Burri “në luftë” me fqinjin se pemët 47 metra i pengonin diellin në shtëpi

28 Shtator 2023, 21:30Lifestyle TEMA
Burri “në luftë” me fqinjin se pemët 47 metra i

Dy fqinj në Britaninë e Madhe kanë pasur një “luftë” shumë të gjatë mes njëri tjetrit. 

Philip Kenyon ka akuzuar fqinjin e tij Murray Wright se pemët prej 47 metrash që ato kishin mbjellë në oborr, i kanë shkatërruar jetën. 

Kjo sepse Kenyon këmbëngulte se pemët aq të larta ndalonin dritën e diellit që të futej në shtëpi dhe mbi të gjitha ndikonte në panelin diellor.

Murray Wright ka refuzuar që t’i presë pasi këmbëngulte që pemët i ofronin privatësi në shtëpidhe reduktuan zhurmën nga një hekurudhë dhe autostradë aty pranë.

Kjo ka bërë që Philip Kenyon t’i drejtohet gjykatës. Kjo e fundit zgjodhi që t’i japë të drejtë Philip Kenyon dhe mori vendimin që pemët të priteshin. Murray Wright nuk i mbetej gjë tjetër veçse të pranonte fatin.

2 Komente

 1. O
  Oh sa kom qesh

  Keta perendimoret nuk te lene me dek..... O shoku bej shurren cdo nate tek pemet, qe ato te thahen. Ne shqiptaret kemi eksperience qe ka klidhje me portokall qe mbolli tavarish Hrushov ne Lukove pas nje vizite nje mujore (njeri pa pune) ne Shqiperi dhe kur ai "tradhetoi" M-L nje komunisti te fermes iu caktua detyra qe te thante portokallin duke bere shurren cdo dite tek trungu i saj, detyra e caktuar nga Partisa u realizuar me sukses,.... portokalli u tha dhe ai mori medalje.

  1. R
   Raimond vlonjati bytheqiri

   Wawww çfarë lajmi ,e kujt i plasi bytha o lapsaxhinjte e temes.

   Lini një Përgjigje