Shkatërrohet grupi i trafikut të drogës në Itali, arrestohen 3 shqiptarë

3 Tetor 2023, 15:01Kronika TEMA

Shkatërrohet grupi i trafikut të drogës në Itali, arrestohen

Në kuadër të një operacioni policor të koduar “Lojë e Dyfishtë”, u shkatërrua një bandë kriminale e trafikut ndërkombëtar të kokainës dhe hashashit.

Sipas mediave të huaja, në kuadër të operacionit janë sekuestruar 700 kg hashash e kokainë me vlerë 35 milionë euro. 


Ndërkohë janë ekzekutuar urdhër arrestimet ndaj 3 shtetasve shqiptarë të cilat janë ekstraduar nga Shqipëria, Bellgjika e Spanja e të një shtetasi italian me banim në provincën e Maceratës.

Tre shqiptarët janë vënë nën masën e arrestimit nga drejtësia italiane menjëherë pasi kanë mbërritur në aeroportin Fiumicino Romë e Linate të Milanos.

Lini një Përgjigje