GJKKO lë në fuqi masën e sigurisë për Ilir Beqajn! Ish ministri: Kam rezerva, por s'do apeloj

20 Nëntor 2023, 13:22Kronika TEMA

GJKKO lë në fuqi masën e sigurisë për Ilir Beqajn! Ish

GJKKO ka lënë në fuqi masën e detyrimit të paraqitjes dhe të ndalimit të daljes jashtë shtetit për ish ministrin e Shëndetësisë Ilir Beqaj i cili akuzohet për shpërdorim detyre në bashkëpunim lidhur me dosjen e koncesionit të sterilizimit. 

Ndërkohë jashtë GJKKO, Beqaj për gazetarët u shpreh se nuk do të apelonte vendimin edhe pse kishte rezerva.

“Kam vetëm dy mesazhe jam në dispozicion të këtij procesi, kam vendosur të mos e kundërshtoj, vijoj të besoj se cfarë kemi bërë ka qenë gjë e mirë'', tha ai. 

 

 

1 Komente

  1. B
    Balshaj

    Po ca ke rezerva ti more kokra e hajdutit... Shteti shqiptar eshte i krimbur dhe kryekeput i lidhur me te gjithe krimet e mundshme. Ju duhet te shkoni te gjithe ne burg. Po shqiptaret qenkan specie e rralle, durojne tej mase shume. Ju uroj me gjithe shpirt ilace t'i beni te gjithe, si "majtas" si "djathtas" spektrit se te gjithe hajduter jeni.

    Lini një Përgjigje