Ministri grek Papastavrou vjen në Shqipëri, pritet të takojë Belerin në burgun e Durrësit

21 Nëntor 2023, 11:10Kronika TEMA

Ministri grek Papastavrou vjen në Shqipëri, pritet të takojë

Ministri i Shtetit të Greqisë, Stavros Papastavrou, pritet të takohet sot kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Beleri, i cili ndodhet në burg. Lajmi bëhet i ditur nga mediat greke.

Takimit pritet të zhvillohet gjatë mesditës së sotme në burgun e Durrësit, ku ndodhet prej muajsh Beleri. Vizita bëhet ne funksionin të gjyqit që do të bëhet nesër, për të shprehur edhe njëherë mbështetjen ndaj tij.

Beleri u arrestua dy ditë përpara zgjedhjeve vendore të 14 majit. Sipas prokurorisë, përgjimet e realizuara tregojnë se ai ka ofruar para në këmbim të votave në favor të tij.

Beleri ka hedhur poshtë akuzat dhe ka folur për një akt me sfond politik. Kërkesat e tij të herëpasherëshme për ndryshimin e masës së sigurisë janë refuzuar nga të gjitha shkallët e gjyqësorit, të cilave ai u është drejtuar sërish me të njejtën kërkesë.

Arrestimi i tij ka acaruar dukshëm marrëdhëniet mes Tiranës dhe Athinës. Kjo e fundit ka kërkuar lirimin e tij, me pretendimin se janë shkelur të drejtat e njeriut dhe ato të të pakicave, si dhe duke kërcënuar me bllokimin e rrugëtimit të Shqipërisë në procesin e anëtarësimit në Bashkimin europian.

 

16 Komente

 1. v
  viron

  Perse i lejojne keta ndyresira te Greqise te futin hundet ne punet e drejtesise shqipetare,fashiste plera.

  1. .
   .

   Sepse kryeministri Skipertar Ed Ebu Ramy (syneti i Erdoganit) eshte I dhier, I doli ne shesh maskaralleku ndaj Belerit. $$$$$$$ Polici dhe Arsen Rama deklaruan ne gjygj qe u paguan 7 miljon lek per ti ngritur kurth Belerit. $$$$$$$ Bashk me kseftilēn Ramy doli ne pah edhe nje here pabesia Arnaute. Qe te njejtin kurth si me zgjedhjet, kishin ngritur dhe per masakren e Peshkëpis. $$$$$$$ Te pabeset Tur-Arnaut vran pas krahve 2 ushtaret ne 1994 ne Peshkepi qe tja ngarkonin fajin Greqis dhe minoritetit ne opinionin Shqipetar dhe te huaj.

   1. P
    Peshkepi, Koshovice 1994

    Sado te shkruash me pasion, nuk vjen Greku te qi.het me ty, tani qe kane ardhur Arabet, jane ata hamshoret per pederastet greke. Edhe qirje Beleri , dikur jua bente qejfin, tani i kane rene pendet, e pate si kerrusej ne karrige, me sa duket Gjici e ka plakur para kohe. Turqit nuk katandisen ne ate pike te merren me prapanicat tuaja, jeni shume te konsumuar, shkoni tek papuja tu japi ndonje kokerr.

  2. T
   Taulant

   Shqiperia eshte bere han pa porta. Vijn te gjithe plehrat e hale-helenistanit bashke me Janusllatosin per te takuar ne burg kriminelin Bejleri.

   1. j
    janulles me rrocke bythes

    Kontrollojeni mire kolotrypiden Papastavo ! Kontrollojeni nga te gjitha anet grekun e pabese, futini edhe gishtin ne bythe se mos fut ndonje gje kontrabande ne burg. Kujdes kur ti fusni gishtin ne bythe, jo shume thelle se ketyre pederasteve greke coku ju pelqen. Do ta keni aty jave per jave pastaj, gjoja se do takoje Belerin

    1. .
     .

     O rocket, lepije gishti pasi ta nxjeresh nga bitha qe te bindesh cfar ka brenda. Madje jepja ta shijoj dhe mamit tend.

     1. K
      Kacifas me vryme ne ball

      hahahahaaa po ty o bythqir lulishtesh pse te dogji. janulla nuk tha qe ti fusin gjishtin motres tende. oooouuuusssttt vrromo pousti

      1. t
       turgofagos me sufllain gerrk ne goj

       Poooooooooooooo _ Tha ó si s'tha ! ____Janulla ka nji Eksperience te Gjate ne Afrike ku e filloj me gushtrinjt e dhjakerve dhe me pas e shqyeu torren e byths me hunjte e zinje . Por Motra e ktin Pickes ,s'do gisht e as kallem ,por Vardem thon andje nga Jugu qe t'ja nxjerri lengun nga Thellsia e vrymes jashe njomur Bolet e Shqiptarit . Janullatos po vdes per hurin dhe gjynah spo ja rras njeri ne Shqiperi . C'behet keshtu morrrrrrrrrreeeeeeeeeeeee

    2. B
     Boll me ministra e Janulla

     A nuk ka ardhur koha qe askush tjeter vec familjes te takohet me Bejlerin...Pse han pa Pporta eshte burgu?

     1. p
      po saliun do e takoj si i burgosur politik

      sikur te tentoj ndonje minister i jone te shkoj ne burgjet greke ku keqtrajtohen me qindra shqiptare,a do e lejoj greku?

      1. T
       Tiranë

       Shqiperia londineze, sikur Hani pa porta ky hyn e dalin greqiret me fontan deshirash.

       1. a
        astriti

        cfare lajmi ,,,,ministri grek do takoje bejlerin ne burg .ka fjale qe eshte rene dakort qe bejleri te dale nga burgu .por problemi eshte se tani sdo te dale bejleri .thuhet se bejlerit ks filluar ti pelqeje shume jeta e burgut pasi nje djale i ri hamshor i ka afruar bejlerit nje ngrohtesi te papare .prandaj ka ardhur ministri ti mbushe mendjen te dale por ai sdegjon .thuhet qe dhe ne takimin tjeter bejleri ska pranuar dhe i ka thene bashkebisedusit qe eshte mire aty brenda se i plotesohen te gjithe deshirat .problemi tani eshte se mos tundohet dhe ministri dhe spo del dhe ai me bejlerin .kjo do na hape pune se ne takimet e tjera do na mbeten shume ofiqare greke brenda .

        1. M
         Mos te lejohet asnj Krm Gek te takoj Terroristin

         Asnji bir kurve i shtett Krimnal Grejk s'duhet te kejohet te takoje Terroristin qe Kultuvoj vet pasi e bleu dhe e i dha pasaporte Greke dhe e hodhen ne Shqiperi s Kamikace _per te vazhduar Politikat e Vorio Epirit ne token Shqiptare . Kjo Qeverri do rrexohet dhe kto Provokime te Pederasteve Grek pikerishte kte synojne ,(duke qen ne sinkron gjithmone me bandat brenda Palamentit Pd) irritmin e Qytetareve Shqptare dhe largimi bga kjo Qeverri ,pra Grekerve intereson ne cdo kohe nji Shqiperia o Stable dhe e Forte ,nji Shqiperi e pasigurt dhe ne kaos Politike e Shteterore . I kupton kto Politka vall I Gjati Megalomane si bythqim Tirane qe eshte ? _ Kush e ftoj kte Minster te Shtett Terrorist te vij ne Shqperi ? Po Shqiptaret ku jane perse s'ja shkedhejn rracen ne rruge para Burgut ktij Gjapri grek nqs Pedeasrtet e Qeverrise Heshtin ? A mundemi ne si Shqiptare ta durojme akoma nj Poshterim te tille te ktyre Poltkave Antishqiptare ne vendin tone ? Un do thoshja jo ! Eshte koha per Veprime Konkrete ne rruge e kudo per te mbrojtur Dinjitetin e Shqiperine

         1. D
          Deni

          Mos u shqetesoni. Vijne rregullisht ne burg per tu q.... me Belerin qe i ka dale nami ne Greqi si palikar i madh. Vijne q... ne b.... me njeri tjetrin dhe ikin. LOL

          1. A
           Atdhetari por larg Shqipërie

           Kush e di vetem Atdhetarë duhet të dali, dhe të protestoje para komisariatit të policis së Durrësit !për mos lejimin e këtyre anti Shqiptarëve të takoj vrasësin Beleri

           1. L
            Labeati

            Sic duket po e lirojne nga burgu kete kriminel.Kjo tregon se shteti yne eshte kot nuk funksionon ne asnje hallke te tij.Atehere c na duhet Europa me mire keshtu sic jemi.Imagjinoni te ishte nje shqiptare ne Greqi dhe te vriste ushtarake te perdhoste flamurin e tyre apo te blinte zgjedhjet me para cfare do te ndodhte.

            Lini një Përgjigje