Vrau Pjerin Xhuvanin gjatë zgjedhjeve të 25-prillit, kalon për gjykim dosja e Arbër Paplekajt

3 Tetor 2022, 15:40Kronika TEMA

Vrau Pjerin Xhuvanin gjatë zgjedhjeve të 25-prillit, kalon për

Gjykata e Elbasanit ka vendosur të kalojë për gjykim penal të zakonshëm çështjen ndaj Arbër Paplekajt.

Ai akuzohet për vrasjen e Pjerin Xhuvanit pak ditë para zgjedhjeve të përgjithshme parlamentare të 25 prillit.

Nga ngjarja e 21 prillit, të plagosur mbetën edhe katër persona të tjerë, Emiljan Prenga, Pavlo Vuksani, Eltjon Bodinaku dhe Xhensila Sota ( punonjëse e policisë).

Paplekaj pranoi krimin dhe u vetëdorëzua në Repartin e Forcave RENEA në Tiranë duke thënë se qëlloi për vetëmbrojtje pasi u qëllua më parë nga persona që sipas tij po blinin vota. 

 

1 Komente

  1. E
    E verteta dhemb....

    Nuk mjaftonin kriminelet sunite apo shiite por fatkeqesi per ate vend qenkan edhe maloket katholike.... fatale!

    Lini një Përgjigje