"Vajzat e viteve 2000 me grim të thjeshtë", Petri Bozo: Jam për bukuri natyrale! Ç’janë këto operacione?

20 Maj 2023, 20:20Lifestyle TEMA

"Vajzat e viteve 2000 me grim të thjeshtë", Petri Bozo: Jam

Spektakli i bukurisë “Miss Shqipëria” ka mbushur plot 25 vite.

Producentë e themelues të këtij kompeticioni, Alda Bidaj dhe Petri Bozo kanë folur këtë të shtunë në studion e “Rudina”për rrugëtimin e jashtëzakonshëm në vendet më piktoreske të Shqipërisë dhe gjithë punën e madhe.

Por teksa flitej për peripecitë e fillimit, u diskutua dhe për operacionet plastike dhe sa shumë kanë ndryshuar vajzat e viteve 2000 me sot.

Petri shprehet në mënyrë absolute pro bukurisë natyrale, ndërsa Alda thekson se ajo është çështje zgjedhjesh personale.

Petri Bozo: Pasi bëjnë operacionet e gjërat, me trurin e tyre…Zgjohen në mëngjes dhe thonë “unë kam lindur kshu”, si ke lind kshu ti mi?! Ti ke qenë ashtu, ke qenë kjo gjëja e vyshkur kështu dhe pastaj të kemi zbukuruar ne.

Alda Bidaj: Petri i shikon shumë bardh e zi gjërat dhe shpesh kemi debate me njëri-tjetrin. Tani për hir të së vërtetës, le të kthehemi vite e vite përpara. Sigurisht me kalimin e kohës evoluon edhe e bukura, është një fat shumë i madh që të gjitha vajzat e bukura kanë mundësinë të kurohen, të jenë gjithnjë e më të bukura dhe të mbeten të freskëta. Ajo që është e bukur dhe që vlen shumë është…Ty  të ndryshon edhe mënyra e grimit, pra nëse një vajzë 17-vjeçare në vitin 2000 kishte një grim fare të thjeshtë, sot është një zonjë shumë më e bukur…

Petri Bozo: Pse është kjo zonjë e pabome? Edhe vazhdon të jetë zonjë? (I drejtohet Aldona Elezit) E pra këtë po themi tashi…

Alda Bidaj: Është çështje zgjedhjesh.

Petri Bozo: Unë jam kundër, o zemër unë jam për bukuri natyrale! Ç’janë këto të bëra kështu me operacione?! (Të qeshura në studio)

Rudina Magjistari: Doli moda me vetulla të trasha, i lanë të gjitha. Po hollove vetullën dukesh njeri tjetër.

Alda Bidaj: E rëndësishme është që vendimet për pjesëmarrjen  e vajzave apo qoftë dhe për festën që kemi përfunduar, nuk i mer zoti Bozo.

Ne jemi një staf që punojmë bashkë, marrim vendime bashkë dhe sigurisht këto debatet që njerëzit po i shohin këtu ne i kemi të vazhdueshme.

Rudina Magjistari: Petrin e njohim të gjithë dhe e kemi shumë  xhan.

Alda Bidaj: Petri vdes për të nxitur debat.

2 Komente

 1. k
  keqardhje

  Jane vertete vajza apo ashtu u a ka qejfi juve tu flisni? Mund ti beni dhe djem, s'ka gje, por te jeshe vajze ka ca parametra qe s'i ndryshon dot asnje vetem burri naten e pare. Arti-ficialtetet e tjera qe mund te kthehen dhe ne djem, jane robotike dhe gjallesa pa asnje interes femror. Ruajeni femren e bukur tu zbukuroje jeten! Qe kur femra filloi te prish bukurine natyrale, u prish dhe dynjaja e u kthye ne haur lopesh me dema gjithandej.

  1. N
   Njerzit sot jane te prirur drejt Suksesit

   Eshte jeta e cila ne shoqerine njezore ka sot nji tjeter zhvillim e cila eshte bere me intensive dhe me Figurela ,ku Pamja , Estetika, luajn rolin Kryesore ne shoqeri . Nuk paragjykoj ato qe bejne OP dhe japin Turpit e fytyres trupit ne nji far menyre ,(psh hunden apo (!) etj ) ate bukuri Estetike ,por do preferoja femren pa Silikon ne trup . Sigurshte qe Natyralja eshte sensi i Natyres Njerore ,por kte s'e kan Fate te gjitha ...

   Lini një Përgjigje