FOTO: S’përballoi dot vdekjen e gruas, ky është mësuesi që i dha fund jetës pranë varrit të saj

17 Shtator 2023, 09:20Kronika TEMA

FOTO: S’përballoi dot vdekjen e gruas, ky është

Personi që shihni në foton e mëposhtme është 60-vjeçari Petrit Jaupaj, i cili i dha fund jetës tragjikisht pasditen e kësaj të shtune në varrezat e qytetit të Ballshit.

Raportohet se në gjendje në rënduar emocionale, Jaupaj i ka dhënë fund jetës duke konsumuar fotoksinë pranë varrit të bashkëshortes së tij. Si pasojë, 60-vjeçari është gjetur i vdekur nga qytetarë të tjerë në varrezat publike të Ballshit.


Duket se ai nuk e ka përballuar dot ndarjen nga jeta të bashkëshortes së tij, rreth një vit e gjysmë më parë për shkak të një sëmundjeje të rëndë.

Mësohet se Petrit Jaupaj ishte mësues i lëndës së Bio-Kimisë në shkollën 9-vjeçare “5 Shkurti” të Ballshit. Trupi i 60-vjeçarit është dërguar në morgun e Spitalit Rajonal Fier, për kryerjen e ekspertizës mjeko-ligjore.

26 Komente

 1. X
  Xhulieta

  Kur e lexova,ndjeva një shtërngim në gjoks. Nuk duhet njeriu të vetvritet për çfardo arsye,por do doja të lexoja e dëgjoja nga gojat ‘e mënçura’ të psikologëve,se ç’është dashuria e vërtetë. E pra qenka budallallik,marrezi,kjo është përgjigja e tyre në këtë ‘heshtje’,që tregon mbi të gjitha demagogjinë që fshihet mbas maskes së tyre. U prehtë në paqe ky burrë që e deshi gruan e tij deri në ‘marrëzi’..!

  1. P
   Pordhe me rigone....

   Turkish telesevda continue....pas nje vit e gjysem!? Shume qenke vonuar....

  2. L
   Labi

   Oh,..ngushellime te thella familjareve te ketij njeriu qe shpirti nuk ja perballoi dhimbjen.. U prehte ne qetesine e amershuar...

   1. P
    Patrioti

    Ta kujtojme!

    1. P
     Pali

     Qoftei xhehnetit . Qeka alamet burri . Kojer orizi eshte truri

     1. Z
      Zoti i bashkofte "Shpirterat "

      Ndjere paste njeri me karakter panvaresisht qe kjo zgjidhje seshte e mire.

      1. Z
       Zoti i bashkofte "Shpirterat "

       Ndjere paste njeri me karakter panvaresisht qe kjo zgjidhje seshte e mire.

       1. Z
        Zoti i bashkofte "Shpirterat "

        Ndjere paste njeri me karakter panvaresisht qe kjo zgjidhje seshte e mire.

        1. Z
         Zoti i bashkofte "Shpirterat "

         Ndjere paste njeri me karakter panvaresisht qe kjo zgjidhje seshte e mire.

         1. M
          MAJAKOVSKI

          Ngushullimet me te ndjera. E rende per femijet.

          1. X
           Xha

           Zoti e prehtë në paqe. Tani do takohen sërish e do jenë bashkë përgjithmonë.

           1. ?
            ????????

            Iku fisniku!

            1. V
             Vranakonti

             Besnik ndaj bashkshortes. Dashuri e vertete dhe sinqert. Keto jane ndodhi te rralla. Mire do ishte te mos e bente vetvrasjen.

             1. M
              Mali

              Fotoja ectregon shumë më yë ri se sa një 60 vjeçar. Veprim jo normal. Gjynah!

              1. P
               Pensionist

               Hiqeni kete lajm mjeran!Cfare komentesh prisni!?

                1. ❤️❤️❤️❤️

                 Kjo tregon qe e ke dashur shume nenen e femijeve te tua,,,ju qofte dheu i lehte,,,tashti jeni bashkuar prap me njeri tjetrin,,,ngushellime femijeve e niperve,,,dhe mos gjykoni babain tuaj per xhestin,ai tashti eshte i qete,,

                 1. P
                  Po

                  Ngushellime. Roméo e Xhuliet j'ai qe paska.

                  1. A
                   Aron

                   U prehte ne paqe dhe u bashkofshin te dy ne parajse!

                   1. F
                    Fukaraji20

                    U prehtë në paqe. Respekt….

                    1. D
                     Degelisi

                     Si arriti ne konluzion gazeta "S,'perballoj dote vdekjen e gruas" I dha fund jetes? Rasre te tlla Jane fatkeqesi por duhen hetuar

                     1. S
                      Salihi i vukut

                      Cfare botoni ky ashte i smure psiqik

                      1. D
                       Dajti

                       Disa shkruajne se kjo dashuri mes Petritit qe vrau veten dhe gruas se tij qe vdiq nje vit e gjysem me pare eshte si ajo e Romeos ddhe Julietes Dashuria mes Romeos dhe Julites nuk ka qene nje dashuri e vertet, ka qene dashuri me shikim te pare. Flasin te gjithe por nuk dine shume per vdekjen e Petritit bile edhe ketu thuhet se Petriti eshte 60 vjec ndersa ne snje shkrim tjeter 63 vjec Cile te besosh-Ndoshat kjo nuk ka shume rendesi por hollesirat e tjera, dduhen ditur para se te shkruhet

                       1. D
                        Dauti

                        Nuk eshte per komente ky lajm! As pozitiv ad negativ.zgjedhja e personit, perjetimet e tij ne raport me dhimbjen.!

                        1. N.Dyrmishi

                         Vete nje burre qe seshte I afte te skuq nje veze e bene kete Edhe per femijen e vetem nuk e ben njeri kete vepri jo me per burin a gruan Amendoi ky njeri per dhimbjen e femijve

                         Lini një Përgjigje