Tentoi të vrasë me armë Saimir Reçin bashkë me të birin, kush është viktima që u ekzekutua sot me armë në Rrëshen

26 Shtator 2023, 11:10Kronika TEMA

Tentoi të vrasë me armë Saimir Reçin bashkë me

Martin Bardhi, 59 vjeç, është vrarë me armë zjarri ditën e sotme në Rrëshën. 

Bardhi kishte vetëm pak kohë që ishte liruar nga burgu.

Në muajin mars të këtij viti, Martin Bardhi së bashku me të birin Enrik Bardhi kanë tentuar të vrasin nipin e Kastriot Reçit në Rreshen.

Shkak i konfliktit mes Enrik Bardhit dhe Saimir Reçit ishte bërë parakalimi me makinë në rrugën kryesore të qytetit, që është shoqëruar dhe me të shtëna me arme zjarri.

Saimir Reçi dhe Enrik Bardhi kanë zbritur nga automjetet dhe janë përplasur fizikisht me njëri-tjetrin në mes të qytetit.

Më pas, Enrik Bardhi ka shkuar në banesë dhe së bashku me të atin, Martin Bardhi, kanë marrë një armë zjarri pistoletë dhe kanë qëlluar në drejtim të automjetit me të cilin lëvizte nipi i Kastriot Reçit, pronarit të televizionit lokal në Lezhë, i vrarë me snajper në muajin janar të vitit 2021 në Rrëshen.

Autorët kanë qëlluar në një distancë të afërt në anën e shoferit të BMW, çka e dëshmojnë dhe shenjat e plumbave, por mjeti i blinduar e shpëtoi të riun Reçi pa marrë lëndime. 

Policia e cila mbërriti menjëherë në vendin e ngjarjes shpalli në kërkim baba e bir Enrik dhe Martin Bardhi, të cilët u larguan me shpejtësi nga vendi i ngjarjes.

18 Komente

 1. X
  Xhungel hesapi...

  Kur shteti nuk sillet si shtet.....veprojne me efikasitet ligjet e xhungles.

  1. N
   Nuk janë trima, janë..... opo lere fare

   I nderuar, mund ta kerkojmë tek shteti. Por kafshet nuk mund te ndalen nga drejtesia. Kuptohet ku eshte problemi. Djali nuk ka tru, sepse edhe babai nuk ka. Ne vend që ta ndalonte të bring, dhe t'i thoshte qe "shiko mër babë, nuk behet sherr per parakalim.". Ta kishte marre djalin, të shkonte tek ai Reçi, ti thoshte: "Djali im ka bere gabim qe ka bere sherr per diçka kaq banale. E mbyllim me kaq, kerkoj unë falje, dhe mbaron ketu. Ti ne punën tënde unë ne timen." Por jo, do shkonte edhe ky qe ta vriste. Tani iku vetë, por ai Reçi do t'i vrase edhe djalin, dhe do.ikin të dy per dhjame qeni. Ja çfare bën babai "i mire". Shuan familjen. Trap zalli. E çfare të bëjë shteti per kete koqe kandari? Është habi si ka mbushur 59 vjeç, se duhet ta kishin vrare qe kur ishte 25 me keto tru qe kishte.

   1. I
    INDIVIDI MUND TE JETE TRAP POR JO SHTETI

    Ne Mars shkoi te vriste...ne shtetor shteti e nxorri per te pare kafen te shesh...C te beje hasmi? Ta shohe kur ngrefoset?...Ne fakt duhet vrate Polici investigates,prokurori,gjykatesi....pastaj ti ngrihej nje lapidar keti te sheshi duke pire kafe....

    1. M
     Mese e sakte komenti juaj !

     Mese e sakte per sa e komenton. Vari Carin por problemi eshte per ata te pafajshmit qe i akpe ndonej Plumb qore ..Se keta qe vriten njeri me tjetrin do zoti shuhen cdo dite jo nga nje por edhe sikur me qindra .. Te pastrohen nga keto kerm a,,qe jane me shumiceeeeee !

     1. p
      preshevali

      Shumë mirë e ke shkruar. Viti 2023 te ngatrrohesh dhe vritesh per parakalim, ncncncncn.

     2. Z
      Zaloshnja

      Ore koqe e di si zgjidhet kjo pune: te mos lejohen makinat private, te mos sherbehet alkol neper lokale, te gjobiten te pa punet, etj. Perndryshe nuk ka shtet.

      1. p
       prec ulaj

       Te rithemelohet fronti demokratik i lagjes.

       1. M
        Mbeshtetesi...nga prapa

        O zaloshnja,,,deshet demokraci o krap liqeni,,,hajde Pra bujrum,,,kur i boni xhaxhi keto hidhedhit perpjete per diktature,,,kjo qe thua ti eshte diktature,,ne demokraci nuk i bon dot keto gjera,,,prandaj i pafshit hajrin,,

        1. L
         Likja

         O zaloshnja,o koqe,,,e di si behet kjo pune,,te ngjallet xhaxhi dhe njehere,,,,tashti rruaj bolet ksaj pune ska kthim mbrapa,,,5 vjet do me qani,10vjet do me shani,ter jeten do me kerkoni, (Enver Hoxha)

        2. M
         Mirditori

         Mirditorët janë njerëz të besës, nuk janë si ju myzeqarët që rroni deri 100 vjet, dhe nuk e rruani fare për besën.................. . Ku ka ktu me t'pa tjetri shtremt e ti ta falësh, siç bani ju që nuk dini ç'ka asht besa............ . Kush parakalon në Rrshen pa dit se e kuja asht makina që po parakalohet.......... . Ja pra, për kët besë mburremi ne shqiptarët në botë.......

         1. G
          Genti

          O Mirdilesh ju jeni spiuna dhe te pabes historikisht spiuna qe ne kohen e largët dhe tani te afert ju jini te pabes .

          1. G
           Garda Pretoriane (ajo e Skenderbeut)

           A thua nuk po e kupton qe "Mirditori" nuk eshte mirditor?

          2. M
           Mbeshtetesi...nga prapa

           Mirditoret mbahen per cuba malesh qe vrisnon naten pabesisht,mbahen per barajktare,dhe mbahen si bashkepunetore te nazifashisteve,,,,edhe ti po' paté kete mendje,,,shpejt do hysh andej nga ke dale ne jete,,,

         2. A
          Aron

          Te vazhdosh akoma me keto mentalitete eshte per te ardh keq!

          1. H
           Half

           Nje me pak. Kokat hengshin do thoshte prostituta gjate edçiqi qe ju qifte nana ne poçket

           1. M
            Mbeshtetesi...nga prapa

            Ne koken tende half,,,,po' paté dhe ti keto mend si keta mirditoret qe vriten per parakalim,,ne te semes shkofsh dhe ti,,,rradhohuni sa me shume,,,

           2. a
            arian

            keta barbona kane 1000 vjet qe vrasin njeri-tjetrin, keta e kane vene ne risk te madh ekzistencen e kombit tone, e perse u be coipa-copa shqiperia, ja nga keta barbona qe te vrasin ne mes te dites edhe per gjene me te parendesishme, pa ju dridhur qerpiku dhe pastaj izolohen me shekuj te tera ne kullat e tyre. tani i kuptoj shume mire 7 milione arvanitas ,qe u vjen turp te thone ,jemi shqiptare, ja, per faj te ketyre 2 thundrakeve qe fatkeqesish jane hapur ne te gjithe shqiperine.

            1. K
             Kokat hengshin.

             Pune malokesh, gjelle per qen me derra nuk ke ku gjen.

             Lini një Përgjigje