E fejuan që 13 vjeçe, habit këngëtarja e njohur shqiptare: 15 vjeça u bëra nënë, kur isha 40 vjeçe u bëra gjyshe

25 Maj 2023, 20:08Lifestyle TEMA

E fejuan që 13 vjeçe, habit këngëtarja e njohur shqiptare:

Sot në emisionin “Ftesë në 5” ishte e ftuar këngëtarja Blerina Balili. Ajo ndau disa detaje nga jeta personale që i kishte ruajtur me fanatizëm.

Balili tregoi se familjarët e fejuan në moshën 13 vjeçare e një vit më vonë partneri “e rrëmbeu” siç ndodhte në atë kohë.

“Unë s’ jam dashuruar. Në moshën 13 vjeçare më fejuan, pas një viti më rrëmbeu dhe kur isha 15 vjeç u bëra nënë për herë të parë. Ne atë moshe ke nevoje për mësim. S’dija asgjë dhe mësova nga te tjerët. Kanë qenë situata të vështira, jete shumë e vështirë. 

Jetoja me vjehrrën dhe vjehrrin ne fillim pastaj ikëm ne Greqi për një ekonomi më të mirë. Kur isha 25 vjeç solla në jetë djalin e dytë”, u shpreh ajo.

Balili po ashtu rrëfeu për herë të parë se është divorcuar dhe se ndarja erdhi menjëherë pas lindjes së djalit të dytë.

Vlen të kujtojmë se Blerina është bërë edhe gjyshe në moshën 40 vjeçare. Sot që është 43 vjeç ka një nip dhe një mbesë nga dy djemtë e saj.

15 Komente

 1. D
  Dridhe dridhe moj Balile

  Sunit synetllik - corbe me sperme otomane

  1. f
   fshati ne feste

   Aaaaah ju marrte muti shalet ishalla dhjare te felliqur

   1. S
    Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes.....

    Pune arabesh,edhe pse u perdhunua vete minorene (15 vjc) vazhdoi me te njejten rithmo edhe me jeten e femijes se vet.....gjyshe 40 vjece!!!?

    1. F
     Fatosi-kosove

     Ja paske thyer rekordin arrtistes allberije haderxhonaj edhe ajo u ba arrtistes sepse per fat te mire u martua 14 vjeqare! Kam menduar se vetem ne kosove behesh arrtiste pa mbaruar univerzitet, ja paskemi edhe ne shqiperi Ku dikur per tu shpallur artist duhej te mbaroje univerzitet dhe ta meriroje ate titiull me pune sot e fiton vetem se guxojne te zhvishesh apo te flet pisllaqe.

     1. A
      Ali beu

      O tosi po clidhje ka kjo me kto qe po thua ti ? Kjo ka zerin kendon me edukat esht dhe per tu zhveshur ne sken nuk zhvishet ,nenen e ka artiste dhe kengetare te mrekullueshme dhe kengen me nenen e nisi

     2. T
      Tomi

      Ca kendon kjo zhaba, buzuqi gerrqia!!! Kengetare thone

      1. A
       Arditi

       Pse nuk thoni qe kjo Bieta Sulo e ka thirrur ne studio qe kjo Blerina tu tregoje shqipeve se i hante vëra qe 14 vjeçe ndaj e fejuan dhe ky turkofagu mysliman e ka rrembyer kete biben dhe ne vend qe kete qeni ta kalbnin ne burg per marredhenie me te mitura kete e kane lene ti fute manxhukun kesaj e ta beje nene 15 vjeçe. Kjo me pas e ka shperndare eksperiencen e vet tek e bija e cila si e jema na qenka martuar 16 vjeçe. Pune myslimanesh, pune kafshesh!

       1. G
        Gerneta.

        Pune tallavaje, futja tja futim...fotoshopi ne maximum, thengjilli ne sy dhe vetulla per qejf te thengjillit, paska shpetu burri qe eshte ndare. Zhurme dhe vetem zhurme. Asgje artistike, asgje te bukur nuk ofron "artistja"

        1. E
         Edlira

         Mirëmëngjes Mesjetë!!! Doket e cubave pedofilë...Mungon vetëm shpella në rrêfim,se shpellarêt që martojnë fëmijë qënkan...l kujtojme legjenda,por barbarët i kemi mes nesh!!!

         1. V
          Velle parate i Kan ngrene kollovaret ksaj goces,,,

          Sa qekeni habit,,,esht martu qe 13 vjece,,,Ka kendu qe 17 vjece,,,dhe ne kohen e pandemise kur nuk lejoheshin dasmat, qahej se skishte buk e jetonte me shpi me qera,,,ta therrasesh kete ne dasem duhet te maresh kredi ne banke,,,kjo me habiti mua ,,,qe paska ngel pa leke,,

          1. E
           Era

           Ua moj Blerina më fal,po Vitoria paska qenë injorante pa shpirtë.Ju thoni ashtu ishte koha bën sikur ke jetuar ne vitet 30, kur ju keni lindur në 1980,Enver Hoxha ka shumë të zeza po deri diku kishte sjell civilizim,kulturë,nuk bëheshin më fejesa në moshë aq te vogël.

           1. a
            aleks

            mos u merni me vajzen e saj, se vajza ka qene 24-25 vjeç kur ka lindur femijen e saj te pare, meruuni me kete aishen e madhe qe paska pjelle qe 15 vjeçe,

            1. K
             Koli

             Pune jevgjitesh, pash zotin sa poshte ka rene gazetaria

             1. D
              Dita

              Po nga do mesonte kjo kjo eshte rritur pa baba mamaja e saj eshte ndar shume shpejte babai ka qene qe ordiner mama Vitoria per esap te vet kjo detyrimisht do binte pre qe 13 vjece edhe vajza e saj Po ashtu eshte ne gen kjo Pune dardha nen dardhe bie

              1. B
               Bobi

               Bosh eshte ljo tani

               Lini një Përgjigje