VIDEO: Me këngë popullore, Rita Ora i mëson Taika Waititi të kërcejë shqip

29 Nëntor 2023, 18:05Lifestyle TEMA

VIDEO: Me këngë popullore, Rita Ora i mëson Taika Waititi të

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora prej disa ditësh ndodhet në Kosovë së bashku me familjen e saj dhe bashkëshortin Taika Waititi.

Mesa duket çifti po e shijon më së miri qëndrimin në Prishtinë, ku përveç se artistja festoi ditëlindjen e saj dhe festën e Pavarësisë së Shqipërisë.

Në një video që po bën xhiron e rrjetit duket qartë Rita e cila mbrëmjen e djeshme së bashku me Taikën ia shtruan valles me disa këngë shqipe ‘tallava në një ndër klubet e kryeqytetit.

Ditën e djeshme këngëtarja u nderua me “Çelësin e Qytetit” nga kryetari i Komunës (Bashkisë) së Prishtinës, Përparim Rama për përfaqësimin me dinjitet që i ka bërë Shqipërisë në mbarë botën.

“Fantastikë Rita Ora e Taika Waititi ishte kënaqësi të ju kishim në Prishtinë! Në emër të Kryeqytetit, ju dhuruam ‘Çelësin e Qytetit’ për emocionet e veçanta që na dhuroni, dhe Rita përfaqësimin e dinjitetshëm që na bën në mbarë botën. Faleminderit Rita për dhuratën, albumi yt i ri është fantastik! Prishtina ju pret me zemër hapur sot e përherë”- ka shkruar Rama. 

6 Komente

 1. L
  Lexues

  Taika Waititi, "burri" do duhej t'i mesonte qe te mos hidhte mbi supe flamurin e Serbise. E them kete gje nga pozitat e nje njeriu qe ndjenjen e racizmit nuk e njeh fare, por ajo "artistja" do duhet te kujtoje vujtjet e shkaktuar nga serbet, kundrejt kosovareve, e nese se kujton mjafton te kuptoje qe mund te cenoje ndjeshmerite e shume njerezve qe fatkeqesisht kane humbur familjaret e tyre nga gjenocidi serb. Do duhet t'i mesonte edhe qe te mos ngerdheshej as me Djokovic ne shkallet e stadiumit, sepse ai ka shkruar ne kameren e Roland Garos , "Kosova eshte zemra e Serbise", kur nderkohe kishte humbur jete punonjesi i policise ne Kosove. Mjere ne per "artistet" qe kemi!

  1. B
   Black jack

   Kushedi ca business I ka ai fitimprures qe hapet bythesh Rita me at Indian

   1. K
    KOT FARE

    Apo s'eshte e veshtire te mesohen levizjet kaq te nderlikuara te valleve popullore shqiptare!

    1. d
     dursaku

     Nuk po meson levizjet e valleve shqipetare,por po kercen shqip thote gazetaruci!Idotesi e shekullit te plepave!

    2. p
     pilo Lala

     Keto cupat e reja, kengetare te famshme Boterore, jane patriote. Burrat qe kane marre, eshte zgjedhja e tyre, por ato kurdohere e kane ne zemer Shqiperine.

     1. a
      anti25642654censurë

      "tallava" është muzik turke me tekst shqiptar!pastaj nuk "kërcehet në shqip",kërcehet me muzikë shqiptare,ku tallavaja nuk bën pjesë,pavarsisht se një pjesë e shqipove janë të nivelit "tallava"!normalisht të njëjtit që mbështesin erdoqënin!!dola ng tema por vari ritën!!

      Lini një Përgjigje