Gjykata e Lartë rrëzon për herë të dytë rekursin e Fredi Belerit

26 Shtator 2023, 15:44Kronika TEMA

Gjykata e Lartë rrëzon për herë të dytë rekursin e

Gjykata e Lartë ka rrëzuar për herë të dytë rekursin e kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës, Fredi Beleri.


Kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës kërkonte masë më të butë sigurie se arresti me burg.

Rekursi i Belerit dhe Pandeli Kokaveshi u shqyrtua në dhomë këshillimi. Më herët Belerit i është refuzuar liria edhe nga Gjykata e Posaçme.

Beleri u arrestua në ambientet e një lokali në Himarë, vetëm 2 ditë para zgjedhjeve lokale të 14 majit, pasi u kap në flagrancë bashkë më bashkëpunëtorin e tij Pandeli Kokaveshi duke blerë vota. 

 

 

7 Komente

 1. K
  Korrakkkk

  Ptuuuuuuuuuuuu fytyre e ndyre!

  1. .
   .

   Korak sigurisht peshtymen e sprucove drejt atyre qe mashtrojn akoma me genjeshtrat "e kapjes ne flagranc". $$$$$$$ Akoma nuk kemi pare flagrancen, kush ka ndonje video flagrance te na tregoj ta shofim, qe te dimë ke te peshtyjm Belerin apo Turk-Arnautat mashtrus.

   1. p
    prec ulaj

    Shko bej ndonje gojore priftit Gr.ek, se merr pension prej tyre. Mos rrini, opa-opa....

  2. a
   astriti

   dukesh sikur qan ,dukesh sikur lutesh .me kurrizin e perulur kujton mekatet sakrifica per ata qe te kane keshilluar e premtuar .tani do ta kuptosh se bashke me ty dhe ata jane zbrapsur ,kane vajtur aty ku duhet te jene .tani ti do fillosh te kerrusesh akoma .derisa te lash urrejtjen me te cilen e trajtove kete vend ku te lindi koka .kur shoh kete fotografi e shikoj fundin tend , nje cope recke e hedhur ne gropen e plehrave .kete fund do te kene te gjithe bukeshkalet ,tradhtaret e ketij vendi .

   1. L
    Loni

    Ca thua o shoku,po kjo ishte loja e bejlerit per te helenizuar edhe burgaxjinjte shqiptaret qe te kete sa me shume vota ne te ardhem per kryeminister,pasi dhjevi himare me helenizem zorraxhinj per 300 euro,tani me bythen e shpuar do kthej edhe burgjet,ketu do jemi ku tja arrije plani te tij,kete rradhe jo me pensjone por me bythen kush e qin fort behet me pashaport greke direkt,kjo eshte e gjitha

   2. V
    Vlora.Vlora

    Ri aty rrobshkerdhyer ,s te mjafton kryetar bashkie po do dhe te helenizosh himaren ,ha mut tani bashke me shpuren greke qe te vijne cdo dite

    1. A
     Arbeni

     Shikojeni korofillakun e mutit që rri si qen i rrahur me bishtin ndër shalë.

     Lini një Përgjigje