''Nëse i ndodh gjë babait, përgjegjëse është banda e Belerit'', gazetari rrëfen bisedën me dëshmitarin Avdyl Rama: U arratis nga Shqipëria se...

1 Dhjetor 2023, 16:20Kronika TEMA
''Nëse i ndodh gjë babait, përgjegjëse

Një nga dëshmitarët kryesorë në gjyqin ndaj Fredi Belerit është arratisur jashtë shtetit pasi dyshohet se ka marrë kërcënime nga persona apo qarqe të caktuara pranë kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës.

Këtë e ka rrëfyer gazetari Igli Celmeta i cili tha se Avdyl Rama i ka treguar se ka marrë kërcënime dhe shantazhe për të hequr dorë nga çështja.

Ai tha se dëshmitari është larguar jashtë shtetit nga frika, teksa ka lënë porosi se nëse i ndodh që babait të tij, përgjegjës është “banda e Fredi Belerit”.

“Gjyqi ndaj kreybashkiakut të zgjedhur të Himarës, Fredi Beleri, u shty për shkak se mungonte një dëshmitar. Seancat do të mbahen më 4 dhe 5 dhjetor. Unë kam komunikuar me dëshmitarin, Avdyl Ramaj. Ai më ka deklaruar se është i shantazhuar, i kërcënuar dhe se duhet te heqë dorë nga çështja.

Pas dëshmisë në SPAK është larguar nga territori i Shqipërisë, ndërsa babai i tij ka kërkuar urdhër mbrojtje. Madje ai ka deklaruar se babai është kërcënuar. Unë e kam çuar rastin te autoritetet përkatëse, por nuk ma kanë konfirmuar.

Gjatë kontaktit me Avdyl Ramën, më ka bërë përshtypje një fjali. Më konkretisht ka thënë se ‘nëse i ndodh diçka babait tim, përgjegjës është banda e Belerit’”, u shpreh gazetari Igli Celmeta.

Dëshmitari Abdyl Rama, vëllai i bashkëpunëtorit të drejtësisë Arsen Rama që fundosi Fredi Belerin me akuzën për blerjen e votave nuk është gjetur nga policia e shtetit duke u bërë shkak për shtyrjen e seancës së radhës në Gjykatën e Posaçme.

21 Komente

 1. T
  Taulant

  Akoma me kete kermen do merremi ? Aq poshte ka rene vendi sa livadhisin e bejn cfare te duan halet e helenistanit. Keto plehera do zhdukur me kuc e me mac nga Shqiperia.

  1. m
   miri

   Ke te drejte taulant Ky evgjiti Avduli u be himariot tani Kuje

   1. E
    Erdokurves me rroçke ballit

    Rrofshin jevgjit e anadollit me erdokarin ne krye dhe taulant sumen nga pas

    1. A
     Agimi

     Bej gati simen per Erdok_ _ _ _ me qe e ke qejf.

     1. k
      kola

      po dhe 300 evrot ti majn fort ne sum jevgjit.

    2. S
     Sarandë

     Bytha e bastardve Bejlerve u bene te kercenpjne labët! Po ku jeni o shqiptar? Zgjohuni e çkerdheni greqiret njehere e pergjithmone.

     1. E
      Ethem

      Po ju Labët ku jeni që nuk protestoni për ardhjen e ministrave Grek për ta takuar këtë kriminel? Mos u mburrni po dilni evprotestoni kundra blerjes së votave nga këto fashista.

     2. d
      dyshuesi

      Arjan Çani mendon se populli grek eshte popull trim dhe liridashes. Qysh ne lashtesi ka treguar ,sipas Çanit , se nuk terhiqet nga e tija. Kam pershtypjen se Çanit i pelqen , kenaqet , kur e shajne "me rob shpie" . Edhe Çani trim eshte nuk terhiqet , njelloj si greket. Hahaha....

      1. L
       Luani

       Po' normale kur nuk Ka shtet

       1. a
        albatros

        Greku ka aftësinë që “të ngop me lugë bosh”. Sa për Çanin lëreni të qetë në vetminë e tij mendore ishullin e pabanuar, të çiftëzohet me Robinson Kryzonë

        1. C
         Columbo

         Shitblerje vote le të ndihmoj gjithë votuesit anë e mbanë vëndit, por jo të na hiqet si princi Leka.

         1. D
          Dani USA

          Perralla me mbret deshmitaret e leshit dhe dretesia e leshit

          1. S
           Sinqeritet

           Po te them une nga USA:ti zagar nuk je as USA as shqiptar ,por nje bythelepires per dhrahme! Po videot o kric ku i le? Po dy ushtaraket e rinj te vrare o pis ku i le ?

           1. S
            Sinqeritet

            Po te them une nga USA:ti zagar nuk je as USA as shqiptar ,por nje bythelepires per dhrahme! Po videot o kric ku i le? Po dy ushtaraket e rinj te vrare o pis ku i le ?

            1. H
             Hasan

             O idiot qe je nga USA,USA tende ka vrare Xhon Kenedy. O trap?

            2. H
             Himaroti

             O zagar Skerd Dhuli si je?

            3. c
             cameria

             Ky terrorist (Beleri) eshte bande e shtetit Grek dhe mos mbrojtja e deshmitareve eshte tregues i shtetit lafarak qe Rama ka, ku institucionet vetem se kane emra sepse jane te mbushur me te paafte e mediokers…

             1. G
              Go West

              Nuk eshte per shaka dhe as per tu tallur. Lobi nacionalist grek ne lidhje me Kishen pseudoshqiptare te zaptuar nga greket, po imponohen si nje bande e organizuar edhe me ndihmen e pakursyer te "partizaneve te paguar arumune". Degjoj se nje ishoficer me origjine arumune, qe ka tentuar te kundershtoje arumunet filogreke, eshte cilesuar tradhetar dhe eshte gjetur i vdekur. Nuk di sa eshte e vertete. Nuk di ne se ka sherbime inteligjence me tek ne, apo dhe ato i jane besuar Janullatos.

              1. T
               TIRONA

               Jevgjit greke bejne presione antiligjore karshi shtetit shqiptar c’pret pastaj per individin? Deri kur Shqiperia do te lejoje kete maskarade me plehren vrases?

               1. T
                T

                Nzirreni belerin jashte kufijve,hiqini pasaporten shqiptare ,dhe beheni non grata NE territorin time ate dhe gjithe ata politikan grek qe vin ketu per vorio.epir. Grek evgjit,spermatozoids te shqipeve,serbeve e bullgareve,turkut APo armenit,qenkan parardhesit e akilit? Fuck Greket , Serb e te tere me rradhe. Sna hapet rrocka.nga keta zagare,me baca I jemi zene e me baca I zeme dhe tani.

                1. M
                 Malo

                 Kur Shteti paguan per te ngritur kurthe sigurishte do kete ndreqje gabimesh…..

                 Lini një Përgjigje