Këngëtarja paralajmëroi masa ligjore, Albano Bogdo s’tërhiqet: Të kryqëzojnë kur përdor lirinë e fjalës

3 Tetor 2023, 16:25Lifestyle TEMA

Këngëtarja paralajmëroi masa ligjore, Albano Bogdo

Pas reagimit të Beatrix Ramosaj, ku paralajmëroi se ka marrë masa ligjore për aktorin lidhur me “humorin e zi”  të përdorur gjatë emisionit të tij “ Albano Show” , ka ardhur një postim edhe nga vetë Bogdo. 

Ndonëse ai s’ ka përmendur emra ka lënë të kuptohet që ky status i tij lidhet me “sherrin virtual” mes familjes Ramosaj dhe aktorit. 

Albano ka postuar në Instastory një shprehje të Mark Twain: "Na ka bekuar Zoti me 3 gjëra jazhtëzakonisht të vyera si komb. 1-Lirinë e fjalës 2-Lirinë e mendimit dhe ndërgjegjes 3-Kryqëzimin publik nëqoftëse përdor një nga dy të parat."

E teksa të gjithë presin një kërkesë “ falje” nga Albano, ky i fundit s’ka ndërmend ta bëjë, madje vazhon të “justifikojë"  deklaratën e tij ku iu referua këngëtarit Alban Ramosaj “si ai tipi që iu q* motra në Big Brother”. 

Këngëtarja paralajmëroi masa ligjore, Albano Bogdo

11 Komente

 1. M
  Mark Twain

  Ti plehre drogaxhi nuk perdore lirine e fjales. Ti shperdorove lirine e fjales! Njeri 30 leksh (te vjetra, jo te reja)!

  1. R
   Raimond Vlonjati

   Ashtu eshte . Ka bere abuzim me Lirin e fjales dhe duhet te shkoje ne Gjykim dhe te paguaje ndonje gjobe te larte per _Shkelje etike_ ose te futet nja 2 muaj ne burg .

  2. m
   mirel

   Albano eshte thjesht nje deshtak "jot kaji" i show bizit shqiptar.

   1. P
    Pirdh pirdh

    Kështu është kur beson se të ka bekuar Zoti o Albano. Lirinë e shprehjes dhe mendimit nuk t'a jep Zoti por njeriu lufton që t'a fitojë, se psh në diktaturë nuk e kishe. U rrëzua sistemi, u ngritën studentët dhe populli dhe erdhi demonkracia alias shkërdhatokracia. E fundit që tha se e kishte bekuar Zoti ishte Elvana Gjata, dhe pak më vonë doli skandali i të fejuarit Matës, dhe u ndanë. Prandaj kujdes me Zotin kur e vërteta është sheshit.

    1. I
     Illo

     Me pak fjale - TRAP!

     1. f
      foshnja

      Ky idiot e pertkthen gabim thenien e Mark Twain. Dhe pikerisht piken e trete ky duhet ta kuptoje mire. Por injorant hesapi. It is by the goodness of God that in our country we have those three unspeakably precious things: freedom of speech, freedom of conscience, and the prudence never to practice either of them. Mark Twain

      1. L
       Loran shehu

       Ky Albano Bogdo esht nje felliqsir e semur njeri pa byth llapazan trotuaresh e deshtak

       1. E
        Erions

        Albano e ke dhi plako … gjeni forma te tjeta per te bere humor pa ofenduar kerkend. Edhe ne kohen e xhaxhit beheshe humor edhe mjaft cilesor pa qene nevoja te perdorje fjale ofenduese, sot eshte bere mode qe po s’fute nje fjale te ndyre ne teks nuk behet. Jo mor burre ka shqipja plot fjale te bukura per te bere humor por… duhet lexuar plako…ti e ke treguar veten qe di te besh humor edhe mjaft te mire une te kam humoristin simpatik por kerko falje se te rrit si person dhe vazhdo jeten artistike sic e kr nisur. Tunk

        1. N
         Name@name

         Arroganca tregon frike dhe mosbesim ndaj vetes. Ndodhesh pikerisht ne piken midis iluzionit dhe deshtimit. Liria e fjales tende perfundon atje ku liria e tjetrit fillon, o injorant. Ku krahasohesh ti me Ramosajt dhe fisnikerine e tyre, ne asnje aspect, ti pervers dhe njeri I shthurrur. Na ke indinjuar te gjitheve me idiotizmat qe ke ne koke. I vure vulen qe nuk je me per ekran. Pike.

         1. P
          Perplasje Bythesh VIP-ash !

          nashiiiiiiiiiiii , ik e re se na lodht vesht . boll knut qirirqiu medieve . takohuni e pallphuni si t'jua doj loqka ,vetem na lini neve qytetaret te qete ,me kto lloj Ndotje Akustike qe bombardoni opinionin .

          1. S
           Shkumbin gaqo

           Si nuk i vjen turp ketij qelbesire ye citoje edhe Mark twen.njeri i felliqur shume pasi ketu citon lirine e fjales dhe nga ana tjeyer ky i pacipe thote per Alban Ramosaj se mos "eshte ai qe i qin motren" Kjo eshte nje paturpesi ekstreme edhe per televizionin ku punon dhe ata duhet ta shporrin sa me shpejt nje mut te tille

           Lini një Përgjigje