Zbulohet autori i dyshuar i plagosjes së policit të “Shqiponjave”

20 Shtator 2023, 21:20Kronika TEMA

Zbulohet autori i dyshuar i plagosjes së policit të

Edlir Alleshi mbeti i plagosur gjatë një aksioni për kapjen e autorit të armatosur në zonën e “Kinostudios”.

Polici u transportua tek Trauma, ndërsa aktualisht ndodhet në sallë të operacionit.

Sipas policisë, në ndjekje të autorit janë vënë shërbimet e tjera të Forcave “Shqiponja”, Patrullat e Përgjithshme, dhe Njësitë Speciale Operacionale, ndërsa janë bllokuar hyrje-daljet e të gjitha rrugëve.

“Në lagjen “Kinostudio”, në rrugën “Hysen Xhura”, shërbimet e Forcës së Posaçme “Shqiponja” pasi kanë marrë informacion për një person që qarkullonte me armë zjarri, janë vënë në ndjekje të personit të dyshuar. Gjatë ndjekjes, personi i armatosur ka hapur zjarr në drejtim të Forcave “Shqiponja”, dhe si pasojë është plagosur një prej efektivëve, inspektor E. A., i cili është dërguar menjëherë në spital për ndihmë mjekësore. Në ndjekje të personit të armatosur janë venë shërbimet e tjera të Forcave “Shqiponja”, Patrullat e Përgjithshme, dhe Njësitë Speciale Operacionale, janë bllokuar hyrje-daljet e të gjitha rrugëve, dhe vijon kontrolli për kapjen e personit të armatosur”, sipas policisë.

6 Komente

 1. a
  astriti

  Titulli :zbuloher autori i dyshuar.Nga teksti del qe nuk eshte zbuluar.Gazetare leshi.

  1. P
   Patrioti

   Plagosja e efektivit përveç krim i autorit eshte faj i rende i Drejtësisë Policisë Tiranë dhe Drejtorisë se Pergjitheshme te Policisë së Shtetit. Njoftohet salla operave për x përson qe leviz me arme dhe o burra te shkojnë 2 efektive Shqiponjaeta kapin !!?? Pse aç e thjeshtë qenka kjo punë ?! Epo hajte se policë janë te ndodhe ç'far te ndodhë!! Thone Drejtuesit. Jo zoterinjë Drejtues ! Polici është birë ne, ashtë familjar dhe prind. Nuk ishte keshtu. Në te tilla raste ka plan operacional. Duhet Mi istri i Brendedhem Z. Taula Balla te ndjekë penalisht Drejtuesit e Policisë për mungesë organizimi që i çojnë policët në plumbat e krimineleve.

   1. c
    c

    ju lutem ndryshoni titullin se do ju ikin dhe fansat e fundit thanks

    1. K
     Ku ne mute te vrimes te miut do futet !

     Po ku mutitn do shkoje...fundi dihet se tani nuk eshte Spiuni krimineli Penecilina qe ju jepte Arme dhe thoshte : u largua ne drejtim te pa ditur... Ore ky popull ka shkuar per lesjhe me gjithe Drejtesine...Meqe Drejtesia po vonon Populli duhet te dali rrugeve dhe ta lidhi Krimnelin Penecilia me Litare sic lidhen Bustin e Kriminelit hoxha.. nga 97 e deri me sote njerezit akoma te Armatosur nga Krimineli Penecilia..dhe akoma na Ciceron neper rruge e TV e neper Parlament ! Nese njerezit virten ! e keni vete fajin qe nuk po lidhni me litare Kriminelin kryesore qe hapi Depot e Armeve .

     1. K
      Ku ne mute te vrimes te miut do futet !

      Po ku mutitn do shkoje...fundi dihet se tani nuk eshte Spiuni krimineli Penecilina qe ju jepte Arme dhe thoshte : u largua ne drejtim te pa ditur... Ore ky popull ka shkuar per lesjhe me gjithe Drejtesine...Meqe Drejtesia po vonon Populli duhet te dali rrugeve dhe ta lidhi Krimnelin Penecilia me Litare sic lidhen Bustin e Kriminelit hoxha.. nga 97 e deri me sote njerezit akoma te Armatosur nga Krimineli Penecilia..dhe akoma na Ciceron neper rruge e TV e neper Parlament ! Nese njerezit virten ! e keni vete fajin qe nuk po lidhni me litare Kriminelin kryesore qe hapi Depot e Armeve .

      1. K
       Ku ne mute te vrimes te miut do futet !

       Po ku mutitn do shkoje...fundi dihet se tani nuk eshte Spiuni krimineli Penecilina qe ju jepte Arme dhe thoshte : u largua ne drejtim te pa ditur... Ore ky popull ka shkuar per lesjhe me gjithe Drejtesine...Meqe Drejtesia po vonon Populli duhet te dali rrugeve dhe ta lidhi Krimnelin Penecilia me Litare sic lidhen Bustin e Kriminelit hoxha.. nga 97 e deri me sote njerezit akoma te Armatosur nga Krimineli Penecilia..dhe akoma na Ciceron neper rruge e TV e neper Parlament ! Nese njerezit virten ! e keni vete fajin qe nuk po lidhni me litare Kriminelin kryesore qe hapi Depot e Armeve .

       Lini një Përgjigje