, herë me shantazhe e herë me joshje.

24 Komente

 1. D
  Denisa

  Hahaha! Cfare thote ky kungull gazetar?! "Flasim për eliminimin e njeriut më të fortë dhe më të pasur në radhët e krimit", ne nje kohe kur mbreti shqiptar i Kumarit po ben plazh ne Dubai!

  1. U
   Ustai

   O Denisa moj Denisa,k… ne p… duart ne cica…!Po te ishte Viskua ne Dubai kishte ber kolazh fotografik se nuk te ekstradon njeri…Sa per me te fuqishmin ja grine gjith njerzit me te afert.

   1. D
    Denisa

    Nuk eshte nevoja per fjalor pornografik, nese nuk me kundershton dot me fakte; ushtaret per ate pune jane-per t'u vrare - per t'i shtuar famen gjeneralit. Ervis Martinaj e njoftoi "zhdukje" e tij nga Dubai, ky eshte fakt.

    1. P
     Parruca

     Cuni i xhajes nuk ishte « ushtar » i bere per tu vrare. Nuk perjashtohet mundesia qe te jete gjalle, por te pavdekshem nuk ka. Kur kane vrare Eskobarin qe ngriti shtet brenda shetit, ky i Shqiperise eshte bizhdil i pa perfillshem. Kedo qe e shpon plumbi edhe mund te vritet.

     1. D
      Denisa

      Ik o parruce truri lluce . Debil katunar

      1. P
       Parruca

       Me ty moj Denisa e frustruar u dashka folur me gjuhen e Ustait me siper se vetem ate lloj gjuhe kuptoke me sa duket. Miresjelljen ta merrke per dobesi. Por sic thote fjala e urte Etiopiane «argumenti i injorantit eshte arroganca ».

       1. K
        King D

        Zjarrrr... zjarrr... tym... tymmm dhe flake kriminelave...!

   2. v
    vk

    Na lodhet me kete

    1. P
     Pilo Lala

     Ky eshte nje cope fshatar, qe e beri Sali Berisha me te birin te pasur. Nqse ky ka fituar 50 Miljon Euro nga bastet, Shkelzen Berisha ka fituar 150 Miljon

    2. U
     Undefined

     Na cate kkk me kte malokn e Saliut....kujt po i "rruhet" per ket ..."pic derr"....ne p.....te semes shkoft.....neqoftese nuk ka shkuar akoma......

     1. A
      Arditi

      O shoku nuk ka me ca mbushet tema. Harxhojne kohen kot me kete

     2. K
      Koqevari

      Sa qenka merzit Uatai Krimi griu krimin more usta.. dhe keshtu do vazhdoje

      1. T
       Tata luigji

       Cub martinaj paska ngren mish, ka qene me nje pidh VIP mediash Ku eshte martini tani!! Ne ps

       1. « tata » bythqiri

        « tata luigji »,asgje nuk jane 200 mije euro per Visin qe te gjeje kush je ti dhe do ta shkerdheje grun,motrat,kusherirat dhe femrat e fshatit apo qytetit ku jeton o moterqire

        1. T
         Tomka

         O Martinaj, mos kërcëno kot njerezit...meru me ata që ta bënë 8 me 2 nëse je trim. Per popullin dhe njerezit e ndershem ti je thjeshte nje figurë e krimit,asgje me shume,prandaj nuk i dhimbsesh njeriu.

       2. K
        Klodiana Lala, Artan Hoxha

        Nga fotoja duket se sapo ka mbushur barkun ne Ndroq, karshi fabrikes se vajit te ullirit, eshte nje restorant me mish pule dhe zogj fshati, aty ka dale, mbrapa lokalit ku eshte nje kopesht. Ka dale dje, duket nga veshje se mbasdite ra shi.

        1. Y
         Ylli

         Ha ha ha je i madh.

        2. S
         Supaxhiu 300 evro

         Paska shkuar ne Shijak te takoj nje grup teper te rrezikshem?Mos na beni te qeshim,nje minister i brendshem ne cdo shtet te botes jep afat kohe per realizimin e objektivave ndaj krimit.Meqense jemi nje grusht popull per te mos zbuluar planin e arrestimit per te gjitha plehrat atehere ka shume variante,mungon deshira dhe vullneti i shtetit.

          1. Z
           Zina Sallaksja si burre

           Une besoj qe ky kriminel eshte vrare? Sado i forte qe mund te jesh, eshte dikush tjeter me i forte se ty??

           1. F
            Fatimja

            Zina, e more shperblimin e dites? Nese jo, shko ne Dubai se atje Ervis Martinaj te jep rrogen mujore.

            1. K
             King D

             Bam... bamm... bammmm.... fatime....

           2. T
            Tironci

            Mjaft o gazeta me kte njeri se nuk na intereson fare çfar ben ne jeten e vet dhe nga iken e vjen , as qe na hyn ne chep fare kjo gje , keni 30 vjet i thurni lavdi krimit degjenerimit e hajduteris , e keni kadandisur kte popull si mos me keq ne nje popull pa as nje vler , ku idhujt jan gjithmon antivlera ne kte vend , ka 30 vjet prostituta ben leksione ndershmerie ne tv xhdo dit hajdutet gjithashtu japin te njejtat leksione , kriminelet bejn te pa fajshmit dhe luftojn kriminelet imagjinar , e kam per politiken , mjaft o gazetar kriminel te popullit tuaj se me kto veprime qe keni ber ka 30 vjet ne kte vend , e keni ber shqiperin vend te pa banushem per te ndershimit dhe njerzit me dinjitet , prandaj po ju ikin njerzia nga syt kembet , llumi antishqiptar 30 vjeçar ne shqiperi kan qen televizionet te bushur me njerez pa moral dhe gazetaria qe i thur perdit lavdi asgjes dhe negativitetit , keni sy ne ball per te par , kte qe po mbillni kto vite anarshie totale tek edukacioni fmive tuaj do ta korrni mos u beni merak , krimi me i madh qe ju be shqiperis me televizionet e ngritura nuk dihet nga kush dhe gazetat gjithashtu qe shkaterruan njeriun e ndershem te ndertuar me aq sakrific per 50 vjet , e keni ber te terin llum kte popull nga morali dhe ndergjegjia kriminelet dhe antishqiptaret me te terbuar te kti vendi qe per para nuk njifni atdhe .

            1. T
             Tani

             VARI K KETIJ FSHATARI PO AI AFRIKANI SI ESHTE,LUANI.

             Lini një Përgjigje