U arrestua dje, dalin lidhjet mes Erzen Breçanit dhe Ervin Matës

21 Nëntor 2023, 09:31Kronika TEMA
U arrestua dje, dalin lidhjet mes Erzen Breçanit dhe Ervin Matës

Detaje të reja kanë dalë nga aksioni i djeshëm në Tiranë, ku në pranga, ndëra të tjera, ka rënë ish-drejtori i Policisë Erzen Breçani dhe djali i tij Eralbi Breçani.

Ndërkohë që në kërkim është shpallur dhe i shumëkërkuari i drejtësisë Ervin Mata.

Por mes Breçanit dhe Matës ekziston një lidhje familjare.

Kjo pasi Eralbi Breçani është martuar me motrën e Ervin Matës.

Dyshohet se Breçani ka përkrahur Matën në krim dhe pastrim parash.

12 Komente

 1. N
  Neri

  Nuk veprojne dot kreminelet pa patur perkrahjen e te medhejve.Per te kapur ata,prokuroria dhe policia duhet te mbajne nen vezhgim te medhejte dhe bjen vet kreminelet ne rrjeten e peshkatarit.

  1. Z
   Zamiri

   O shtet...digji me benzine...dhe na shpeto nga kjo rrace muti!

   1. p
    pilo Lala

    Me kujtohet si sillej kur behej ndonje proteste ne kohen e Saliut, si kriminel me sharje te tipit Tropojes, . Njehere i beri nje foto gruaja duke bere gjimnastike, por ngaqe ishte para pasqyres, doli edhe lokja me telefon ne dore duke i bere foto Rambos,

   2. h
    henri

    Ky eshte ushtari kriminel i Sali non grates,keta qelbesira si ky Kulici e tje bente drejtora Saliu.

    1. T
     Trotski

     Burimi kryesor i krimit eshte Sali Kerma .Bini qafirit te Shpetoje Shqiperia

     1. A
      Alushi

      .......Hani mutin SALI BERISHS qe Mos Tu bjer kovidi

      1. T
       TIRONA

       Vetem burre shqiptar nuk je,por corbelepires malok,fundi per hair Aj dru me pre!

       1. M
        Miku i Alushit

        Ti Alush duhet ta kesh kete keshille nga eksperienca jote! Po na trego pak si e perdor ti? E ha cdo dite?

       2. Y
        Ymeri nga Yzberishi

        Doli kollovari i Sales, hyri « besniku » i Sales… Vari trapin kesaj pune…

        1. L
         Landi

         Po dolën fakte e çfar, kush po e rruan. Mënyrë për të marë pushtetin është dhe destabilizimi mos harroni. Njerëzit kan humbur shpresat se drejtësia do bëjë dhe japë drejtësi, jo, edhe për nja 40 vjet jo. Bjeri brepan mos e rruj fare, mbrapa ke mwtën me monikën.

         1. T
          Trapajane hesapi

          Po' kjo vipja me emrin Elbana Gjata,mantenuta e ketij bufit Elvis Mata ,Ka lidhje me kete grup kriminale?

          1. m
           monika

           ky eshte kryetari i mafjes i partise demokratike do dali edhe emri , i xen moter qirit dhe sali boles

           Lini një Përgjigje