FOTO: “Urime Dita e Pavarësisë Shqipëri” , Rita Ora uron 28 Nëntorin

28 Nëntor 2023, 17:20Lifestyle TEMA

FOTO: “Urime Dita e Pavarësisë Shqipëri” , Rita Ora
Artistja shqiptare me famë botërore, Rita Ora prej ditësh po qëndron në Kosovë e shoqëruar nga disa familjarë të saj dhe bashkëshorti Taika Waititin.

Arsyeja e vizitës së saj ishte festimi i ditëlindjes së saj të 33-të në Prishtinë dhe ajo po vazhdon vizitën e saj edhe gjatë ditës së sotme kur po festohet 28 Nëntori.

Këtë ditë të veçantë për shqiptarët, Rita e ka uruar përmes postimeve në llogarinë e saj në Instagram.“Urime Dita e Pavarësisë Shqipëri”, ka shkruar Rita në mbishkrimin e një fotoje.

Ndërsa në një tjetër ajo shihet e veshur me të zeza dhe këpucë të kuqe teksa tha se këtë kombinim e bëri për nderë të Ditës së Pavarësisë.

4 Komente

 1. T
  Thanx R.O

  na thave synin maj ta marrsha

  1. X
   Xhezo Smokthina

   Sa domethënëse është veshja në foton shoqëruese të njoftimit, fustani transparent që simbolizon fushën e kuqe të flamurit dhe brekët e zeza që simbolizojnë shqiponjën. Të vjen keq kur sheh që mungojnë reçipetat, të cilat do të plotësonin kuadrin simbolik, si dy kokat e shqiponjes, por ato sot janë bërë të panevojshme për përdorim, gjë për të cilën nuk na mbetet tjetër veç të shfaqim një keqardhje të thelle. Natyrisht, ne edhe nga padija mund t'a keqkuptojmë foton, ngaqë nuk jemi artistë, por kryeministri ynë, një gjeni i artit modern, (gjë që vihet re fare lehte nga vizatimet e mureve të zyrës) mendoj se duhet t'a ndjejë thellësisht domethënien artistike të fotos. Faleminderit zonjë e ndritur për urimin që na bënë!

   1. I
    Ismail Bej

    Bravo Ruta Sahatciu ,,,,

    1. k
     kete kisha tani per tani

     Nje poshtersi dhe ofendim i madh qe i behet flamurit dhe dites se tij ! Po si mund ta veshesh breke flamurin shqiptar ta mbushesh me mut e shurre dhe shqiptaret te krenohen se atje ku jane futur gjithe loqet e botes, mbulohet nga flamuri shqiptar. Turp me te madh nuk ka por kur jemi te lire qe te ja veme tjetrit ne çdo vrime qe egziston ketu perfundojmë. Une sot kam qene i emocionuar duke pare ne gjithe boten e madhe dhe boten shqiptare, kudo ku ka shqiptare, nje entusiazem i jashtezakonshem, nje gezim dhe festim i madh duke filluar nga Vlora ne te gjitha qytetet e Shqiperie e duke perfunduar ne Tirane, por edhe Kosove, Maqedoni , Mal te Zi e kudo, ishte fanatstike, po kurre nuk do pranoj qe flamuri jone te behet breke bythe steshohim veglat e punes te Rita Ores. Gezuar per shume vjet!

     Lini një Përgjigje