VIDEO/ Turistët italianë vjedhin dyqanin me suvenire në Gjirokastër

16 Shtator 2023, 11:00Kronika TEMA

VIDEO/ Turistët italianë vjedhin dyqanin me suvenire në

Një video e publikuar në rrjetet sociale tregon dy turistë italianë teksa vjedhin suvenire nga një dyqan në rrugën e Pazarit në Gjirokastër. Njëri huton shitësin e tjetri mbush xhepat.

Siç shihet në pamjet e mëposhtme të “Joq Albania”, dy djem të rinj italianë futen në dyqan dhe pasi vijnë rrotull për disa sekonda, nisin të mbushin xhepat me suveniere. 

Duket se pas ngjarjes së turpshme të Beratit që pushtoi edhe mediat në Itali, ku disa turistë u larguan me vrap nga restoranti pa paguaj, edhe të tjerët e kanë bërë rrugë.

 

9 Komente

 1. P
  Poseidon

  Kush i verificoi se a jane Italiane apo tja ngopim njehere , te dalle ku te dalle????

  1. A
   Ari

   Cdo "fis ka nje pis"

   1. M
    Meri

    Po ty Poseidoni i detit të vjen keq se janë italianë? Po përderisa egziston video ajo është analizuar dhe është parë që janë italian. Për mendimin time duhet të jemi më vigjilent e nuk duhet të marrim të mirëqënë faktin se janë të huaj dhe janë të pastër e nuk vjedhin e nuk ikin papaguat….. Populli thotë” nuk ka pyll pa derra” pra kudo ka njerëz me vese si këta në video. Të huajt janë njerëz si ne prandaj nuk duhet ti shikojmë sikur janë superio dhe ne më posht se ata.

    1. L
     Lusni

     U kthye historia kokposhtë shumë shpejte, po ne të shkretet e kishim nga padija, mosdalja, varferia, po këta krundje ku venë ..!!

     1. S
      SPAK

      Po pse domosdoshmerisht jane Turiste edhe Italiane!

      1. S
       SYRI MAGJIK

       GREKET VETEM VJEDHIN NUK KA SHQIPARE APO ITALIAN HAJDUTE SE JEMI KOMB ME VLERA ME NAMUSTER

       1. P
        Pipistreli

        Pash perendine lerini keto marrezira me video,ku krahasohet veprimi i tyre,nqs jane italiane me ato cfare kane bere tanet ne itali,na hapet barkun me keto legenlleqe.

        1. L
         Lani

         Iiiii sa turp!

         1. Q
          Qazim Mulleti

          Po kto ene kur jon hajduta,duken si zatni mer,...merr vesh tina

          Lini një Përgjigje