Gazetarja: Një vajzë e njohur e showbiz-it shkoi si eskortë në Dubai për 600 mijë euro!

27 Nëntor 2023, 09:13Kronika TEMA
Gazetarja: Një vajzë e njohur e showbiz-it shkoi si eskortë

Gazetarja Anduena Llabani zbuloi në emisionin “Bilardo” se është gati plani për ndërtimin e 5 burgjeve të reja në Shqipëri, të cilat do të jenë të vendosura në disa nga qytetet kryesore të vendit. 

Do ndërtohen 5 burgje të reja. Plani është gati, janë gjetur edhe tokat, është bërë edhe struktura. Kapacitetet e burgjeve jo vetëm janë plot, por janë shumë të amortizuara. Përpos që mungon standardi dhe niveli njerëzor për të qëndruar brenda, ka edhe një numër shumë të madh punonjësish policie që duhet të shërbejnë dhe ka një kosto të lartë. Janë 5 qytete të mëdha ku do ndërtohen këto burgje. 

Tirana do ketë, Vlora, Fieri, Durrësi, edhe dy qytete nga Veriu. Do të ndërtohen 5 burgje të mëdha ku do të futet i gjithë kontingjenti që është aktualisht”.
Llabani vuri në dukje se drama e shqiptarëve si popull është s’e s’do të ketë kurrë sodisfaksion nga drejtësia, sepse ende merret më së shumti me të shkuarën. 

Drama jonë si popull është që s’do arrijmë kurrë të kemi sadisfaksion nga drejtësia. E di pse? Sepse akoma zbulojmë ngjarje dhe episode të shkuara. Flasim me ish, ish-drejtori i Policisë, ish-shefi i Rendit. Me të tashmen po ecim me hap liliputi, ndërsa me të shkuarën po i marrim vesh gjërat, por ngjarje që kanë ndodhur këtu e 5 vjet, këtu e 7 vjet. 20 mijë punonjës të policisë janë mangët sot që flasim. Në muaj japin dorëheqjen 20-50 punonjës policie”, tha ajo.

Ndër të tjera ajo tregoi se një vajzë e showbiz-it shqiptar shkoi në Dubai si eskortë për një shifër 600 mijë euro. 

"Shumë femra të njohura të showbiz-it, modele, të bukura, ishin eskortat më të preferuara në Dubai. Një jurist, avokat, tregonte në një rreth tavoline që një femër shumë e njohur e showbiz-it ishte kërkuar nga një shqiptar për 20 mijë euro. Ishte kontaktuar, edhe vajza shqiptare i kishte thënë ‘jo’ për 20 mijë euro nuk pranoj. ‘OK’ i kishte thënë për 600 mijë euro. M’u duk si legjendë. Unë kam parë edhe videon ku femra që flitej ishte në jaht me personin që e kishte kërkuar dhe shifra ishte ajo. 600 mijë euro qëndrim vetëm me ty”, tha gazetarja.

21 Komente

 1. L
  Li

  Gazetare ???? Tha ky tha ai Ka then nje gazetar po e perseris edhe une. I paska ngel menja ke 600 € gazetares. Gazetare qe del ekspozon markat e robave dhe suratin e suvatuar.

  1. A
   Ardian

   Pse mos ta merte kjo 600 mije eurot,kjo eshte puna.

  2. D
   Davidi

   Sa inat me vjen! Po gruaja e Meros, s'ka qen i her!

   1. N
    Nikla

    Jo nuk ishte se kish zone venin plaka jote motra dhe gruja jote mor legen rob!pis burre David kurva!

   2. A
    Armiri

    Po ish-at me te medhenj dhe pabesine me te madhe qe ka kryer kjo politike pse nuk e permend? Ish-PRONARIN? Dmth Pronarin e vertet qe e kane kthyer ne Ish gjith funderrinat e shqiperise? Por kjo baxhella e 600 mij euroshit paguan taksa meqe e ka merak qeveria vitin tjeter ti taksoj profesionistet e lire qe paguajne 3-fish per te njejtat ushqime me cilesi edhe me te dobet se sa qytetari perendimor ne Europe? Spo flas per qirate e shtepive dhe cilesite e tyre qe jane nga me te dhjerat si brenda si jashte.

    1. E
     Erdogan

     O armir te ardhurat ne vendet e be tatohen mesatarisht 40% per punonjesit dhe profesionet e lira. Kaq sa per info. Nese do tax free krijo nje parti marksiste dhe merr pushtetin, ose ik ne Korene e Veriut nese te pranojne. Po mos na caj sumen me dokra.

     1. A
      Armiri

      O miku i Sulltan Edit, per 40% ato vene kane shkolle, mjeksi, infrastrukture, shoqeri sociale, rroga me te larta, e shoqeri te zhvillume mijera vjet etj etj. Ti car mutin ke? Prap nuk u pergjigje pse jane me te shtrenjta ushqimet ne Shqiperi? Ke shku me no i spital noiher? Po neper shkolla e cerdhe?

    2. P
     Popo

     I paska ngel mendja te leket kesaj , sa shume leka , gjeloze . Shoqet e saj shkojne per nje sanduiq

     1. Y
      Y per fitore

      Sado qe ta ndryshosh te shkruajtmen ti duket qe je kosovar.

     2. X
      X per barazim

      Mua me kane thene, pashe nje video, nje vajze e njohur.... Gazetarì??? Duket si bisede mes grave te lagjes. Nese nuk keni guxim te beni Gazetari, rrini ne shtepi dhe mos beni show me banalitete!

      1. k
       karderri

       No shit Sherlock ! Dont they all ?!?!?

       1. I
        Iliri

        i ndiere Sheik Rashid qe vdiq ne moshen 33 vjec, sipas deshmive paguante deri ne 80 mij dollare nata per ato qe quheshin super-femra, dhe mbahej te "investitoret" e top listes se qeflinjve. te paguhet nje bunder shqiptare per 600 mij, kjo eshte lajthitje me enderra kurverore qe ka anduena vete

        1. a
         aleks

         kesaj gazetares i ka ngelur mendja tek 600 mije eurot, sepse kjo do kishte pranuar me pazarin e pare 20 mije euro. pastaj sa i perket kesaj shumes 600 mije euro mund te jete e vertete, i ka paguar sheiku arab bythezi, jo shqiptari, shqiptari do kete fituar me shume se kjo bushtra

         1. Boll mi me keto se na prishe tregun.

          1. D
           Demokrati idealist

           David je një legen materniteti,je si haleja e stacionit të trenit në Rrogozhinë,je një mutstërmuti 400 breza,je një familje e degjeneruar.

           1. S
            Sheiku i zene kaps

            Po per 600 mije ma merr mendja do kete ngrene mut pa pushim. Ajo modelja qe vdiq hante per 40 mij apo kjo vipja shqiptare e gelltit nuk e ha . Thashethem kjo Anduena mezi ka marre gjimnazin e njef kush e njef. Do me u shit per intelektuale

            1. A
             Ardi

             Kjo eshte nje idiote e lindur, nuk ka minimalen e asaj qe duhet te kete nje gazetar,mrret me muhabete tavolinash kjo palo gazetare, e çhyn ketu qe x femer ka shkuar ne dubaj ku qendron problemi me kriminalitetin ktu, kjo si duket ka inat se sja var kush kesaj majmunje ( ndjes majmunit qe e ofendoj kur e krahasoj me kete). Ore eshte mire kjo, thote kane ikur 20.000 police nga Policia, po policia nga i fundit deri tek i pari Rrumllaku eshte rrth 12.000 polica.

             1. q
              qim pyka i hasit

              Per kushte nuk ka problem, eshte mire qe te jene te pakten si burgjet sovjetike te ftohta akull dhe dajaku mos tu mungojn 24/24 nuk po i dergojme per hotele me 5 yje por si keqeberes dhe te vuajne dhe ta kuptojne se cila eshte rruga e duhur per te jetuar, sapci, qaf bari, dhe burreli te riparohen shuuuuume pak jo uje brenda, jo wc brenda dhe nga 20 veta ne nje dhome 4 x4

              1. A
               Andueli

               Po ç'lidhje kanë me gazetarinë një mënyrë të foluri?

               1. H
                Henk

                Hajde gazetarì hajde, më tha, i thashë.. E nis me burgjet, me mungesën e policëve dhe përfundon me një kurvë që q.ihet në Dubai, hec e merre vesh lidhjen..

                1. L
                 Lasgushi

                 Ore,çmereni me këtë! A e njihni mirë apo jo.Analizojani lajmet dhe "skupet".Shpesh hetë me doza kuazi perverse.Fhe ju të respektuar,të Temës i bëni vënd në faqen tuaj. Iteresohuni,për të dhe fo mësoni që në gjimnazin Petro Nini,ka wë nxçnësja,më debile e klasës,që ka mbetur në klasë...imagjinoni në gjimnaz.Dikush i ka mësiar arrin e mashtrimit.Edhe syzat optike i ka fallco....masjtrim E di

                 Lini një Përgjigje