Sherr masiv me gurë dhe shkopinj mes fqinjëve për parkimin, 14 të plagosur

16 Mars 2023, 19:56Lifestyle TEMA

Sherr masiv me gurë dhe shkopinj mes fqinjëve për parkimin, 14

Një mosmarrëveshje e vogël mes fqinjëve përfundoi në përdorimin jo vetëm të grushteve e shkelmave, por degradoi deri në përleshje të dhunshme me gurë e shkopinj.

Ngjarja e rëndë ndodhi në lagjen “Güney” të qytetit të Şanliurfas në Turqi, ku mbi 20 persona janë konfliktuar mes tyre për shkak të sherrit për një hapësirë parkimi para pallatit, duke lënë 14 të plagosur.

Të gjithë personat e përfshirë në sherr ishin pjesëtarë të dy familjeve, ndërsa pas njoftimit, në rajon janë dërguar shumë ekipe policore dhe mjekësore, të cilët kanë arritur të neutralizojnë situatën.

Të plagosurit janë dërguar me autoambulanca në Spitalin Shtetëror të Siverek, ndërsa të gjithë të tjerët janë shoqëruar në komisariat për t’u marrë në pyetje në lidhje me ngjarjen e rëndë.

4 Komente

 1. l
  lumi

  Hajde lajme hajde...

  1. "
   "....nese gervish sadopak nje myslimon shqipfoles

   Vazhdoni me lajme/habere nga birazeret turq qe te kuptoni se perse vatani Albanistan eshte katandisur sot nje hale ala turka a nje bourdhelo islamikesh ... una rraca una facia.....pis miliet.

   1. T
    Tit Vasili

    Me siguri kushkinj te Sali gomar Berishes e Flamur kar Nddokes do jene te ikr shpejt .

    1. T
     Tomorri

     Dhe kur mendon qe keta barbaret na mbajten 500 vjet pushtuar. Sa turp...

     Lini një Përgjigje