Selena Gomez në lidhje me shokun e Justin Bieber, kush është i dashuri i ri i këngëtares

8 Dhjetor 2023, 11:46Lifestyle TEMA

Selena Gomez në lidhje me shokun e Justin Bieber, kush është i

Selena Gomez ka konfirmuar se është në lidhje me producentin Benny Blanco – shokun dhe bashkëpunëtorin e ish-të dashurit të saj Justin Bieber – prej gjashtë muajsh në Instagram të enjten.

Ajo komentoi si fillim "Fakte" nën një postim postuar nga llogaria 'Popfaction' që thoshte, "Selena Gomez me sa duket konfirmon që është në një lidhje".

Ajo gjithashtu i bëri like fotografisë së 'Popfaction' me titull, "Selena Gomez thuhet se është në lidhje me producentin Benny Blanco".

Por kjo nuk është e gjitha. 'Screenshotet' e siguruara nga fansat tregojnë llogarinë në Instagram të Gomez që mbron atë dhe romancën e supozuar me Blanco-s – edhe pse disa fansa ishin të shqetësuar se llogaria e saj ishte hakuar.

Në një koment, ajo tha se Blanco, 35 vjeç, është "absolutisht gjithçka që ajo ka", ndërsa në një tjetër, ajo pretendoi se ai është "gjëja më e mirë që i ka ndodhur ndonjëherë".

Në një koment të tretë, 31 vjeç, shtoi: "Ai është më i mirë se kushdo me të cilin kam qenë ndonjëherë. Fakte.”

“Ai më ka trajtuar më mirë se çdo qenie njerëzore në këtë planet”, shkroi ajo në një mesazh të katërt.

Më pas, ajo postoi në Instastory një foto e përqafuar me një burrë që duket të jetë Blanco.

Gomez la të kuptohej se ishte e dashuruar në serialin e saj "Selena + Chef: Home for the Holidays", i cili filloi të transmetohej më 30 nëntor.

Blanco ishte në ditëlindjen e 31-të të Gomez në korrik - madje e uroi edhe në mediat sociale në atë kohë. 

Benny është një kompozitor dhe producent diskografik, i cili ka punuar me disa këngëtarë, duke përfshirë Selenën dhe ish-at e saj Justin Bieber dhe The Weeknd. Disa nga mega hitet që ai ka prodhuar përfshijnë "Teenage Dream" të Katy Perry, "Tik Tok" të Kesha, "Circus" të Britney Spears dhe "Moves Like Jagger" të Maroon 5.

Ai është 35 vjeç. Është e paqartë se kur u takuan për herë të parë, por dyshja filloi të punonte së bashku më shumë se tetë vjet më parë. Benny ndihmoi në shkrimin dhe prodhimin e këngëve të Selenës në Revival të vitit 2015 "Same Old Love" dhe "Kill Em With Kindness", përpara se të merrte pjesë në këngën "I Can't Get Enough" të këngëtares 2019 me Tainy dhe J Balvin. Së fundmi, ai bashkëpunoi me të në "Single Soon", të cilin ajo e publikoi në gusht.

A janë miq Benny Blanco dhe Justin Bieber?

Të dy kanë një njohje, pasi kanë punuar së bashku në "Lonely" të vitit 2020. "Justin nuk është një si gjithë artistët pop," tha Benny për këngëtarin kanadeze në një intervistë të tetorit 2020 me The Zach Sang Show. "Siç e dini, ata thonë: "Ky është kënga ime e re dhe këtu është linja ime e grimit". Dhe Justin thotë: "Jo. Unë kam një puçërr dhe kam ankth sot". Ai ka qenë gjithmonë i hapur për këto gjëra”.

Përpara se të lidhej me Blanco-n, Gomez u pa duke u kapur për dore me Drew Taggart të The Chansmokers në janar të këtij viti. Ajo ishte në lidhje me The Weeknd nga janari deri në tetor 2017 dhe me Justin Bieber për tetë vjet.

Ata u ndanë në mars 2018, vetëm disa muaj para se ai të martohej me Hailey Bieber.

Blanco ishte i lidhur më parë me aktoren Elsie Hewitt.

Lini një Përgjigje