FOTO: Ky është i riu që siguronte drogën e rrezikshme nga Kanadaja dhe e shiste deri në 300 euro në Tiranë

16 Shtator 2023, 12:20Kronika TEMA

FOTO: Ky është i riu që siguronte drogën e rrezikshme nga

Elgert Gjoni është një nga personat e arrestuar në sajë të operacionit “Tempulli”, që u shtri në disa qytete të vendit, i cili do të njihet këtë të shtunë me masën e sigurisë.

Nga hetimet ka rezultuar se ai është personi që siguronte kanabis llambe nga Kanadaja. I riu është mbajtur për muaj me radhë në vëzhgim nga agjentët e antidrogës, madje është përgjuar, si janë bërë blerje të stimuluara për të faktuar aktivitetin e tij të shpërndarjes së drogës.


Sipas përgjimeve, rezultoi se një dozë të lëndës që ai sillte nga Kanadaja me postë e shiste deri në 300 euro. Në përgjim, Elgert Gjoni shfaqet duke komunikuar me një nga blerësit e identifikuar me emrin Enea, dhe ky i fundit i kërkon që t'i sigurohet një dozë e tillë.

Por, sapo njoftohet për efektet që i shkaktohen nga përdorimi i saj, blerësi fillimisht i thotë "jo mor shok se sdu me vdek unë" dhe më pas bie dakord që dozën ta blejë ditë tjetër.

Mësohet se i arrestuari Elgert Gjoni, bazën e kishte në zonën e Unazës së Re. Kryesisht, për të komunikuar me klientët ai përdorte instagramin. Në një nga rastet edhe agjenti i infiltruar ka komunikuar po me të po në këtë rrjet social për t'i blerë dozën e kanabisit që ai sillte nga Kanadaja.

16 Komente

 1. L
  Lani

  Fytyrë terroristi! Sa shumë qenkan !!!!!!!!!

  1. M
   Minoriteti I te bardheve te Shqiperise.

   95% te adoleshenteve shqiptare I ke me kete model Chechen te mjekres ose mjekercjap Arabie dhe koke te qethur sikur sapo kane dal nga burgu te veshur vetem me te zeza ose si Drake me falni desha me thene Noizy.Rrace e paster "pellazge" te cilen Evropa e ka zili.

   1. k
    k

    Pse human është ky në foto ??? Nuk ka mundësi. Duket si ata dordolecët që krijojnë fshatarët me hekura dhe goma të vjetra për të trembur kafshët mos hajnë misrin nëpër fusha.

   2. a
    aleks

    shikoni ç'fare fytyre, o Zot, ky duhet te futet dhe te mos nxirret me nga kafazi.

    1. p
     pjeter

     Fytyre" kokainomani"!!! Keta pit... motrash po marrin ne qafe shum te rinj! Ky majmun e di shume mire qe nje pjese e klienteve te tij,pas barit do i kerkojne dicka me te rende, dhe kjo nuk do vonoje shume!!

    2. k
     km

     Droge nga kanadaja dhe SHaBAni?.Nuk Ka mundesi.Ato Jane vetem Pune shqiptaresh.

     1. V
      Vl

      Ca qenka kjo lloj qe kushtoka kaq shume ja fuska dhe te bardhes. Mos ka ndonje ngaterres nfa g te kg.

      1. Q
       Qytetari fshatar

       Hetojeni dhe kini per te gjetur me shume se nje trafikant droge. Duket nga fytyra, siç e permendin edhe komentuesit e nderuar me siper.

       1. P
        Pellazgu

        Qenka biond, rrace iliro-pellazg.

        1. F
         FATMIRI

         ÇA SURRATI JA QIFSHA RRACEN STHON KOT QE FYTYRA ESHTE PASQYRA E SHPIRTIT

         1. r
          raul

          po kjo monstra e paska te shkruar ne balle qe eshte perbindesh. Kete monster qe do te drogoje te rinjte shqiptare vereni para zinxhirit te tankut se ate meriton. O Mehmet shehu ngrihu dhe nje here nga varri dhe verja trekembeshin kesaj plehre me fytyre krokodili ne sheshin para Skenderbeut qe ta shohin gjithe Tirana dhe te zene mend trafikantet qe po drogojne femijet ne Tirane.

          1. M
           MARLUX

           Ky fundurina dhe shume si ai duhet denuar me burg te perjetshem, sepse keto drogerat qe vijne, sidomos nga perendimi jane me fenatnyl qe mijera njerez gjejne vdekjen edhe me nje doze teper te vogel dhe keta shkojne dhe ua shesin te rinjve neper shkolla.

           1. z
            zefi

            Fytyre e ndyre,e ka te shkruar ne balle qe eshte kriminel.

            1. l
             lali FIKU

             Ky djalka do ta kete shitur Drogen ne Tirane ne kohen kur qe Lulka ne Bashki, se sa e mori Lalke Dhjeri deren e Bashkise Droga as shitet as blihet me ne kryeqytet.

             1. T
              Tolerance " Zero " per secilin kriminel..

              Per te tille Kriminele " Toleranca zero " si nga Ligji dhe nga shqoeria ,,se moren ne qafen adolishentet..dhe e e vuajne shume Familiaret ( Prinderit ) dhe te dashurit e tjere te Familiareve.

              1. T
               Tolerance " Zero " per secilin kriminel..

               Per te tille Kriminele " Toleranca zero " si nga Ligji dhe nga shqoeria ,,se moren ne qafen adolishentet..dhe e e vuajne shume Familiaret ( Prinderit ) dhe te dashurit e tjere te Familiareve.

               Lini një Përgjigje