Ngjarja e rëndë: Shqiptari u varros i gjallë për një lopatë në Itali

6 Tetor 2022, 11:10Kronika TEMA

Ngjarja e rëndë: Shqiptari u varros i gjallë për një

40-vjeçari shqiptar Bardhi Ibrahimaj gjeti vdekjen dy ditë më parë në Itali si pasojë e një aksidenti në punë. 

Ai nuk ka pasur kohë t’i shpëtojë peshës mbytëse që i ka rënë dhe është varrosur i gjallë në gërmimin ku po punonte.

Kur ndihma arriti tek ai, duke e çliruar nga toka, nuk kishte më asgjë për të bërë. 

Aksidenti ka ndodhur në një kantier rruge në lokalitetin Gironico, përgjatë via Giacomo Leopardi, në rrugën numër 35, ku po punohet për ndërtimin e një lidhjeje kanalizimesh.

Brahimaj, punonjës i Comedil Mangino të Olgiate Comasco, po punonte brenda gropës kur masivi i tokës u shkëput, rrëshqiti drejt tij dhe nuk la rrugëdalje.

Mediat raportojnë se punëtorët po bënin një gërmim në kërkim të një tubacioni. Duke mos e gjetur, gërmimi vazhdoi përtej thellësisë së pritshme. 

Por sapo po përfundonte ndërhyrja, brenda gropës ra një lopatë…

Bardhi Brahimaj ishte jashtë dhe hyri në gropë për ta marrë. Por papritur muret u shembën, duke e varrosur dhe duke e vrarë shqiptarin në çast. 

Dy punëtorë dhe një kalimtar e kuptuan se çfarë po ndodhte dhe u përpoqën ta paralajmëronin, por ishte tepër vonë. Shqiptari kishte humbur jetën.

15 Komente

 1. P
  Petrit

  Maskara gazetar, nuk e kupton qe nje titull i tille eshte ofendim per viktimen dhe familjaret e tyre. Per nje gazetar te tille klikimi eshte me i rendesishem se dinjiteti i personit. Edukim i cunguar.

  1. H
   Hasoni

   mbas JOQ që kam vite që nuk e lexoj po i shtoj dhe Temën të tallesh me vdekjen e dikujt per 5 klikime më tepër është e paimagjinueshme

  2. O
   Olti Hipopotam Curri

   Pisa gazetar tjeter titulli tjeter permbajtja.

   1. a
    anti25642654censurë

    njerëz të ndyrë deri në palcë!! a doni klikime?? po jua bëj por jo për mutra të tilla!! zagarë muti që nuk lini pa shfrytëzuar fatkeqsinë e tjetrit duke i hedhur dhe më shumë dhe përsipër!!

    1. Tuti

     U bo shkak lopata mër gazetar idjot që luan me dinjitetin e tjetërit

     1. M
      Mjero-gel’baze bythqire propagandues ne sheebim te

      Nuk duhet te çuditeni nga gazekare te tille te shkarravines ne sherbim te mafias dhe malavites,te paçavures tema te mjeran-gelbazes kryeputanes se Shqiperise i cili per nga demet qe iu jane bere vendit,i tejkalon ato te mafiizit biseksual ram’oviçi,te ilir hajdutit,saliut,alibythe-boshit hajdute dhe dhunues te opozitareve dhe te enverit.

      1. M
       Mali

       C ‘eshte ky titull more idjot Si s’u vjen turp Po te pyes mote i pa shpirt :mbas aksidentit qe humbi jeten ky fatkeq A e mori familja dhe po i ben cermonite mortore ?apo e lane atje ; mor te pa fytyre !!!!!!!!!

       1. O kriminel gazetar. O ndyresise qe nuk hoqet dore nga keto tituj bombastike, o plehre e ndyre qe te denofte zoti, o rrugac rrugesh. Po cfare lidhje ka titulli me ngjarjen o ndyresire, o i pandjenje e i pafe.

        1. l
         luli

         titull i manipulues

         1. X
          Xhindi

          Per nje lopate, gazetarit ju qifshin robt e shtepise kryekeput.

          1. K
           Kapedani

           Pthuuuu o kalemxhi plehre ,dhe nje pthuuu Mero qelbesires qe mban hale si puna juaj ne pune. As per te vdekurit nuk keni respekt o ju qifsha robt e shtëpisë. Mero o kokë palarë vendos pak rregull o fshatar

           1. Shume komentues te mencur, por vetem njeri (ndjes per pergjithesimin ) ka percaktuar qe kush eshte pisanjosi i vazhdueshem per kete gazete? === MJERAN GELBAZA=== ---mERO bAZE-- USA. ARANITASI

            1. K
             Komunisti skandinav.

             Sa poshte kemi rene !!! Ku po shkon njerzimi ? Duhet fillu çdo gje nga Zero. Eshte gjynah ta thuash, por ndoshta e kemi hak i karamele bethamore.

             1. d
              dyshuesi

              Ne te gjithe ket fatkeqesi habitem me gazeten qe boton edhe komentet edhe titjllin

              1. G
               Gota

               O shqiptar, more I shkrete, Qe kurre nuk ke pasur shtet, qe te mbroje bijte e vet, Mos lene kockat ne kurbet!

               Lini një Përgjigje