FOTO: “Pasurinë time do t’ia lë vajzës”, sportistja shqiptare shpjegon vendimin për të përjashtuar djalin

20 Shtator 2023, 18:07Lifestyle TEMA

FOTO: “Pasurinë time do t’ia lë vajzës”,
Në shumicën e rasteve kur bëhet fjalë për të ndarë pasurinë mes fëmijëve, prindërit zgjedhin që të përpjesëtohet në mënyrë të barabartë.

Volejbollistja Silvana Bushati ka hartuar një plan disi ndryshe nga e zakonshmja lidhur me pasurinë e saj vetjake.

E ftuar në Tv Klan, ajo thotë se nuk do ta ndajë midis fëmijëve, por do ia lërë vajzës. Silvana Bushati: Unë kam edhe djalë edhe vajzë. Duke marrë parasysh kohën se si kanë ardhur gjërat, nuk do ta mendoja dot kurrë që vajza ime të mbante shpresë në pasurinë e burrit, nuk e konceptoj dot. Djali është i fortë, do luftojë ashtu sa do mundet, por unë gjithë jetën time do luftoj që vajzën time ta kem gjithmonë të pavarur dhe atë pak pasuri që do kem unë personale sepse ndoshta burri sigurisht do ia lërë djalit, por atë timen personale unë do ta mbështes vajzën deri në fund.

Moderatorja: Vetëm vajzës, jo djalit? Pse do bësh këtë ndarje?

Silvana Bushati: Sigurisht nëse do kem maksimumin, për të dy.

Moderatorja: Aq sa ke për ta ndarë, jo për ta ndarë mes të dyve?

Silvana Bushati: Vajza e ka më shumë të nevojshme në këtë kohë që ne jetojmë sot.

Moderatorja: Pra po më thua që vajzës do ia lësh pasurinë të jetë në dorën tënde dhe djalit jo që mos ta keqkuptoj?

Silvana Bushati: Atë pak pasuri që do kem personale po unë do ia lë vajzës.

Moderatorja: Nuk mendon se duhet të jetë edhe djali pjesë e trashëgimisë?

Silvana Bushati: Sigurisht që po, por duke menduar që unë kam një bashkëshort dhe ai ndoshta ka një ekonomi më të mirë se unë, do ia lë pa diskutim sepse unë jam veriore, djalit, unë timen do ia lë vajzës.

Moderatorja: Ka edhe një gjë që Silvana është e pamartuar, jam e saktë?

Silvana Bushati: Po.

Skënder Haklaj: Sa bukur për mua si verior të dëgjoj këtë. Ndërsa im bir, se unë nga djemtë kam katër nipa dhe një mbesë që e duam shumë. Im bir thotë kështu që të dy baras, djali dhe vajzës.

Silvana Bushati: Por duke qenë se unë nuk kam pranuar kurrë të kem një martesë me letra, të ligjshme. Kam një bashkëjetesë, unë mendoj që pasuria ime që kam unë personalisht është më e drejtë që t’i shkojë vajzës sepse është më e brishtë, do ketë shumë nevojë.

 

24 Komente

 1. M
  Me te drejte !

  Mendimi im me te drejte se vajzat jane me te brishta dhe kane nevoje ne jete . Meshkujt jane me te forte edhe nese vuajne e perballojne..

  1. I
   I mencuri

   Cdo dite do na dali nje psikopate

   1. I
    I mencuri

    Cdo dite do na dali nje psikopate

    1. I
     I mencuri

     Cdo dite do na dali nje psikopate

     1. I
      I mencuri

      Cdo dite do na dali nje psikopate

      1. I
       I mencuri

       Cdo dite do na dali nje psikopate

       1. I
        I mencuri

        Cdo dite do na dali nje psikopate

        1. I
         I mencuri

         Cdo dite do na dali nje psikopate

         1. I
          I mencuri

          Cdo dite do na dali nje psikopate

          1. I
           I mencuri

           Cdo dite do na dali nje psikopate

           1. I
            I mencuri

            Cdo dite do na dali nje psikopate

            1. I
             I mencuri

             Cdo dite do na dali nje psikopate

             1. I
              I mencuri

              Cdo dite do na dali nje psikopate

              1. I
               I mencuri

               Cdo dite do na dali nje psikopate

               1. I
                I mencuri

                Cdo dite do na dali nje psikopate

                1. I
                 I mencuri

                 Cdo dite do na dali nje psikopate

                 1. I
                  I mencuri

                  Cdo dite do na dali nje psikopate

                  1. I
                   I mencuri

                   Cdo dite do na dali nje psikopate

                   1. M
                    Mjafti i EV

                    E morem vesh. Boll

                   2. E
                    Enxhi

                    Pasuria ndahet njesoj mes femijeve. C'jane keto perjashtime? Vajzat dhe djemte jane te barabarte dhe e fitojne parane njesoj. Madje ka gra ne Shqiperi qe fitojne shume me shume sesa burrat. S'jemi ne mesjete. Kjo t'i mesoje femijet qe te studiojne e punojne fort e ndershmerisht per te ardhmen e tyre. Dhe vajza mos t'i rritet parazite e te mbahet nga bosat me leke sic po ndodh rendom ne shoqerine tone. Te mesohen me kulturen e punes dhe ndoshta sportit si e ema e te behen te pavarur.

                    1. K
                     Komshiu

                     Kjo debilja thote se do ja le vajzes pasurine qe ta trajtoj mire kollovari ,per te gjitha cfare i duhet nje femre ,baxhelle grua ,me vjen keq per burrin ,ne qoftese ka

                     1. M
                      Moni

                      Mah.... ca te thuash. E sheh ne fytyre dhe s'ka nevoje per komente... shpresoj qe femijet te behen te zotet dhe te mbare per te miren e tyre....

                      1. N
                       Nga jeta

                       Te dyve eshte me e drejte. Po me shume vajzes. Sepse djemte e bejne pasurine rrush e kumblla. Kuptohet jo gjithmone.

                       1. J
                        Jugori

                        Po keta nga veriu jane si Saliu i kane thene mendjes ik pirdhu qe prej 1990 e deri me sot

                        Lini një Përgjigje