Arrestohet Erzen Breçani dhe 11 persona të tjerë, akuzohen si grup i strukturuar kriminal dhe trafik droge

20 Nëntor 2023, 19:57Kronika TEMA
Arrestohet Erzen Breçani dhe 11 persona të tjerë, akuzohen si

Ish-drejtuesi i policisë Erzen Breçani, është arrestuar nga policia më urdhër të SPAK.

Burime jozyrtare konfirmojnë se është duke u finalizuar një operacion me disa urdhër arreste, mes tyre punonjës e ish-punonjës policie.

Deri tani, janë arrestuar 12 persona.

Burimet bëjnë me dije se ata akuzohen për pastrim parash, grup i strukturuat kriminal, trafik dorge, sigurim kushtesh për të kryer vrasje, shpërdorim detyre dhe përkrahje e autorit të krimit.

53 Komente

 1. A
  Atdheu

  Ta gezosh ramazonin o Brecan.

  1. P
   Po ctu desh more derman...

   Po i presin krahet Berishes... Policia private e Brecanit ka qene ne dispozicion te Saliut. Po i ngushtohet laku Saliut... ka filluar countdown.

   1. Z
    Zaza

    Grupi bello i evis martinit dhe zenit Saliu kapo

   2. M
    Meremhane Hajdarmatja

    Breçani bashkë me të vëllanë ish polic, janë CEO i grupit të zjarrit, të Sali Berishes.

    1. m
     malokeria = qeneria

     Me sa duket SPAK po kthehet ne SPAÇ (te Burrelit)

     1. J
      Juristi

      Spaçi është në Mirditë jo ne Burrel loqe shiko hartën ndonjeherë se ngelët injorantë tërë jetën

    2. Y
     Ylli

     Qijani kurvem malokut te mutit...

     1. M
      Mali

      O Yll, C'ke me malesoret?! Mos i fut te gjithe ne nje thes se nuk ka thes aq te madh.

      1. M
       Mark Antoni

       E drejtë,sduhet folur me urrejtje krahinore!

     2. k
      kete kisha tani per tani

      Thua se filluan???????!!!!!!!!, Me duket se jane truke, kurre nuk besoj po nuk i pashe ne burg per jete! Sepse jane bashke: politkane, prokurore, gjykates dhe avokate qafederra. Populli eshte popel ne kete demokraci qe po provojme. Te keqen o DIKTATURE e Enver Hoxhes!

      1. S
       Sara

       haha po mediat deri dje na e nxirrnin si ekspert kete policin

       1. F
        Fajtori.com

        Ah moj Sara që e kuptove e para, Mediat janë vetëm për të promovuar kurvllëkun, hajdutërinë, dhe kriminelët! Poshtë politikanët!

        1. Z
         Zaza

         Fevzo do arrestohet se ka pastru paret e bello grupi i zenit evis martinit

        2. Roberto

         Ky eshte nje nga Car-derrat e Saliut qe na rruante rendin ne kohen e tij me nje grup hajdutesh. Shume mire. Ky vend duhet te pastrohet nga qelbesirat.

         1. B
          Baca-Bajram

          Po Lushajn bre kur tapo e thrrisni bashk me te birin, at emajmunin, se as emrin s'ia di... Prisjani krahet monstres, Sa-Halese, ky monster do perfundoj ne burg!

          1. i
           indinjata

           Pemes se krimit po i priten deget per te ardhur deri tek trungu Berishe!respekt.

           1. I
            Ilir

            Next? - Flamur Noqja

            1. D
             Daj Tirona

             Ky plehra ish portieri që hapte e mbyllte portën e parkingut të PD e cila i e bëri doktorr leshi ke shkollat e Saleshit. Ne burg qent dhe merrini gjith pasuritë qe kan grabit kta shpellar te degjenerum.

            2. Besmiri

             Zagar të Salihit .

             1. T
              Tani

              Ngeli vetem Sala,neser arratiset ne drejtim te paditur Agron Kulici dhe Mul Noka.

              1. z
               zaim

               Ky eshte ushtari i Sali non grates vrases ,trafikant dhe hajdut injorant.

               1. .
                .Robt ktij dhe te tj.

                Qijani Robt ktij kurve.Ka dhe te tj si puna ktij pederasti.Robt Qijani se na can trapin

                1. H
                 HH

                 Keta deri ne 91 deri ne Fierze shkonin se kishte Viza Xhaxhi se i njifte cfare muti jane….I biri i ketij vrau njerez ju preu kembet

                 1. x
                  xhaxhi yt

                  Po ku*va si Xhaxhi jot bene ndarjen jug-veri. Kur*a gjirokastret si xhaxhi yt e lane ket vend 50 vite pas dhe ne 90 dolen shqiptaret e shkrete sikur ishin majmune neper europe e jo si njerez me dinjitet. Keni perdor mekanizma nga me te ndryshmit per ti lene verioret larg pushtetit se jeni ku*va qe skeni prapnice e nuk jeni as per shtet, e as per burrni. Per intriga e lepirje te paret. Sot prap po marrin rruget e botes shqiptaret!

                  1. J
                   Jam shpellar rrotë kari

                   "Xhaxhi yt". Kanë përdorur mekanizma nga më të ndryshmet për t'i lënë veriorët larg pushtetit?? Epo paskan patur të drejtë nëse është e vërtetë kjo gjë. E pamë si shkoi për lesh Shqipëria në vitet që u drejtua nga ju shpellarët. Ju e keni vendin atje tek shpellat, me ariun, ju nuk bëheni njerëz.

                 2. T
                  Tani

                  Ta gezosh o brecan , je burr i ndershem qe dilje dhe beje analiza dhe tv o rbq,

                  1. K
                   Kujtim Mustafa

                   Erzen Brecani eshte nje djal zotri dhe me tradita....i fjales dhe i beses.Jam shume i sigurt 100% se eshte i pastert ne kete drejtim. Shume komentues perdorin nje fjalor teper te rendomte...pa e njohur pa e ditur ...Ndjekja e tij behet vetem per arsye politike..E verteta do te dale e triumfoje.Demokracia dhe demokratet nuk mposhten.

                   1. S
                    Saliu evis martinit

                    Bqiri me i madh eshte dhe plehra qe ka vra qe nga 26 maji 96 dhe me 21 janar 2011 imbecil dhe koqe kanari a i lexo komentet jane te gjithe kunder shpellarit

                    1. N
                     Niku

                     Ju nuk keni asnje lidhje me demokracine dhe demokratet. I perdorni keto fjale vend e pa vend, nderkohe qe demokratet e vertete ose i keni vrare, ose degdisur jashte Shqiperise se s'duan te kene asnje lloj marredhenie me ju. Fjalia e fundit qe ke shkruar eshte nje postulat komunist, ishin fjalet e fundit qe thoshin komunistet kur rrethoheshin nga armiku dhe e dinin se ju kishte ardhur fundi.

                    2. D
                     Drejtesi

                     Djali i Brecanit përplasi një vajzë me veturën e shtrenjtë që babai ja kish blerë.Vajzes i iku këmba ,ju këput nga aksidenti deri në mes te kofshës,pagoi para e djali nuk u arrestua,sot ju vunë hekurat të dyve.Drejtesi ishalla!

                     1. E
                      Emiljano

                      Kte shoqin cdo media e merrte medemek si ekspert sigurie,vaj medet per ate vend eshte i kalbur nga fillimi ne fund

                      1. C
                       Ciao

                       Kur thotë Edi Rama kazan... nuk i pëlqen medias, u thartohet ushqimi.

                      2. R
                       Rikardo C42

                       Njeri pas tjetrit grupi i Lexhendes po bie deri sa te godasin Lexhenden vete

                       1. W
                        Washingtoni

                        Po zbatohen dosjet e shkoqitura me fakte te pa kundershtueshme te bledhura nga Sateliti qe rrotullohet 24\24 rreth e qark planetit dhe te pergatitura nga Washingtonidhe kto dosje Ju dhane prokuroreve kur ishin ne Washington

                          1. N
                           Niku

                           E kuptuat tani pse Berisha nuk duhet ne asnje menyre te vije ne pushtet? Se ka keta lloj zagaresh rreth vetes, ju jep pushtet dhe ka per ta zhytur Shqiperine me keq se 1997. Mediat ishalla fillojne vene mend qe te mos therrasin cdo koqe si ekspert leshi ne TV. Ptuu fare e keqe, ky duket qe ne fytyre qe eshte i lig. IShalla kemben zvarre tani, kapni Sali Lushen, Mulin, e gjithe keta qe ju duket vetja gangstera dhe sillini ne Sing-Sing ose Rikers te shikojne si shijon burgu i vertete.

                           1. S
                            Shigjeta me helm

                            Saliu provokon parlamentin, per te vene ne pune “ushtrine “e tij te besnikeve. Ne fakt eshte shume trap,se nuk kupton se pas SPAK ut fshihet USHTRIA e madhe e nderkombetareve,NATO. Sherbimet inteligjente dhe e gjithe politika euro antllantike,qe do ti shtypin koken gradualisht. Jeni te humbur Sali,Ilir Meta,Monika e CO.

                            1. S
                             Shqiptari

                             Nje nga veprimet me kriminale te Sali Berishes ishte mbushja e organizates se policise me njerez te botes se krimit.Keta horra u kthyen ne nje instrument i rrezikshem ne duart e shtetit qe u perdor kunder opozites.Kets horra u lidhen me boten e krimit dhe u shenderruan ne bashkepunetor dhe mbrojtes se tyre.Krimi lulezonte sheshit dhe Berisha fliste per bandat qe kishte eleminuar,Per fat te keq ne keto struktura ende ka elemente te tille te lidhur me trafiqet dhe boten e krimit.Duhet nje pune e madhe dhe e ashper ndaj ketyre elementeve te lidhur me boten e jrimit qe punojne dhe drejtojne policine e shtetit.Ditet qe do vijne,besoj do degjojme emra te tjere policesh te rrangut te larte ne pranga

                             1. K
                              Koli

                              Eh se mos na thate ndonje gje te re.Faleminderit qe po i arrestoni keta Vrases.Keta i kane bo te gjitha ne kohen e Bac Saliut.Ishin te paprekshem,kane Vra ,Perdhunu,Kontrabande si derrat,te gjitha i kane bo keta Ish te quajturit Police te Larte.Uroj ti kalbin ne Burg,Babe dhe Bir.

                              1. D
                               Daku

                               Ky (breçani)spaska qenë.ekspert policie (sipas gazetarve apo opinjonistve si Lubonja me shokë) por koka e krimit.Për një gjë më vjen inat ,përse USA i la kaq gjatë

                               1. O
                                Ok

                                Ti Kujtim Mustafa,Tallesh apo e ke seriozisht.Megjithese nga mbiemri dhe ti Malok Muti me dukesh,si Demokracia e Komunist Hale Berishes.

                                1. G
                                 Gani Myrto

                                 Nuk duhet te flasim ne qe zdime gje.Po ka henger corbe te prishur ta gezoj.Fjala i takon drehtesis

                                 1. G
                                  Gani Myrto

                                  Nuk duhet te flasim ne qe zdime gje.Po ka henger corbe te prishur ta gezoj.Fjala i takon drehtesis

                                  1. P
                                   Piro

                                   I forte Rama. Po u meson njerzve te malit qytetarine. Po u zbraz xhepat e vjedhur, do u mesoje ligjin dhe si jetohet me pune, jo me dhune e me trafiqe.

                                   1. D
                                    Dardan

                                    Drejtesia po vjen edhe ne Shqiperine e Sali Vukmanovich Berishes.

                                    1. G
                                     Gazi Pede

                                     Ky e paska gojen si vrima e bythes time kur shtrengohet per te nxjerr gazin e akumuluar.

                                     1. w
                                      www.travelas.com

                                      Sali Lusha, Stresi dhe ne krye Kuliqi kapoja jane rruges gjithashtu per ne SPAK. Shkerdhejani robt kush e ka vjedh e ka shkaterru at vend pa dallim ,malok apo lab ,tirons apo durrsak.

                                      1. R
                                       Rexha

                                       Po çar prisnit prej këtij malokut ju. Ky ka strukturat e ngritura nëpër rrajonet e policisë tiranës, ku punonin apo punojnë për të. Sa shefa krimesh dhe policë te lagjeve ka në yqëm ky, atëherë do ta kuptoni se ka policë me vila e dhemt me makina lluksoze. Janë të tan nji ata si kan punue për ta, shkoni e shiqoni nelt ke konviktet e studentave, kujt po i thojke shefi me vilat njitun me postën e policis. I kush keka ky polic me tan at ven te xanun se keka polic ke rrajoni 1. Nafel bej po i thoka shefi tija. Pranejna, edhe breçani ta po del shpejt, se i ka të twn të korruptum.

                                       1. P
                                        Pellazgu

                                        Dava korrakesh iliro pellazge

                                        1. K
                                         Karaduzi

                                         Po qytwtari dixhital ka thënë donjë gjë r ktë zagarin e Berishës ? Berisha është " i pastër" por i rrethuar nga muti dhe bajgat...

                                         1. D
                                          Demokrati idealist

                                          Këta bastard shpellash u bën polic me grada pa patur asnjë meritë.Ata ishin përkrahës të krimeve dhe trafiqeve,të trafikantëve të cilët së bashku ndanin paret e krimit.Por tani po u vjen fundi këtyre malokëve injorant me shpirt katili.Me çfarë paresh u bën me vila e apartamente lukoze e me makina super të shtrënjta!!??Sigurisht nga që ishin zotër të krimit e trafiqeve.Por po u vjen fundi këtyre shpellarëve kësaj rrace të egër kafshësh.sali malokun e pret burgu dhe këta zagarët e tij do t’i bëjn shoqëri në burg qenit.

                                          1. s
                                           sapa

                                           Pse gezoheni kot para kohe?jashte do i nxjerrin per disa dite si te tjeret!

                                           Lini një Përgjigje