PAMJE SHOKUESE: Konsumoi tullumbace me oksid azoti, e mitura bie në tokë rrugëve të Tiranës

22 Shtator 2023, 17:38Kronika TEMA

PAMJE SHOKUESE: Konsumoi tullumbace me oksid azoti, e mitura bie në

Një video e cila po bëhet virale orët e fundit, tregon disa vajza minorene të cilat po konsumojnë tullumbace me oksid azoti. Kjo lloj droge po bëhet gjithnjë e më shumë problem kohët e fundit në kryeqytet, ku të rinjtë po e konsumojmë pa kontroll.

Në pamjet e publikuara nga JOQ, shikohen vajzat në Tiranë, të moshave jo më shumë se 14-15 vjeç të cilat po marrin “tullumbacen drogë”, ku njëra prej tyre bie në tokë si pasojë e substancës së fortë që përmban ky lloj gazi.

Mjeku toksikolog, Alert Drishti shpjegoi disa ditë më parë efektet e drogërave të reja të cilat janë futur kohët e fundit në Tiranë, ku mes tyre janë edhe tullumbacet me oksid azoti.

Drishti shpjegon se oksidi i azotit nuk klasifikohet si drogë, por si një përbërje e dëmshme për shëndetin dhe dëmton mushkëritë, trurin dhe zemrën. Doktori paralajmëron se ky lloj gazi mund të çojë deri në vdekjen e përdoruesit.

Sipas tij, të substancat e gazta shkëpusin oksigjenin nga gjaku dhe truri nuk furnizohet me oksigjen, por me substancën që merret duke dëmtuar rruazat e kuqe të gjakut dhe trurin.

14 Komente

 1. E
  E verteta dhemb....

  Erdogan ( birazereve turkoshqipfoles):qafirat e mi jom i acaruar me ju mer sumpalare, keshtu nuk do te mbeteni as 1 mln pas 10 vjetesh.....keni shku per lesh!

  1. j
   janullatos arxidoglyftis

   sto mouni tis manas sou…….

   1. V
    Vasili

    Jeni drejt shuarjes ju mer byth shkerdhyer qe palloheni m bithe me njeri tjetrin pas evgjiter gre qira pa ne na rruani Karjan Çanin se si komb behemi te 30 miljonshi. Mire te qifsha grune dhe papune

   2. E
    E pabesushme cfar shikojme !

    Edhe pse jane sensibilizuar nga Mediat per efektet shkaterruese qe kan mbi shendetin ,kto te reja ,si me qen Femije Kopeshti , shetisin me tollombace gojes si te bejn dicka qe ka sens . Eshte reduktuar madhesia e trurit ne ca te rinjve ne permasat e Trurit te nji Mize .

    1. K
     Kapterri

     Në p... të sëmës ky brez bashkë me shoqërinë e dhjerë albanistane

     1. T
      Tetari

      Shporru mer jevg bythar ger qire e mos komentu ketu, vemje qe te vjen era mut km larg

     2. D
      Detari

      keto ndodhin kur pislamiket ecin te lire dhe shesin droge

      1. D
       Detar me anije

       Dekar pa anjje dhespot bitha ta tha apo papu bolefishkuri? Gremisuni mor te paudhe ruani grate e gocat se u kenaqen shqiptaret ne pidh. Skane vaj te shkretat se burrat e tyre e duan nga prapa. I farofshi mer pederstat se ndotet dynjane

      2. R
       Rama qen rrugesh

       O Ed palla, po he na dil dhe fol sic fole ne Asamblene e KS, e ke bere vendin sic je vete. O ta qift kina pragun.

       1. M
        Morseta

        Eh mer Enver ti paske qen kot me te keqijet e tuja car po na shofin syte tani ne kete kohe Po hikin kalamojt per lesh

        1. T
         Tata luigji

         Bark tharat duan droge!!!!mjere shtepia e shoqeria familja shqipertare ka humbur komplet kontrillin mbi femijet, fatekeqesia me e madhe qe po i ndodhe nje populli me 2 milion banor. Ngrihuni o sot o kurre

         1. P
          Petja

          Nuk arrij t'a kuptoj se si monoksidi I Azotit hyn ne Shqiperi nga ç'do njeri. Per te mbushur tullumbacet heliumi si gaz I lehte dhe inert(ndoshta dhe hidrogjeni) Uroj qe ndonje idiot te mos mbushi tullumbacet me monoksid karboni qe eshte nje droge e perjetshme¡!!!!!!! I harron hallet njehere e pergjithmone. Shteti te kontrolloje legjislacionin per subsancat kimike.

          1. A
           Alex

           Edushi yne nuk po drejton dot 3 milon njerez ne vending e tij qe po ta shikosh tamam eshte I zhytur ne korupsion ,prostitution ,droge neper shkolla, tullumbace,vrasje para dhe mbas buke ,dhe del dhe ben debate neper OkB per te mire dhe te drejten e popujve te tjere Po te qelbet haleja tende Edush pastaj meru me halete e te tjerve

           1. T
            Totila

            Ashtu si kjo shkofshit te gjithe ,por jo nje ne dite por nga 100 qe te shuheni te gjithe ,se per kurverik e pedera eshte kjo rini sot ,kerkohen per pune gjithandej keto kurva nuk shkojne ,ku i gjejne parate qe blejne droga ,po ashtu dhe djemte nuk shkojne per te punuar , meqe ka filluar ne mase pederastia shkojne e shqyejne bythen per te blere droga ,lum familja qe i ka ne shtepi keto kurva e këta bythqira

            Lini një Përgjigje