Paguheshin 200 deri në 1000 euro, vajza nga Rusia e Ukraina si eskorta në Tiranë

4 Tetor 2022, 11:34Kronika TEMA

Paguheshin 200 deri në 1000 euro, vajza nga Rusia e Ukraina si eskorta

Gjashtë vajzat e huaja që ushtronin prostitucion në Shqipëri, të arrestuara pak ditë më parë nga policia e Tiranës në operacionin e koduar “Contact”, janë lënë të lira nga gjykata këtë të martë.

Tutorja e vajzave që kishin ardhur nga Rusia, Spanja apo Venezuela, ishte shtetasja Beisi Yusmar Rojas Ruiz, me origjinë nga Kolumbia.

E reja nga Kolumbia kishte marrë katër shtëpi me qira në zona të ndryshme të Tiranës ku vendoste vajzat nga Rusia, Venezuela, Spanja, dhe i gjente klientë përmes reklamave në një faqe në internet.

Përmes një kërkimi në uebsajtin ku reklamoheshin vajzat që ushtronin prostitucion, shihet se në faqen “Escort” në Shqipëri ushtrojnë prostitucion 581 vajza.

559 vajza ushtrojnë aktivitetin e paligjshëm në Tiranë, 19 në Durrës ndërsa 3 të tjera në Sarandë.

Sipas dosjes së Prokurorisë, vajzat që ushtrojnë prostitucion në këtë rrjet paguheshin nga 200 deri në 1000 euro.

Në uebsajtin në internet, thuhet në dosjen e Prokurorisë, shfaqen fotografi të shumta intime të një numri të madh vajzash në disa shtete të botës dhe në rubrikën “Country Albania”m shfaqen 21 vajza të ndryshme, me adresë në Tiranë, të ekspozuara me foto intime, ku secila prej tyre publikon një informacion rreth mënyrës së kontaktimit, numrat e telefonit, në katër raste numra shqiptarë dhe të tjerat numra të huaj, rreth shërbimeve seksuale që ofrojnë, pagesat etj.

7 Komente

 1. L
  Llazi

  qenkan lire ne krahasim me bundrat VIP shqiptare

  1. N
   Nji Kontribut i shqyer i Politikave Globale

   Ne pamje te pare ,do duket si dicka No Gou _per FakeMoralistet aty , por ne nji kendveshtrim tjeter ,Kolumbiania me Biznesin e saj ne Shqiperi , eshte shembulli me perfekt se Globalizmi lulezon edhe ne Shqiperi . -Marka _qe i vihet Mallit /Objektit ne shitje titullohet aq bukur_ €uro Girls Escort ! Marketingu qe i eshte bere Ecsortes por edhe vet "Malli" le ne hije _ bizneset e mesme shqiptare ,qe operojne me mall si me then nenNivelin qe afron Kolumbiania ne Shqiperi dhe kjo gje ,ndihmon biznesin Shqiptare , ne kte shkembim Eksperience me Firmat e Huaja dhe natyrishte korigjoj gjera ,ne shume aspekte jovetem ne menyren e te berit Biznes ,por padyshim edhe ne ate te Kualitetit te Mallit qe afron ne kte Treg shume te kerkuar , qe i eshte nji Colpo nga pas ( e fshehte ) q'i jep nji ngritje te madhe Turizmit ne vend , qe sjell te ardhura vendit ,duke bere qe Klientet e tyre te jen nga Shtresa te Larta te shoqerise Shqiptare por edhe te Huaj sigurishte ,pse jo shume jane Politikane qe pasi i kan vjedhur Shtetit i kthejne perseri miljonat ke bizneset ,ke poplli . Pra _ ne ,si shqiptare duhet ,ti shikojme te tilla Biznese si nji Kontribut jovetem i Biznesit te Escortave Shqiptare ,por edhe per Turizmin tone ,qe paraja te qarkulloje .Sa me shpejt te qarkulloje paraja nga te Pasurit e Politikanet ne popull ,aq me shpejt rregullohet e permiresohet niveli jeteses ne vend . Pra ca gjona ,duhet par ne nji kendveshtrim me Fein (fajn) sepse ndihmohet ekonomia e vendit dhe nga ana tjeter , eshte nji hap perpara drejt vendeve te Zhvilluara dhe hyjres ne Europe dhe ne kte pike ,duhet te bashkohemi te gjithe . Jome kot _ken nji Marketing te tille €uro GirlsEscort .Pra le te behemi me te kuptueshem edhe vs gjerave qe dikush e intepreton temen me banalitet e jo vemdnejen e duhur . Shkembimi eksperiences me te tilla Biznese Nderkombetare jane nji omen i mire ,per mos te pasur me te tilla Cfaqje si ato qe ndodhin ne Dubaj me Plot Topa etj si quhen etj me Escortat shqiptare qe jane vertet nji sinonim i banalitetit e femres ordinere .Them ordinere se pse te bej kaken ne goje Kameli eshte skandaloze ,sepse edhe Escorta ,Prostituta duhet te tregoj dinjitete edhe pse shitet . Pra _ temen e deklarojme te hapur byjrym e na llafosni

   1. A
    AI

    Polici e forte....qekan lodh shume....me metoda speciale....

    1. 1
     19

     Po ca shteti kurv qe jeni po ca pune ju prishin ato kush ka qejf dhe lek shkon kush nuk ka le te qi burin qe ka ne shpi ose qe eshte martuar .kaq e thjesht ju skeni byth te kapni te fortit me g klase dhe mereni me femrat qe te japin kenaqsi .debila polic dhe shtet kurve jeni .

     1. K
      Ku është problemi këtu?

      Vajzat shqiptare kanë shkuar në Dubai si eskorta, kurse këto ukrahinaset, ruset apo spanjollet vijnë në Shqipëri. Mirë në Dubai ka para, por me sa duket edhe Shqipëria qënka mirë, 200-1000€! Kot nuk thotë Rama që nuk vdes njeri për bukë në Shqipëri! Po le bythën hidhet leku lumë!

      1. P
       Pensionist

       Na sqaroni pak listen e cmimeve me detaje, se jemi te interesuar

       1. L
        Loni

        Keto vende pune hapin kullat e pastrimit bixhoz prostitucion droge... prite se skeni pare asgje akoma

        Lini një Përgjigje