FOTOT: 10 burgjet më të sigurta ku vuajnë dënimin njerëzit më të rrezikshëm në botë

18 Mars 2023, 11:36Lifestyle TEMA

FOTOT: 10 burgjet më të sigurta ku vuajnë dënimin

Alcatraz, Belmarsh apo Supermax janë emra që shkaktojnë të dridhura për kriminelët më të rrezikshëm të botës.

Së fundmi është shtuar edhe Tecoluca, i hapur në El Salvador, i cili pritet të kthehet në vendin ku anëtarët e bandave famëkeqe të vendit do të kalojnë dënimin e tyre.


Në fotogaleri gjeni 10 burgjet e vlerësuara si më të sigurta në botë.

 

2 Komente

 1. L
  Ligji te ul koken..dhe te Edukon...

  Ja Trimat e Botes ,,vrasin presin dhe bejne cdo Krim kudo...pastaj ULIN KOKEN Si legena ,Po dhe bythen e kthejne nda Dielli...plehrat ,, Ligjet e cdo shteti jane Celik dhe me te forte se Ligjet e legenave ... Do Zoti shikojme keshtu si ne Fotot edhe. Kriminelet Shqiptare qofshin nial Kriminel apo Politikane Kriminel..

  1. L
   Ligji te ul koken..dhe te Edukon...

   Ja Trimat e Botes ,,vrasin presin dhe bejne cdo Krim kudo...pastaj ULIN KOKEN Si legena ,Po dhe bythen e kthejne nda Dielli...plehrat ,, Ligjet e cdo shteti jane Celik dhe me te forte se Ligjet e legenave ... Do Zoti shikojme keshtu si ne Fotot edhe. Kriminelet Shqiptare qofshin nial Kriminel apo Politikane Kriminel..

   Lini një Përgjigje