Grabitjet në Tiranë, reagon Balla: Po ecet drejt arrestimit të autorëve

10 Dhjetor 2023, 14:40Kronika TEMA

Grabitjet në Tiranë, reagon Balla: Po ecet drejt arrestimit të

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka reaguar lidhur me grabitjet e fundit në Tiranë, ku tha se është arrestuar njëri prej autorëve të njërës prej tyre dhe është parandaluar një tjetër grabitje në fshatin Prush.

Përmes një njoftimi, Balla shkruan se gjatë natës së mbrëmshme policia dhe prokuroria kanë avancuar drejt identifikimit dhe arrestimit të personave të përfshirë në këtë ngjarje.

Ai shton se Policia do të rrisë vigjilencën në prag të festave të fundvitit.

Reagim i ministrit të Brendshëm, Taulant Balla:

????????‍♀️???? Policia e Shtetit do të rrisë vigjilencën gjatë festave të fundvitit, ndërsa elementë të caktuar kriminalë tentojnë ta shfrytëzojnë këtë periudhë të vitit për veprimtaritë e tyre kriminale kundër pronës dhe personit. Policia e Shtetit ka arrestuar autorin e një grabitje në Tiranë dhe ka ndërhyrë në kohë për të parandaluar një tjetër në fshatin Prush. Gjatë natës së mbrëmshme policia dhe prokuroria kanë avancuar drejt identifikimit dhe arrestimit të personave të përfshirë në këtë ngjarje.

2 Komente

 1. s
  stalini

  Shpejt pra se po behen 24 ore duam rezultat Salih ram sheqerja po te ishte me Azem. breqanin, Agron kuliqin dhe Sali lushajn kishte mbajtur tere shqiperin me polic, na fiku se ja shkerdhej amerika argitn e supermbesen dhe e kan mbyllur si mi ne cark

  1. O
   OBUM

   ...si kap dot sapllakja, ikin me Tojota Jaris ata....lol

   Lini një Përgjigje