Spartak Ngjela: Nëse do hyja në BBV, do dilja fitues

7 Shkurt 2024, 18:22Lifestyle TEMA
Spartak Ngjela: Nëse do hyja në BBV, do dilja fitues

Avokati Spartak Ngjela i ftuar në “Breaking” është pyetur për ndodhitë në BBV3. Sipas tij, i është kërkuar të marrë pjesë më herët, por nuk e pëlqen izolimin.

Ngjela shprehet i sigurt se nëse do hynte, do e fitonte çmimin e madh. 

Do të hynit në BBV avokat?

Mua më kanë kërkuar ata, por e kam refuzuar para dy-tre vitesh. Janë dy arsye, nuk do ma rriste audiencën, do mbaja audiencën time dhe me atë mund të fitoja, por çështja është që atje je në izolim dhe mua nuk më intereson izolimi sepse kam shumë çështje të hapura në kuptimin pozitiv të fjalës. Atje mund të rrish 2-3 muaj.

Çfarë mund t’ju bënte fitues?

Njohja e njeriut, sepse i kam njohur në situata jo normale, në izolim dhe atje është izolim. Unë e di koshiencën e izolimit, e di kush janë kompromiset, e kuptoj kush ka kaluar në delir dhe pesimizëm, por natyrisht do krijoja rezultatet e mija, mbase nuk fitoja…

Ka personazhe që ju intrigojnë aty brenda shtëpisë së BBV, që ju pëlqejnë?

Konkurrenca e tre vajzave, mund të jenë shumë të bukura, kanë vlera artistike në histori teatrore sepse teatër është ajo. Ato nuk janë atje sepse luajnë rolet e një teatri dhe janë në konfliktuar qoftë edhe për bukurinë e tyre sepse janë duke luajtur rolin e një drame të shkruar. Ato janë atje të hyjnë në konflikt në funksion të bukurisë dhe të fitores dhe shkruajnë drama vetë. Gjithësecila nga ato është në krijim se si do dalë psikologjikisht në funksion të njëra-tjetrës.

5 Komente

 1. P
  Paramount

  Te qifsha audiencen o i pjerdhur, kush te ndjek ty o asgje...sa po vjen e po legenosesh me shume

  1. Y
   Yp xhixhi yp xhixhi

   Ky ka pjerdhur nga trute e kokes ata e therrasin per te dhene mend . Takut gjysmat e truve ja nxorri Enveri ne Spac e gjysmat Salmuti si doli nga burgu , tashi i ka ngelur truri asfalt fare .

   1. e
    eri

    Lidheni kete rrocken se ka ik nga fiqiri.

    1. I
     Iso

     E mer taku i ngjales! Gjithe jeten ngele hu me hu e tani ke ike per lesh.

     1. S
      Sara

      po hyr pra, provoje b..then.... sum tekelek

      Lini një Përgjigje