“Uroj që djali im të mos e shohë videon”, Alma Kaçi kërkon mbrojtje nga shteti: Kam pasur telefonata, do vazhdoj si gazetare investigative

23 Shtator 2023, 18:06Kronika TEMA
“Uroj që djali im të mos e shohë videon”, Alma

Në një rrëfim për Top News, Alma Kaçi e përfshirë në skandalin seksual me kryebashkiakun Safet Gjici, ka treguar për situatën e vështirë që ndodhet aktualisht.

Ajo tha se ka nevojë për mbrojtje dhe se e gjithë barra e kësaj situate i ka rënë djalit të saj 12 vjeç.

“I drejtohem shtetit. Unë jetoj vetëm më djalin që e kam vetëm 12 vjeç, i ka rënë e gjithë barra atij. Kam pasur telefonata”.

E pyetur nga gazetarja se si po e mbron fëmijën, që mos të hasë me ato pamje që u bënë virale, Alma Kaçi u përgjigj kështu:

“E kam shkëputur nga rrjetet sociale, e kam çuar në shkollë. I kam thënë vetëm se kam pasur një problem në punë. Uroj të mos e shohë videon”.

Ajo tha se do të vazhdojë të punojë si gazetare investigative.

“Për punën do e vazhdoj, është i vetmi profesion që di të bëj, gazetaria investigative”, tha Alma Kaçi për Top News.

9 Komente

 1. p
  pa vlere

  "Paska akoma pune me gojen kjo!" . Eshte ne fakt pak perverse si thenie ajo me siper. Por sipas Almes, ajo çfare ka bere quhet "gazetari investigative". Per mua eshte pisllek, politike e ndyre dhe naivitet! . Sukses Alma. Vetes se shiko percakto qarte me veten tende funksionin e gojes. Qe zoti e ka bere per te folur dhe per tu ushqyer!

  1. k
   k

   Gazetare për të" intervistuar" manallin.

  2. G
   Ganiu

   Thua qe eshte i vetmi profesion qe mund te besh Dhe teknika e profesionit tend eshte gojorja. Me.nje fjale do investigosh duke marre manall te tjete ne goje

   1. J
    Jim

    Shkon e ja u merr ne goje kujdo qe i del para tani ben te moralshmen Duhet ti kishte erdhur keq per te para se te bente veprimin !

    1. t
     tpc

     Je thjesht kurve e Saliut dhe shpejt apo vone djali yt do ta mesoje te verteten.

     1. G
      Gjici gici

      E ka pare videon , vec te lutesh nese nuk ka patur guximin kur ta hodhi ne goje Gjic gici ….

      1. T
       Tan_Tironci

       Gojore investigative. Na ben si e perdelluar. Flet per djalin por kur beje gojore ste shkonte as ndermend. Turp per ata qe te japin ty hapesire.

       1. S
        Sorry

        Baxhelle rrugesh, asgje tjeter...pjerdh per femije kurva?!

        1. s
         sandet

         Kjo eshte bsxhelle e ndyre....

         Lini një Përgjigje