Dua Lipa mes 40 yjeve në kopertinën e revistës prestigjioze

12 Shkurt 2024, 15:35Lifestyle TEMA

Dua Lipa mes 40 yjeve në kopertinën e revistës prestigjioze

Me rastin e largimit  redaktori i British Vogue Edward Enninful vendosi në kopertinën e revistës jo një po plot 40 yje.

Redaktori i modës i lindur në Gana u dorëhoq papritur në qershor të vitit të kaluar pas më shumë se gjashtë vjetësh në krye të revistës.

Kopertina e tij e jashtme mbledh supermodele, mega yje të Hollivudit, ikona të pop-it dhe të dashur të tjerë të modës me të cilët ka punuar, duke përfshirë Naomi Campbell, Cindy Crawford, Miley Cyrus, Linda Evangelista, Jane Fonda, Dua Lipa, Kate Moss dhe Serena Williams.

Të fotografuara në Manhattan nga Steven Meisel (për kopertinën) dhe Ned Rogers (për faqet e brendshme), 40 gratë fluturuan nga Londra, Parisi, Milano, Los Angeles dhe gjetkë për të qenë pjesë e çështjes historike, vuri në dukje Enninful në letrwn e tij.

“Kur erdhi puna për numrin tim të fundit, e dija që kopertina do t'i kushtohej grave. Sigurisht! Gratë kanë formuar Vogue-n britanik për gati 108 vjet tani dhe sigurisht që kanë informuar çdo moment të qëndrimit tim gjashtëvjeçar e gjysmë këtu” shkroi Enninful duke shtuar: 

 “Ajo që na duhej ishte një grup, që të mbështeteshim në fuqinë e kolektivit për të sjellë në jetë atë që shpresoj se ka qenë një periudhë e guximshme, përçarëse dhe evolucionare në historinë e Vogue.”

Lajmi për largimin e Enninful tronditi botën e modës vitin e kaluar. Pas një karriere që ndikoi në nivelet më të larta të industrisë përmes postimeve në iD, W dhe American Vogue, Enninful mbrojti diversitetin në edicionin britanik të revistës së fundit në atë që shumë e panë si një drejtim të ri shumë të nevojshëm për publikimin me histori.

Chioma Nnadi, ish-redaktore dixhitale e American Vogue, ndërkohë do të marrë drejtimin e British Vogue, duke e bërë atë gruan e parë me ngjyrë që emërohet në këtë rol. Enninful e ka quajtur më parë Nnadin "një talent të shkëlqyer dhe unik me vizion të vërtetë, i cili do ta çojë revistën në lartësi gjithnjë e më të mëdha"

Dua Lipa mes 40 yjeve në kopertinën e revistës prestigjioze

1 Komente

  1. N
    NWO Satanic Cult

    Bardhe e Zi si guret e shahut Masonik..dhe kuptohet sejcila ka shitun shpirtin ke vete djalli per t'qene aty ku jane..por satanizmi si fe e re dhe e perbashketa e madhe qe kane eshte arsyja reale per k'te ndodhi..dreqi tu t'ju perpije ne fund

    Lini një Përgjigje