Operacioni i SPAK, dalin emrat e 2 të arrestuarve të tjerë

21 Nëntor 2023, 09:07Kronika TEMA

Operacioni i SPAK, dalin emrat e 2 të arrestuarve të tjerë

Një operacion i SPAK një ditë më parë ka çuar në goditjen e një tjetër grupi kriminal. Policia shoqëroi dje edhe ish-zv.drejtori i policisë së Tiranës, Erzen Breçani dhe vuri në pranga djalin i tij.

SPAK lëshoi 11 urdhër arreste, ku 6 prej tyre janë ekzekutuar dhe vijon puna për arrestimin e 5 të tjerëve.

Mes urdhër-arresteve bëhet me dije se ka edhe efektivë dhe ish-efektivë policie si dhe Ervin Mata, një emër i njohur i botës së krimit.

Sakaq, janë zbardhur dhe emrat e dy të arrestuarve të tjerë. Bëhet fjalë Besmir Mustatin dhe Bujar Germizin, të arrestuar në Kukës.

7 nga 11 emrat për të cilët janë lëshuar masa sigurie:

Besmir Mustati

Bujar Germizi

Erzen Breçani

Dedan Gjoni

Eralbi Breçani

Ervin Mata

Jonida Babameto

 

Lini një Përgjigje