Rrëfimi prekës i aktorit Petrit Malaj: Kam punuar shofer për të rritur fëmijët

21 Maj 2023, 10:18Lifestyle TEMA

Rrëfimi prekës i aktorit Petrit Malaj: Kam punuar shofer për

Aktori Petrit Malaj në një rrëfim të ndjerë ka zbuluar sakrificat që ka bërë për familjen e tij dhe ka dhënë ndër të tjera një mesazh të vyer për të rinjtë sot.

Në një intervistë për gazetaren Erjona Rusi, Malaj është shprehur se dikur për të mbajtur familjen dhe për të rritur fëmijët ka punuar shofer.

“Sot, njerëzit shkojnë deri në mburrje kur nuk shprehin dashurinë ndaj gruas. Disa thonë gruaja ka punën e saj, unë kam punën time.

Ne nuk jemi kështu. Ne jemi bashkë. Ne jetojmë bashkë. Kemi rritur fëmijët me mund, me sakrificë. Kam punuar shofer unë për ata fëmijë”.

Ndër të tjera ai e ka parë si një shqetësim të madh neglizhencën që të rinjtë dhe prindërit sot kanë ndaj familjes.

Malaj gjatë rrëfimit tha se shkatërrimi i familjes në Shqipëri ndodhi që në 1997 kur baballarët i rrihin shpatullat djemëve kur u sillnin automatikun në shtëpi.

“Neglizhenca që mund të kesh sot ndaj familjes, është një neglizhencë e madhe jo vetëm për familjen, por edhe për shoqërinë. Unë i qëndroj një fakti tjetër. Ne si shoqëri vuajmë nga shumë gjëra.

Ama ajo që na ka bërë të vuajmë më shumë është shkatërrimi i familjes. Që kur në ’97, babai i tha djalit bravo që solle thesin e miellit në shtëpi, i rrihte shpatullat që sillte automatikun në shtëpi.

I thoshte djalit vidh, i thoshte merr armën. Shkatërrohet familja. Ku ka më familje më pas? Sepse ai nuk të pyet më”, rrëfeu ai.

12 Komente

 1. N
  Nastasi aktor ne pension

  Mos bo viktimen Petrit Malja. Lenia ndonje tjetri sakrificat dhe vuhtjet se ti nuk je i asaj race. Ti tan jetn profesor. Ne komunizm aktor i devodshem per me zbatu porosite i PPSH dhe te shokut Enver, ja pe hairin boll atij sistemi. Mund te kesh bo dhe shoferin nfa halli por mos vebdos ate ne bosht te jetes tate. Kur komunizmi theu qafenti si shume komuniste tjere hodhe ju ngjite pas sume PS dhe u bere deputet e shkuar deputetit o Petrit Tropojani. Thuaji dhe qe jeten e ke pas vaj ulliri ekstra virgjine fale roleve me komunista qe i ke pas qejf. Sa per shofer koken per shofer e ke ti naj mos e permebd si te kan honger hakun.

  1. A
   Artan

   O Trap o legen burr o b.q Lere enverin te shkerdheft deri nonen injorante te ardhur nga pylli se ka te drejte gruan e ka nga vlora zonj dhe vertet cfar ka then edht e vertet ,ju doni enverin tju coj ne spac bytj qim.

   1. H
    Himarioti

    O Nastassi, aktor në pension, qënke një injorant i vërtetë, i pashoq në trojet shqipfolëse.

    1. S
     Skilaçi

     ????????????????

    2. R
     Respekte per familjen Malaj

     E vertete se jane familje e shkelqyer te tereedhe femijet shembullore ja e. Por te thuashme perbuzje se ke punuar shofer eshte gabim, shoferet jane gjysher prinder femije dhe meritoj e respekt pasi pu a e tyre eshte shume me e veshtire dhe e rende ze puna e z. Malaj.

   2. R
    Respekte nga Qytetari i thjeshte..

    Emison i bukur shume e pashe ne Youtube .. Ky ka qene dhe eshte Njeriu me shume Respekt ne Tirane po e po por secili qe e njehe.. Mbi te gjitha nje Aktore i thjeshte i dashur dhe shume i Respektuar dhe me sukseset e tije.. Zoti e bekofte dhe jete te sukseshme..( Dhimbje kure ndegjoje nene e tije te dashur ne thenjeht e saja ) Gjithkush duhet te mare shembull si shembull personal apo Familiare po ashtu dhe per Femijet e Edukuar...Sa kenaqesi qe na kujton si dikur para 1990 qe sa te dashur ishim me njerin tjetrin apo dhe brenda Families..sote mos e pyhet ! nje pjese fundi i marrezise..

    1. g
     genti

     ka njerez qe kane qene shoferë gjithe jeten ,pak respekt ......Albanistan

     1. F
      Fatos

      Saktë. Puna nulla është turp, ka plot aktorë që bëjnë nga dy-tre punë.

     2. ?
      ????????????????????????

      ky ka dashte me qen pilot... rrespekt per shoferat

      1. s
       shqip

       Respekte pa fund per z.Malaj.Eshte nga Vlerat per te cilat Shqiptaret duhet te mburren dhe krenohen neper bote.Fatkeqsisht familja dhe re ndesia e saj po venitet ne nje bote qe jeton vetem per sot,qofte dhe pa nder e moral.Respekte z.Malaj per mesazhet inkurajuese qe te rinjte e sotem te kthejne vemendjen drejt rendesise qe ka familja dhe vlerave qe duhet te mbarte.Respekte me zemer!

       1. K
        Koment

        Ky mire, per sa ja kan dhen, po shofer sakrific duhet te kthesh shum arka permbys

        1. H
         Himarioti

         Respekt për ju z. Malaj! Ju shquheni për veçori të larta të personalitetit. Prindët tuaj kanë qënë ndër njerëzit më të nderuar të kombit tonë. Ju uroj suksese në jentë!

         Lini një Përgjigje