FOTOT: “Meshkujt shqiptarë janë maskilistë, italiani është xhentil”, modelja shqiptare habit me deklaratën

15 Maj 2024, 12:33Lifestyle TEMA

FOTOT: “Meshkujt shqiptarë janë maskilistë, italiani

Ish-banorja e “Big Brother VIP”, Rike Roçi së fundmi ka qenë e ftuar në “Top Albania Radio”, ku ka zbuluar detaje të reja nga jeta e saj personale.

E pyetur nga gazetarja se cila është ëndrra e saj, modelja tha: “Ëndrra ime është të bëhem nënë…”

Rike krahasoi meshkujt shqiptarë me ata italian, ku për këta të fundit  modelja tha se janë më xhentila sepse i respektojnë shumë femrat, ndërsa shqiptarët sipas saj janë më shumë maskilistë.

“Ju këtu jeni shumë maskilistë. Jo që nuk i respektoni vajzat, por… Jeni dominant ju! Italiani është më xhentil kur të ngacmon. Të hap derën kur futesh në makinë, të hap derën e restorantit…”– tha ajo.

8 Komente

 1. p
  pjeter

  Varet moj zemer varet,varet se c'fare Italiani ke ne krah,ashtu si edhe shqiptar,varet shume edhe nga llogaria bankare,jam i sigurt qe per feçka si Rikja,gjeja me xhentile e romantike ne bote,eshte paraja,e te gjitha llojeve a perjashtim!!

  1. B
   Birishi

   Prap me keto prostitutat gazeta Tema ,nene do behesh nje dite ,por lume ai mashkull qe do martohet me ty ,se do te gjeje si kove para e mbrapa .

   1. A
    Asd

    Italia e veriut eshte shoqeri matriarkale. Grate vendosin cdo gje. Burrat jane si deputetet tane ne parlament...kane vetem kartonin jeshil.

    1. x
     xheni from italia milano

     femer e ndyre e piset ne sex....budalle kurve ...shqiptari ma pallo pidhin me kenaq nuk qin kush ma fort se shqiptaret

     1. A
      Andrej

      Hajde koment hajde.

     2. E
      Elton

      Taksirat ,kur te besh amore me taljanin ti futesh dhe gishtin nga pas se nuk vijne ne qef ndryshe

      1. S
       Shkodrani

       Ne fakt meshkujt italianet vetem hapin... eshte e vertete. Hapin edhe gojen, shume e hapin, llakallak. Kur hapin, e lene hapur dhe nuk e mbyllin, dhe flasin, flasin, flasin. Nuk po them qe meshkujt shqiptare jane xhentile, perkundrazi, por femrat me sa duket mjaftohen me xhentilesen dhe t'ia hapin... deren e makines, deren e restorantit, deren e shtepise, deriçken e .... dhe t'i shoqerojne me fletushka me vlere, kaq! Meshkujt shqiptare duhet te mesojne mbi nevojat dhe kerkesat e femrave si kjo zonjusha Rike, qe mesa duket i paska shkuar mendja te behet edhe nene. Suksese!

       1. k
        k

        Ashtu si janē femrat shqiptare, janẽ pērshtatur edhe meshkujt shqiptar.Baxhellat kerkojnē manall e dajak, se ndryshe tē mysin.

        Lini një Përgjigje