Precendenti i Inis Gjonit: Edhe sot nuk dihet kush e nxorri videon personale të artistes

3 Tetor 2023, 10:22Kronika TEMA
Precendenti i Inis Gjonit: Edhe sot nuk dihet kush e nxorri videon personale

Gazetari Elton Qyno ka deklaruar se në rast hetimesh, bisedat private mbi familjen apo jetën personale, jashtë aktivitetit kriminal të personave të inkriminuar, mbeten të tilla dhe nuk përfshihen në një çështje penale.

Për “Top Story”, Qyno tha se Prokuroria e Krimeve të Rënda, sot SPAK-u, ka pasur një precedent me rrjedhjen e pamjeve të videos +18 të artistes Inis Gjoni.

“Në çdo telefon, të kujtdo individi po të kontrollosh do të gjesh biseda për punë dhe biseda private.

Sigurisht që edhe në bisedat e hakeruara përmes SKY ECC janë gjetur edhe biseda private të cilat nuk janë futur copy past në një dosje penale. Në fund të fundit ajo është një bisedë private që i takon individit, pavarësisht se çfarë përfaqëson ai nga ana penale apo diçka tjetër. SPAK-u është marrë vetëm me bisedën që ka objekt të hetimit.

Nëse biseda përputhet me ngjarjen dhe veprimet dinamike në terren të vrasjes së Gjin Boriçit apo të vrasjes së një individi tjetër, të përgatitjes së kushteve për të kryer vrasjen e Ibrahim Liçit apo Dorjan Dulit, këto janë biseda që i vlejnë SPAK-ut dhe përthithen tek procedimi 41, sepse ai nuk mund të marrë biseda “shko merr gruan apo fëmijët tek kopshti”… Këto as ne si gazetar nuk i marrim si biseda, edhe pse i konstatojmë në dosjet penale.

Edhe kur prokurorët kanë pasur procedime me përgjime të autorizuara me vendim gjykate, nuk merret biseda e një trafikanti droge dhe të futet e gjitha aty sepse nuk ka sens ajo.

Privacia ruhet. Prokuroria e Krimeve të Rënda, sot SPAK-u, që u përfol edhe për atë videon që zoti Karamuço e përmendi, ka pasur një precedent me rastin e zonjës Gjoni, kur doli një video. U procedua, u bë një gjyq civil dhe edhe sot e kësaj dite nuk u mor vesh se nga ka dalë ajo video, megjithëse ka qenë pikërisht në telefon”- tha Qyno.

11 Komente

 1. m
  me kujtohet video-ja e ksaj i.Gjonit

  ishte skandal fare ,sidomos fjalet qe perdornin gjat Procesit Llapes . koq te cmendur pe seks qenkan shqipcaret e !

  1. p
   prec ulaj

   Video e Inis Gjonit u be kur ishin police Kulicajt, ata nuk dinin te lidhnin breket e tyre, jo te hetonin ndonje gje. Ata ishin kulmi i paaftesise profesionale, asnje kriminel nuk u kap ne kohen e Kulicajt, Brecaneve, Shaban Memise, Zaganit..., ata ishin vete krimi.

  2. S
   Ska problem

   Artiste ? Te thithesh kokain me dollar ne ka.. te tjetrit e quani art bravo

   1. V
    VIPussy

    Pooo ! Mire e kane, artiste eshte per keto pune

   2. K
    King D

    E rendesishme eshte qe.. per tipa te ndryshme femnash... ( qe leket ti kene hallall) pyka te jete e gjate.. dhe e m'prehte... me qellim qe ti marrin kembet zvarre mbas ore- ore seks..

    1. A
     Arbeni

     Artistes Inis Gjoni??? Thojani mor te sakte profesionin - Pornostar...apo e keni harru kur u pa ne video duke thith droge ne tas me Gezimin e Kashtes?

     1. V
      Vlora.Vlora

      Vari karri nga balerine e talentuar duke pare ate video te vin peshtire ,ne fakt njehere dhe nje kohe ne athine me te motren per pak mall i merninin me radhe

      1. Y
       Ysniu nga yzberishi

       Gjynaf alamet goce, katandisen ne kete derexhe… ate vidjo do ta shohin neser, femijet e saj, niper, mbesa dhe do tju vije turp nga vetja e tyre….

       1. D
        Dukagjini

        Hem artiste dhe hem drogmene nuk nuk shkon o shqipe. Inis Gjoni u identifikua si drogmene kaq! SI KJO KA SHUME TE TJERA!

        1. X
         XXXL

         Nuk mbeti kurve pa u quajtur artiste qe thithin kar bashke me droge.

         1. g
          genci

          Videon e pat nxjerre vete Arian selimi per problemet qe pati me prokuroret. por i kish bere hesapet keq i gjori se as prokuroreve si beri dot gje e as "mderin" inisit sja vuri ne vend. Ps: te gjithe meshkujt qe benin seks me inisin jane te vdekur

          Lini një Përgjigje