U “kryqëzua” pasi tregoi për “videon erotike VIP”, reagon Karamuço: Dora e fshehtë e krimit të organizuar po më vë në pozitë

3 Tetor 2023, 09:10Kronika TEMA
U “kryqëzua” pasi tregoi për “videon erotike

Ervin Karamuço ka reaguar për herë të parë pas kritikave në drejtim të tij, pasi zbuloi se në telefonat e gazetarëve dhe personazheve të tjerë qarkullonte një video erotike e një prej femrave më të njohura të “shoëbizit” shqiptar.

Menjëherë pas deklaratës së Karamuços, në rrjetet sociale u aludua se bëhej fjalë për një video të moderatores së njohur Luana Vjollca. Madje disa shkuan më tej duke aluduar se video kishte dalë nga telefoni i Ervis Martinajt, që ndodhet i sekuestruar në SPAK.

Reagimet nga komuniteti i gazetarëve dhe jo vetëm, ishin të menjëhershme dhe në disa raste edhe kritike ndaj kolegut të tyre Karamuço. U tha se video s’ka dalë nga SPAK, aq më tepër nga telefoni i Martinajt. Madje u tha edhe se video nuk është fare autentike por një montazh.

Lidhur me të gjithë këtë situatë kontroverse, ka reaguar vetë Karamuço. Në emisionin “Top Story” me moderatorin Grida Duma, eksperti i sigurisë e adresoi këtë temë, duke thënë se rrëmuja pas deklaratës së tij është krijuar nga “dora e fshehtë e krimit të organizuar” që mundohet ta vendosë atë në pozitë të vështirë.

Karamuço tha se teksa ka zbuluar detajin për videon që qarkullon, nuk ka përmendur as emër personazhi, e as telefonin apo burimin nga ka rrjedhur video. Spekulimi sipas tij është bërë nga ata që duan të zhvendosin vëmendjen.

Sipas tij, heqja e vëmendjes tentohet për shkak se do të dalin përgjime të tjera të aplikacionit “SKY”, që do të implikojnë personazhe edhe më të njohur, të përfshirë me botën e krimit.

“Po vjen Metamorfoza 2, prandaj po goditemi ne. Dhe përmbajtja e personazheve në Metamorfoza 2 do jetë edhe më e frikshme”, tha Karamuço.

“Në Shqipëri ka një dorë të madhe të fshehtë, e përbërë nga anëtarë të krimit të organizuar. Që kur ne flasim për “SKY” ata duan që të zhvendosin vëmendjen. Kur unë flas për këtë fenomen, pa përmendur as emra, as lidhje, kjo dorë e fshehtë inskenon diçka duke më vënë në pozitë të vështirë mua.

Ju montojnë video dhe thonë ja, ky është ai që nuk është më i besueshëm. Është ai që vërtet gënjen, mashtron. Denigrojnë figura që flasin. Nuk duhet absolutisht që ne të merremi me gjëra të vogla që nuk i përkasin kësaj vëmendjej. Kjo dorë e fshehtë e ka më të lehtë të nxjerrë gjëra për konsum me të vegjlit, dhe e ka shumë më të vështirë me gjykatësit e prokurorët. Është keqpërdorur dhe unë e drejtoj gishtin te kjo dora e fshehtë e krimit të organizuar”, tha ndër të tjera Karamuço.

16 Komente

 1. G
  Gazi

  Ky Karamuco na eshte prezantuar si profesor i Kriminalistikes- por na eshte kthyer si kronikan i gosipeve me natyre kriminale. qe ne fillim kur ka dale ne tv me eshte dukur nje torollak dhe medioker. prandaj perfundojne universitetet tona ne fund te listes se kemi pedagoge te ketij niveli

  1. K
   Kombi i cmendur

   U bubuja car na ka gjet.U pa puna tani,shteti duhet tu siguroje nga nje eskorte mbrojtese te gjithe lehesve te gazetave dhe portaleve

   1. B
    Ben

    Sa budalla je o Karamuç.

    1. K
     KRYQËZOVE VEHTEN , ERVIN .

     Z Ervin , nuk t’ë ka kryqëzuar njeri , ti kryqëzove vehten që kur the se , nga telefoni i një personi në kërkim , kanë dalë video kompromentuese për dy vajza të njohura , ndërsa tani del me tezën se ,me anën e inteligjencës artificiale eshtë shumë e lehtë t’ë montohen video të tilla . Kjo kuptohet s’është nevoja t’a thuash ti , por një gjë duhet t’ë sqarosh , nga e di ti se kjo video ka dalë nga telefoni i një personi shumë të kerkuar ? Na thuaj burimin e informacionit , ose po qe se je pjesë e hetimit si ekspert i kriminalistikës , na thuaj kush t’ë lejon ty të bësh publike hetimin kur bëhet fjalë për persona që janë shumë të kërkuar nga drejtësia ?

     1. F
      Fejziu

      KARAMUÇO PROFESOR KARAGJOS I KARAVE SI ÇANI, CURRI.

      1. F
       Fuad Cela Verzheshtes

       Ky Karadyzeni i Korces Pedagog i Kriminalistikes ??? Jo ! Fallxhor Po. Magjistar Po ! Fytyra me mashtres i nivelit te larte me grade shkencore.

       1. F
        Fuad Cela Verzheshtes

        Ky Karadyzeni i Korces Pedagog i Kriminalistikes ??? Jo ! Fallxhor Po. Magjistar Po ! Fytyra me mashtres i nivelit te larte me grade shkencore.

        1. g
         gjergji

         Specialist made in albania.Vetem shakllaban i mirefillt.

         1. T
          Tata luigji

          Hahahha profesor ky dhe gjekmarkaj beju mutin universiteteve, shiko nxenesit ka mabruar ky vend

          1. V
           Varileshte

           Karabushi eshte Alfred Cako i kriminastikes

           1. V
            Vlora.Vlora

            Karamuco po i ben nje nder shoqerise ,biles cdo gazetar duhet te publikoje per cdo moderatore kengetare ,apo gjoja modele qe mbahen per vipa ne tv shqiptare.U cudita vjet kur nje nga keto shurrat e ekranit tha qe s me dalin 5000euro ne muaj

            1. F
             Fuat Cela

             Kari Muca vetem Pedagog nuk mund te jete , pasi sjelljet e tija nuk i pranon Psiko -Pedagogjia. Ky fytyra me mashtuese ne Univers ks nje te ngjashem Spiunin e Sigurimit te Shteti Blendi Fevziu. Te dy hiqen gjitholloge Seksologe jane Demahoge shjeta.Tv e efnancuara nga Rusia, Serbia ,Greqia i duan keto Specie.. !

             1. G
              Gazepi

              Kara-muqua eshte totalisjt i shitur dhe i blere. Turp kusj e degjon

              1. E
               Ernesta

               Ore Karaplera po ishe ti ore ndyresire qe e dhe lajmin,qe I shqyen ata syte si tope keci...c pune ke ti ore kush q.... edhe me sa leke...ngelet duke denigruar femrat...ajo mund te jete po cu duhet juve perderisa nuk I ben keq njeriu

               1. T
                Tani

                Kelysh komunisti eshte karja I muços

                1. J
                 Jari

                 Ky KARA MUÇO, është një Rrotë Cari që se ka shokun, po ça e shtërngoi që hëngri Mut me Vidjo erotike.

                 Lini një Përgjigje